Роман Григорчук: "Везіння потрібно заробити"

 

/data/blog/45201/bd467757cba7b1191036b0b3726a5b96.jpg

 

Проривом року, що минає в українському футболі, безумовно, став одеський «Чорноморець». Команда вихідця з Прикарпаття Романа Григорчука вперше в історії вийшла в плей-офф єврокубків, а в чемпіонаті впевнено тримається в обоймі претендентів на медалі. «Вести» поспілкувалися з рульовим моряком ...

 

- Роман Йосипович, зараз «Чорноморець» називають феноменом сезону.

- Феномен - це завжди щось просте. Наш успіх, думаю, насамперед у тому, що ми змогли навчитися чесно ставитися до футболу. А таке ставлення - колосальна робота. Коли займаєшся улюбленою справою і без поганих думок, я впевнений, що рано чи пізно такий підхід дає результат.

 

- «Чорноморець» спростував твердження, що команда розсиплеться, граючи на декількох фронтах, через два дні на третій ...

- Такий графік повинен бути і він буде у кожної команди, яка хоче добиватися високих результатів. Ті, хто живуть повноцінним життям, проводять велику кількість матчів у році. Ми прагнули до цього. На цей рахунок я радий, що ми зробили все правильно в плані навчально-тренувальної роботи та спортивної дисципліни в такому графіку.

 

- Не обійшлося і без везіння?

- А без цього немає жодного досягнення. Але навіть везіння потрібно заробити, нічого не падає з неба. Ми ж вигравали далеко не тільки за рахунок везіння. «Чорноморець» провів дуже хороші матчі, якщо взяти ті три поєдинки в групі ЛЄ, які ми не виграли, то ніхто не згадує, що тоді у нас зовсім не було везіння. Адже скільки вірних можливостей команда так і не реалізувала. Так що, ймовірно, в Голландії була вже компенсація від фортуни.

 

- У ЧУ «Чорноморець» зараз вивчають уважніше, ніж раніше. Чим будете дивувати в 2014-му?

- Тут важко щось прогнозувати, можу лише сказати, як я планую і хочу. Ми повинні прогресувати далі, але в цей процес треба включати і правильну роботу і правильне ставлення до футболу, в цьому плані ми вже багато чому навчилися. Крім цього, нам потрібні певні селекційні ходи. Прогрес включає в себе як позитивні, так і негативні сторони. Останні полягають у тому, що не всі гравці витримують цей графік і можуть виходити разом з командою на більш високий рівень. Повинна бути збалансована обойма з 18-20 футболістів, без воротарів. У складі повинні бути три-чотири універсальних гравця. Тоді команда зможе відчувати себе спокійніше і не вийде, що вона сидить на пороховій бочці. Стежимо за молоддю. Постійно залучаємо когось до тренувань з першою командою. Хочеться, щоб скоріше хлопці з U-21 і U-19 могли потрапити в обойму, про яку я говорив. - Потрапити в призери чемпіонату реально? - Ми готуємося тільки до найближчого матчу. Зіграємо його, а вже потім буде наступний ...

 

- Як вам вдалося вгадати суперника в плей-офф ЛЄ «Ліон»?

- Ніяких віщих снів не було (сміється). Взагалі на таких стадіях дуже хочеться зробити справжнє свято для Одеси і, зокрема, для стадіону. Для нас це, звичайно, подія, якій рада вся команда. Важко буде з будь-яким суперником. Розділяти на цьому рівні команди на слабкі і сильні, не правильно. Хто добрався да 1/16 фіналу Ліги Європи - вже сильний. Тому на жереб у нас ніхто не скаржиться. Випадає те, що випадає. На це не можна вплинути. Зараз я вже думаю про те, що пора починати стежити за «Ліоном». Для цього є достатньо часу, постараємося використовувати його з максимальною користю і як слід вивчити французів. У «Ліона» перевага в тому, що він буде на ходу. Чемпіонат Франції не йде на зимові канікули, а у нас буде досить велика перерва.

 

- Одеса - столиця гумору. Є якісь жарти, які вам запам'яталися?

- Мені дуже сподобалося, що при вході в один серйозний, дорогий магазин була табличка: «Прохода до моря немає».

 

- Вас часто впізнають на вулиці?

- Так, пізнають, причому сотні людей. Приємно, що всі вони підходять зі словами подяки та підтримки. І я дякую їм у відповідь. Ось зараз, наприклад, я сиджу на Дерибасівській з дружиною і сином, п'ємо чай. І ось за годину до нас вже підійшло багато людей.

 

- Де будете відзначати новорічні свята?

- Швидше за все, в Одесі. Немає часу десь роз'їжджати. 10 січня вирушаємо на збір до Туреччини і до нього потрібно як слід підготуватися.


23.12.2013 1031 0
Коментарі (0)

13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

497
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

860 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3009
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33571
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2458
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3674

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

503

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1345

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

846

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

1052
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

387
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

301
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

669
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1259
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1050
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1145
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

899
13.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30297 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1036
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

4028
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

585
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

610