Російські вчені довели факт переселення душі

 

Принаймні, це випливає з повідомлення в шанованому і рецензованому журналі «Бюлетень експериментальної медицини», який випускає офіційна Російська академія медичних наук.

 

У цьому журналі, який перекладається та розповсюджується у наукових мережах, були опубліковані вкрай неоднозначні результати досліджень в інституті нормальної фізіології імені Анохіна - теж академічному закладі.

 

Це икликало настільки неоднозначну реакцію серед наукового співтовариства стаття називається «безконтактний передачі придбаного ІНФОРМАЦІЇ ВІД вмирає СУБ'ЄКТА до зароджується. Експериментальне дослідження на щурах».

 

Надруковано це було все влітку в офіційному друкованому виданні «Бюлетень експериментальної біології і медицини», тобто рецензувати. І керував дослідженням глава Інституту нормальної фізіології ім. Анохіна РАМН Сергій Судаков - інститут шановний в наукових колах.

 

Спочатку проводилися досить стандартні дослідження в басейні Морріса - це поширений досвід, коли щурів опускають в басейн із замутненою водою, де розташовується майданчик, яку миша і знаходить, як мовиться наосліп, а з часом запам'ятовує туди шлях. У підсумку, було відібрано 20 щурів, які справлялися з цим завданням найкраще - останні спроби пошуку платформи у них не перевищували десяти секунд.

 

А ось після цього починається трилер. Цих мишей присипляли, а через півгодини декапітували. Простіше кажучи, відрізали голову. Після цього їх поміщали у спеціальний двоповерховий шухлядку на нижній рівень, верхній же, в свою чергу, відводився для парування пари щурів. У підсумку, якщо не вдаватися в подробиці, вийшло так, що народжені в настільки екзотичних умовах самки навчалися знаходити майданчик в басейні Морріса швидше від інших. Висновок був зроблений наступний: «Результати дослідження свідчать про можливість безконтактної передачі інформації про попереднє навчанні від вмираючого організму до зароджується, який не має в цей час ніяких органів сприйняття відомих типів інформації».

 

Сергій Савельєв, доктор біологічних наук: Це крутіше, ніж переселення душ у буддистів, це крутіше, ніж передача інформації з далекого космосу від інопланетян. Ця безглуздість, яку можна поставити в ряд з такими ж подіями. Те, що затверджується в цій статті, є безглуздістю останнього розливу. Мене безмежно дивує безграмотність людей, що беруть участь в цих проектах. Як не дивно, це вже не перші проекти, що виходять з цього інституту. Це далеко не перший проект, в якому затверджуються безглузді речі, які при першій же перевірці розвалюються. Тим не менше, мабуть, така наука потрібна нашій країні, тому що зазвичай ці люди отримують додаткове фінансування, в тому числі, всякі героїчні, когнітивні проекти.

 

Багато вчених, м'яко кажучи, скептично налаштовані до таких висновків. Окреме питання викликає і те, хто фінансував ці дослідження. Як згадав їх автор Сергій Судаков в інтерв'ю журналу «Хімія і життя», це було зроблено на позабюджетні гроші у вільний від роботи час із цікавості, однак навряд чи він платив з власної кишені.

 

Надія Маркіна, науковий журналіст: Мене дивує, що ця стаття з'явилася в рецензованих журналів, тобто вона повинна проходити рецензування. Мене дійсно дивує, що вона зроблена в такому місці, що керівник інституту - академік РАМН. Всі нині працюючі вчені і мої колишні колеги, яким я це розповідала, були, як кажуть, «вчені в шоці». У будь-якому випадку щури - це річ досить дорога, експерименти на щурах чимало коштують, за ними треба доглядати, з ними треба працювати. Уявити, що це все пан Судаков платив все зі своєї кишені, складно. Або дійсно був якийсь замовник.

 

Багато заговорили, що тепер існування душі доведено вченими. Втім, експерти в цій галузі, навіть якщо не говорити про наукової складової експерименту, називають причинами такого роду дослідженнями не науку.

 

Микита Максимов, науковий журналіст: Така тема з приводу переселення душ і всяких інших скандальних полунаучних досліджень пов'язані, швидше, не з бажанням вчених з'ясувати місцезнаходження душі чи щось на зразок цього, а, скоріше, з бажанням привернути до себе увагу. Існує клан вчених, які спеціально готують свої наукові роботи для того, щоб прийняти участь в цій смішний дисципліні, тому що залучення хоч таким способом до себе уваги виявляється важливим для вчених, щоб претендувати на гранти.


19.02.2013 2001 2
Коментарі (2)

Чирва 2013.02.28, 19:44
Реінкарнація, перенесення душ.... Чим нам голову морочать, коли іде справжній геноцид в Україні, яка по суті знаходиться в режимі окупації? Аби тільки відволікти увагу від реальності... Кому це треба?!!!
ГО ГОЛОС.Чирва 2013.02.28, 19:45
851 перегляд... тільки один коментар... невже всі настільки затюкані?.. Чи то є результат 30-річної обробки мозгів? А може ще слід додати 35 років?
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

857 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

793
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1609
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2239
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4215 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3216

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

218

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

446

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

386

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

858
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

624
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

671
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

959
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1072
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

672
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6255
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1748
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31762 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1543
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

756 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

720