Росія створює на Донбасі українську Чечню

 

Батальон Восток

 

Останнім часом стало остаточно зрозуміло, яким чином Путін планує взяти Донбас під контроль.

 

Взяття під контроль означає встановити владу в регіоні. А влада річ серйозна і простим проголошення її своєю не характеризується. Для цього потрібно два основних чинника: легітимність та апарат примусу. Звісно, перший є річчю гармонічною та властивою владі відповідальній, що має серйозну підтримку народу. В нашому випадку ДНР, як план Кремля, повної легітимності немає. Бо суспільство Донбасу у сепаратистському питанні не таке однорідне як здається, а апарату примусу у сепаратистів практично немає. Через це ДНР дуже схожа на Директорію в часи українських визвольних змагань початку минулого століття. Як ви знаєте, є прекрасне висловлювання: «У вагоні Директорія, під вагоном територія». Так от це сказано, на сьогодні, про любу владу в Донецькій області. Українська влада формальна, а влада ДНР там, де є її бойовики.

 

Для встановлення контролю потрібні потужні людські ресурси. Російська сторона гадала, що у випадку розкручення масового психозу за допомогою демонізації та перебільшення впливу «Правого Сектору», вона підштовхне суспільство Донеччини та Луганщини до масового та активного підтримування ДНР. З першим на початку можливо вийшло, а от з другим ні. Цю тезу ілюструє виступ Гіркіна, котрий жалівся на тутешнє населення та вже бачить вихід у мобілізації жінок Донбасу.

 

Єдиний шлях у Росії – це ставка на власні кадри, котрі показали свою відданість за 2 місяці. То й ж Стрілок цьому явне підтвердження. Коли місцеві сепаратисти не одностайні в своїх прагненнях воювати за ДНР та озираються на місцевих олігархів, російські люди виконують усі потрібні накази.

 

Як зазначалося у минулій статті, Путін збільшує російський елемент створюючи ресурс схожий на військове угруповання в Криму. Цим і спробує встановити владу. На сьогодні, лавиноподібно, його військовий ресурс просувається до Донецька, використовуючи випробувану тактику. Його завдання є створення як умога більше «Слов’янськів». Вони, мов фортеці, наводнені бойовиками та укріпленнями, будуть встановлювати владу та давати змогу подальшого просування областю. Вже взято повністю під контроль місто Сніжне, де встановлюються бойові точки та окопуються війська. Введені БТРи та інше. На початку пролунала думка, наче Сніжне буде воротами для відступу російських найманців. Але для чого сьогодні в Торезі починається такий самий процес «Слов’янізації»?

 

На моє глибоке переконання відповідь одна – це просування до міста Донецька, встановлюючи владу в кожному місті по дорозі. Таким чином, буде потрібний силовий апарат, котрий і стане владою. Небезпеку взяття Донецька та перетворення його у великий Слов’янськ має на сьогодні усвідомити все українське суспільство та влада. У самому місті Слов’янську наші сили сковуються, коли найманці просуваються.

 

Наші силовики мають якнайшвидше покінчити з бойовиками у окупованому місті та швидко просуватися до Донецька, аби запобігти найгіршому сценарію. Бо блокувати усі міста на Донбасі, особливо такі великі, як Донецьк, буде просто неможливо.

 

Для цього в українській армії відкрилися певні нові перспективи. За моїми даними запуск вищезгаданого процесу у Сніжному не аби як налякало місцеве населення. І взагалі, війна на Донбасі витверезила багатьох, що значно зменшує легітимізацію дій російської та сепаратистської сторони. Люди просто хочуть миру, а адекватні дії Нацгвардії в Красному-Лимані показує, що Україна його забезпечити може.

 

Отже, діяти треба надзвичайно швидко. Адже у випадку уповільнення, влада ДНР на Донбасі вже ну буде мати характер МММ. Є надзвичайна небезпека процесу чеченізації Донбасу для нас. Такий фактор не аби як послабить нашу сторону у процесі переговорів з Росією. І найгірше те, що сценарію української Чечні можна запобігти, бо він є штучний та імплементований ззовні. І для його зупинення є всі можливості.

 

Валентин Краснопьоров, для "Хвилі"


Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

12552 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1455
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

787
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5955
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1641
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1492

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

561

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1389

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1199

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1102
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

453
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

576
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1495
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

526
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

799
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5840
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

12946
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

449
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

417
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

730 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1181