Роман Онуфріїв: Наше завдання, щоб у місті не було комунального управителя

 

/data/blog/96233/d126633b567071f115e69e3e2b409a8f.jpg

 

Мешканці багатоквартирних будинків Івано-Франківська до 1 липня 2016 року повинні визначити управителя, який обслуговуватиме їх. Найближчим часом комунальне підприємство “Єдиний розрахунковий центр” має списати усі будинки з балансу.

 

Про це йшлося на засіданні постійної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства, пише Фіртка з посиланням на прес-службу ЄРЦ.
 

Директор департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язкуМихайло Смушак зазначив, що мешканці будинків, які знаходяться на балансі комунального підприємства, звикли думати, що підприємство зобов’язане дбати про будинки та проводити ремонтні роботи. Однак, згідно із законодавством, усі мешканці багатоквартирних будинків є їх співвласниками. Відповідно, вони самі повинні дбати про належне їм майно.

 

Директор ЄРЦ Мирон Джус зазначив, що наразі підприємство обслуговує будинки на звичних умовах. Однак мешканці повинні провести збори, на яких дійти згоди щодо управителя. Рішення приймається за наявністю більше 50% голосів “за”.

 

З 1 липня, якщо мешканці будинків не визначаться з управителем, його призначить орган місцевого самоврядування за результатом конкурсу. Михайло Смушак каже, що на перших порах буде призначено муніципального управителя, яким буде швидше всього КП “Муніципальна управляюча компанія” – теперішній ЄРЦ.

 

“Ми призначимо муніципального управителя, але це не завадить проводити конкурс серед інших приватних “жеків”, – наголосив Смушак і додав, що департамент не зацікавлений у тому, щоб самостійно проводити цю роботу, а вирішувати має сама громада.

 

“Наше завдання глобальне – щоб у місті не було комунального управителя… Тому що все, що комунальне, менш конкурентоздатне. Тобто ми маємо дати “зелений сигнал” бізнесу – приватним “ЖЕКам”, майбутнім приватним управляючим компаніям. Є великий ринок грошового обігу. Створюйте організації та надавайте якісні і доступні послуги, – зазначив депутат міськради Роман Онуфріїв, присутній на комісії. – Ми йдем швидше за державні тенденції”.

 

У комісії також відзначили, що немає приватних підприємств, які можуть запропонувати кращі тарифи, ніж муніципальне.

 

Директор департаменту комунального господарства відзначив, що найбільшим недоліком цього усього процесу є пасивність громадян, які не хочуть збиратися та щось вирішувати.

 

Однією з проблем є те, що в місті є будинки, які жодна компанія не захоче брати на обслуговування, оскільки вони знаходяться в аварійному стані.

 

“Багато таких будинків є і в центральній частині міста. Є такі, що давно вже зняті з балансу. Знову ж таки, будинок залежить від власників. Мешканці мають самозобов’язання по цьому будинку, як і інші суб’єкти. Муніципальна інспекція також повинна буде звертати увагу на те, що власники повинні виконувати свої зобов’язання. Якщо вони цього не робитимуть, не прибиратимуть прибудинкову територію, на кожного власника квартири накладатимуться адмінштрафи”, – пояснив Смушак.

 

Комісія підтримала рекомендацію департаменту ЖКГ та ЄРЦ популяризувати питання визначення управителя серед мешканців багатоповерхівок міста.

 

Як повідомлялося раніше, міськрада перейменувала "ЄРЦ" на "Муніципальна інвестиційна управляюча компанія" та поповнила статутний фонд цього підприємства до 75 млн гривень. Ці кошти мають бути використані начебто для ремонту будинків, які не перебуватимуть на балансі правонаступника "ЄРЦ".

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Правонаступник ЄРЦ відрікається від будинків, де менше 12 квартир


06.01.2016 485 1
Коментарі (1)

Наталка Поляк 2016.01.06, 17:56
Шановний п. Романе! А як же бути з пам'ятниками архітектури, яких у місті багато і які побудовані не вчора? Чи ЗУ "Про охорону культурної спадщини" Ви уже відмінили?
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

17025
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1551
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1115
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2157
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3684
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1399

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1810

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

582

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1206

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1363
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

692
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24311
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

562
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

528
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

673
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1566
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

728
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7597
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

676
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1782 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

665
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

572