Російські вчені довели факт переселення душі

 

Принаймні, це випливає з повідомлення в шанованому і рецензованому журналі «Бюлетень експериментальної медицини», який випускає офіційна Російська академія медичних наук.

 

У цьому журналі, який перекладається та розповсюджується у наукових мережах, були опубліковані вкрай неоднозначні результати досліджень в інституті нормальної фізіології імені Анохіна - теж академічному закладі.

 

Це икликало настільки неоднозначну реакцію серед наукового співтовариства стаття називається «безконтактний передачі придбаного ІНФОРМАЦІЇ ВІД вмирає СУБ'ЄКТА до зароджується. Експериментальне дослідження на щурах».

 

Надруковано це було все влітку в офіційному друкованому виданні «Бюлетень експериментальної біології і медицини», тобто рецензувати. І керував дослідженням глава Інституту нормальної фізіології ім. Анохіна РАМН Сергій Судаков - інститут шановний в наукових колах.

 

Спочатку проводилися досить стандартні дослідження в басейні Морріса - це поширений досвід, коли щурів опускають в басейн із замутненою водою, де розташовується майданчик, яку миша і знаходить, як мовиться наосліп, а з часом запам'ятовує туди шлях. У підсумку, було відібрано 20 щурів, які справлялися з цим завданням найкраще - останні спроби пошуку платформи у них не перевищували десяти секунд.

 

А ось після цього починається трилер. Цих мишей присипляли, а через півгодини декапітували. Простіше кажучи, відрізали голову. Після цього їх поміщали у спеціальний двоповерховий шухлядку на нижній рівень, верхній же, в свою чергу, відводився для парування пари щурів. У підсумку, якщо не вдаватися в подробиці, вийшло так, що народжені в настільки екзотичних умовах самки навчалися знаходити майданчик в басейні Морріса швидше від інших. Висновок був зроблений наступний: «Результати дослідження свідчать про можливість безконтактної передачі інформації про попереднє навчанні від вмираючого організму до зароджується, який не має в цей час ніяких органів сприйняття відомих типів інформації».

 

Сергій Савельєв, доктор біологічних наук: Це крутіше, ніж переселення душ у буддистів, це крутіше, ніж передача інформації з далекого космосу від інопланетян. Ця безглуздість, яку можна поставити в ряд з такими ж подіями. Те, що затверджується в цій статті, є безглуздістю останнього розливу. Мене безмежно дивує безграмотність людей, що беруть участь в цих проектах. Як не дивно, це вже не перші проекти, що виходять з цього інституту. Це далеко не перший проект, в якому затверджуються безглузді речі, які при першій же перевірці розвалюються. Тим не менше, мабуть, така наука потрібна нашій країні, тому що зазвичай ці люди отримують додаткове фінансування, в тому числі, всякі героїчні, когнітивні проекти.

 

Багато вчених, м'яко кажучи, скептично налаштовані до таких висновків. Окреме питання викликає і те, хто фінансував ці дослідження. Як згадав їх автор Сергій Судаков в інтерв'ю журналу «Хімія і життя», це було зроблено на позабюджетні гроші у вільний від роботи час із цікавості, однак навряд чи він платив з власної кишені.

 

Надія Маркіна, науковий журналіст: Мене дивує, що ця стаття з'явилася в рецензованих журналів, тобто вона повинна проходити рецензування. Мене дійсно дивує, що вона зроблена в такому місці, що керівник інституту - академік РАМН. Всі нині працюючі вчені і мої колишні колеги, яким я це розповідала, були, як кажуть, «вчені в шоці». У будь-якому випадку щури - це річ досить дорога, експерименти на щурах чимало коштують, за ними треба доглядати, з ними треба працювати. Уявити, що це все пан Судаков платив все зі своєї кишені, складно. Або дійсно був якийсь замовник.

 

Багато заговорили, що тепер існування душі доведено вченими. Втім, експерти в цій галузі, навіть якщо не говорити про наукової складової експерименту, називають причинами такого роду дослідженнями не науку.

 

Микита Максимов, науковий журналіст: Така тема з приводу переселення душ і всяких інших скандальних полунаучних досліджень пов'язані, швидше, не з бажанням вчених з'ясувати місцезнаходження душі чи щось на зразок цього, а, скоріше, з бажанням привернути до себе увагу. Існує клан вчених, які спеціально готують свої наукові роботи для того, щоб прийняти участь в цій смішний дисципліні, тому що залучення хоч таким способом до себе уваги виявляється важливим для вчених, щоб претендувати на гранти.


19.02.2013 1961 2
Коментарі (2)

Чирва 2013.02.28, 19:44
Реінкарнація, перенесення душ.... Чим нам голову морочать, коли іде справжній геноцид в Україні, яка по суті знаходиться в режимі окупації? Аби тільки відволікти увагу від реальності... Кому це треба?!!!
ГО ГОЛОС.Чирва 2013.02.28, 19:45
851 перегляд... тільки один коментар... невже всі настільки затюкані?.. Чи то є результат 30-річної обробки мозгів? А може ще слід додати 35 років?
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

600
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1155
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2464
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1334
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1960 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2910

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

655

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

739

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1650

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1631
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

323
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

439
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18357
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7464
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3647
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1033
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10771
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

274
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

268
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

464
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

442
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

674