Росія прямує в нікуди і тягне весь світ за собою - Newsweek

 

Колишній російський дипломат підкреслює, що сучасна Росія стала доказом небезпеки приходу до влади агентів спецслужб з їхніми націоналістичними і автократичними поглядами.

Нема простих відповідей на питання про роль Росії у труднощах, які переживають США, Європа і інші країни світу. Чи заперечує Кремль нинішній глобальнийпорядок і чи хоче знову переділити світ?

Не можна напевне сказати, чи московська політична кухня допомагає створити нещадну суміш з внутрішнього і міжнародного тероризму, цунамі біженців і політичної дестабілізації в багатьох країнах.

На всі ці питання немає чіткої прямої відповіді. Але нещодавня історія Росії веде до тривожних висновків.

Про це на сторінках Newsweek пише колишній дипломат СРСР і Росії Андрій Ковальов.

Він зауважує, що після падіння тоталітарної машини Радянського Союзу у багатьох з'явилася надія на краще. Зійшли перші паростки багатопартійної парламентської системи і вільної ринкової економіки. Свобода політичних і релігійних поглядів була гарантована, цензура була скасована, а ЗМІ були звільнені від тиску. Колишнім радянським громадянам дозволили вільно подорожувати, а каральній психіатрії настав кінець.

"А потім все це було перекреслене. В 1993 році президент Борис Єльцин завдав нищівного удару по парламентській системі, вбивши кілька сотень людей у цьому процесі. Росія вчинила геноцид проти власного народу в Чечні. Почалися політичні вбивства і розправи над журналістами", - зауважує Ковальов.

В економіці ситуація була не кращою. Ще до спроби перевороту, яку влаштували "яструби" СРСР проти Михайла Горбачова в серпні 1991 року, КПРС і КДБ почали передавати великі частини "партійних коштів довіреним людям", створюючи таким чином перших російських олігархів. Вважається, що переворот провалився. Але, на думку автора, це не зовсім так. Вже тоді СРСР розпадався. Ключові посади у виконавчій і законодавчій владі займали чиновники і агенти спецслужб під прикриттям. Це ж сталося і в світі бізнесу.

Прихід до влади Горбачова закінчив Холодну війну. Однак, після розпаду СРСР Кремль поступово почав повертатися до політики того періоду. Під приводом "захисту співвітчизників" за кордоном Росія почала втручатися у внутрішні справи сусідніх країн, таких як Литва, Латвія, Естонія і Молдова. Її підозрюють у організації спроби вбивства президента Грузії Едуарда Шеварнадзе.

Тим часом Росія вела антизахідну політику, підтримуючи кривавий режим Слободана Мілошевича у колишній Югославії. Пізніше під керівництвом Володимира Путіна вона вдалася до "розчленування" Грузії, анексії Криму і агресії проти України в Донбасі. Автор ставить питання, чому низку терактів на Заході скоїли гості чи емігранти з колишнього СРСР. В цьому контексті він нагадує про вбивство Олександра Литвиненка в Лондоні у 2006 році і про вибух під час марафону в Бостоні, який організували вихідці з Чечні брати Царнаєви.

"Чи емігранти брати Царнаєви, які відповідальні за теракт в Бостоні, діяли з власної ініціативи? Це здається малоймовірним", - пише колишній російський дипломат.

Чому демократія не пустила коріння в Росії? Чому в часи правління Путіна більшість населення країни із захватом вітають відродження авторитаризму, який супроводжується корупцією неймовірних масштабів, незаконним привласненням державних коштів і природніх ресурсів?

"Надзвичайно небезпечно, коли спецслужби з їхньою націоналістичною ментальністю захоплюють владу у країні з величезним ядерним арсеналом, і коли той, хто переслідував дисидентів, стає президентом. Це небезпечно не лише для Росії, а й для всього світу", - йдеться в статті.

На думку автора, ця правда стає зрозумілою все більшій кількості американців, які постали перед втручанням Росії у їхні президенстькі вибори.

"Нажаль, Росія ступила на шлях, який веде в нікуди. Влада в ній безмежна, законодавство - репресивне, реальної опозиції немає вже дуже давно. Немає серйозної опозиційної програми. Гасла "Росія без Путіна" і "Росія буде вільною" - це лише порожні слова. Путін цинічно і регулярно проголошує боротьбу з корупцією, яку він сам підживлює", - пише Ковальов.

На його думку, нинішній російський президент - "ніщо". І "Росія без Путіна" буде такою ж, як і зараз. Тому що агенти спецслужб при владі його легко замінять іншим агентом з репресивними поглядами. Росія, на думку колишнього дипломата, прямує на дно. І життєво важливо не дозволити їй потягнути за собою весь світ.

Раніше Financial Times писала, що Путіну потрібна відміна санкцій до виборів президента Росії. Це буде дуже важливим завданням, оскільки до моменту, коли росіяни підуть на дільниці в 2018 році, економічне зростання має відновитися.

 

https://dt.ua/


05.09.2017 1672 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2253
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19171
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1709
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1191
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2250
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3834

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1969

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

671

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1290

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1451
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

364
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

880
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24380
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

609
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

598
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

734
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1629
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8016
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

439
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

759
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2023 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

721