Російські вчені довели факт переселення душі

 

Принаймні, це випливає з повідомлення в шанованому і рецензованому журналі «Бюлетень експериментальної медицини», який випускає офіційна Російська академія медичних наук.

 

У цьому журналі, який перекладається та розповсюджується у наукових мережах, були опубліковані вкрай неоднозначні результати досліджень в інституті нормальної фізіології імені Анохіна - теж академічному закладі.

 

Це икликало настільки неоднозначну реакцію серед наукового співтовариства стаття називається «безконтактний передачі придбаного ІНФОРМАЦІЇ ВІД вмирає СУБ'ЄКТА до зароджується. Експериментальне дослідження на щурах».

 

Надруковано це було все влітку в офіційному друкованому виданні «Бюлетень експериментальної біології і медицини», тобто рецензувати. І керував дослідженням глава Інституту нормальної фізіології ім. Анохіна РАМН Сергій Судаков - інститут шановний в наукових колах.

 

Спочатку проводилися досить стандартні дослідження в басейні Морріса - це поширений досвід, коли щурів опускають в басейн із замутненою водою, де розташовується майданчик, яку миша і знаходить, як мовиться наосліп, а з часом запам'ятовує туди шлях. У підсумку, було відібрано 20 щурів, які справлялися з цим завданням найкраще - останні спроби пошуку платформи у них не перевищували десяти секунд.

 

А ось після цього починається трилер. Цих мишей присипляли, а через півгодини декапітували. Простіше кажучи, відрізали голову. Після цього їх поміщали у спеціальний двоповерховий шухлядку на нижній рівень, верхній же, в свою чергу, відводився для парування пари щурів. У підсумку, якщо не вдаватися в подробиці, вийшло так, що народжені в настільки екзотичних умовах самки навчалися знаходити майданчик в басейні Морріса швидше від інших. Висновок був зроблений наступний: «Результати дослідження свідчать про можливість безконтактної передачі інформації про попереднє навчанні від вмираючого організму до зароджується, який не має в цей час ніяких органів сприйняття відомих типів інформації».

 

Сергій Савельєв, доктор біологічних наук: Це крутіше, ніж переселення душ у буддистів, це крутіше, ніж передача інформації з далекого космосу від інопланетян. Ця безглуздість, яку можна поставити в ряд з такими ж подіями. Те, що затверджується в цій статті, є безглуздістю останнього розливу. Мене безмежно дивує безграмотність людей, що беруть участь в цих проектах. Як не дивно, це вже не перші проекти, що виходять з цього інституту. Це далеко не перший проект, в якому затверджуються безглузді речі, які при першій же перевірці розвалюються. Тим не менше, мабуть, така наука потрібна нашій країні, тому що зазвичай ці люди отримують додаткове фінансування, в тому числі, всякі героїчні, когнітивні проекти.

 

Багато вчених, м'яко кажучи, скептично налаштовані до таких висновків. Окреме питання викликає і те, хто фінансував ці дослідження. Як згадав їх автор Сергій Судаков в інтерв'ю журналу «Хімія і життя», це було зроблено на позабюджетні гроші у вільний від роботи час із цікавості, однак навряд чи він платив з власної кишені.

 

Надія Маркіна, науковий журналіст: Мене дивує, що ця стаття з'явилася в рецензованих журналів, тобто вона повинна проходити рецензування. Мене дійсно дивує, що вона зроблена в такому місці, що керівник інституту - академік РАМН. Всі нині працюючі вчені і мої колишні колеги, яким я це розповідала, були, як кажуть, «вчені в шоці». У будь-якому випадку щури - це річ досить дорога, експерименти на щурах чимало коштують, за ними треба доглядати, з ними треба працювати. Уявити, що це все пан Судаков платив все зі своєї кишені, складно. Або дійсно був якийсь замовник.

 

Багато заговорили, що тепер існування душі доведено вченими. Втім, експерти в цій галузі, навіть якщо не говорити про наукової складової експерименту, називають причинами такого роду дослідженнями не науку.

 

Микита Максимов, науковий журналіст: Така тема з приводу переселення душ і всяких інших скандальних полунаучних досліджень пов'язані, швидше, не з бажанням вчених з'ясувати місцезнаходження душі чи щось на зразок цього, а, скоріше, з бажанням привернути до себе увагу. Існує клан вчених, які спеціально готують свої наукові роботи для того, щоб прийняти участь в цій смішний дисципліні, тому що залучення хоч таким способом до себе уваги виявляється важливим для вчених, щоб претендувати на гранти.


19.02.2013 2121 2
Коментарі (2)

Чирва 2013.02.28, 19:44
Реінкарнація, перенесення душ.... Чим нам голову морочать, коли іде справжній геноцид в Україні, яка по суті знаходиться в режимі окупації? Аби тільки відволікти увагу від реальності... Кому це треба?!!!
ГО ГОЛОС.Чирва 2013.02.28, 19:45
851 перегляд... тільки один коментар... невже всі настільки затюкані?.. Чи то є результат 30-річної обробки мозгів? А може ще слід додати 35 років?
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1052
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2778
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

964
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1026
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1030 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3078 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

877

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

768

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

370

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1081
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

132
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2329
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1140
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

440
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15060
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7376
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

807
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

371
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

283
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

371
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

648
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1101