
Відомі бренди, які після початку вторгнення Росії в Україну вийшли з ринку Росії, почали повертатися в країну-агресорку через країни Азії.
За даними росЗМІ та моніторингу інтернет-магазинів країни-окупанта є інформація, що незабаром можна очікувати поставку брендових речей і через інші країни. Звісно, попри діючі санкції.
З Європи приходить невелика частина західних брендів. Це переважно Італія, Німеччина та Польща. Загалом близько 8% імпорту. Однак, більшість одягу під європейськими та американськими брендами відшивається в Азії: Індія, Бангладеш, Пакистан, В'єтнам, Камбоджа — у сумі це близько 20%, – зазначив російський експерт.
Він похизувався, що найближчим часом можна очікувати появу в Росії брендової продукції через Сербію та "інші дружні країни", зокрема Туреччину, Азербайджан та Іран.
При цьому санкції, які наразі накладені на Росію, не є завадою для такої торгівлі.
Мовляв, розрахунок, ймовірно, відбуватиметься у національних валютах. Тож, побоюватися за російський платіжний баланс не варто. Крім того, експерт припустив, що свої позиції завдяки такій співпраці зміцнить Азербайджан, який не лише нафтою сьогодні торгує, а й є важливим транзитним шляхом між Індією та Іраном.
Росіяни й самі почали повертати іноземні бренди на ринок через онлайн-магазини, зокрема у телеграмі.
Продавці пропонують спортивне взуття відомих спортивних брендів, які оголосили, що вийшли або обмежили свою присутність на російському ринку: Nike, Balenciaga, Ecco, Puma, Converse Chuck Taylor, New Balance, Adidas.
Походження товарів – В'єтнам, Китай тощо. При цьому, взуття не є піратським, оскільки виробництва указаних брендів, справді працюють у країнах Азії, зокрема В'єтнамі та Китаї, як от Nike чи Adidas.
Варто зазначити, що наприклад, компанія Puma вивела виробництво взуття з Китаю, але перевела у В'єтнам.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Експерти про економіку країни: може впасти на третину, але все залежатиме від тривалості війни
За тиждень прямі втрати економіки України через війну зросли на $12,2 млрд
З квітня держава на час війни гарантуватиме всю суму банківського вкладу фізичних осіб та ФОП