Роман Григорчук: "Везіння потрібно заробити"

 

/data/blog/45186/42bec46eaa4c2deca8dcd1f1534936d2.jpg

 

Проривом року, що минає в українському футболі, безумовно, став одеський «Чорноморець». Команда вихідця з Прикарпаття Романа Григорчука вперше в історії вийшла в плей-офф єврокубків, а в чемпіонаті впевнено тримається в обоймі претендентів на медалі. «Вести» поспілкувалися з рульовим моряком ...

 

- Роман Йосипович, зараз «Чорноморець» називають феноменом сезону.

- Феномен - це завжди щось просте. Наш успіх, думаю, насамперед у тому, що ми змогли навчитися чесно ставитися до футболу. А таке ставлення - колосальна робота. Коли займаєшся улюбленою справою і без поганих думок, я впевнений, що рано чи пізно такий підхід дає результат.

 

- «Чорноморець» спростував твердження, що команда розсиплеться, граючи на декількох фронтах, через два дні на третій ...

- Такий графік повинен бути і він буде у кожної команди, яка хоче добиватися високих результатів. Ті, хто живуть повноцінним життям, проводять велику кількість матчів у році. Ми прагнули до цього. На цей рахунок я радий, що ми зробили все правильно в плані навчально-тренувальної роботи та спортивної дисципліни в такому графіку.

 

- Не обійшлося і без везіння?

- А без цього немає жодного досягнення. Але навіть везіння потрібно заробити, нічого не падає з неба. Ми ж вигравали далеко не тільки за рахунок везіння. «Чорноморець» провів дуже хороші матчі, якщо взяти ті три поєдинки в групі ЛЄ, які ми не виграли, то ніхто не згадує, що тоді у нас зовсім не було везіння. Адже скільки вірних можливостей команда так і не реалізувала. Так що, ймовірно, в Голландії була вже компенсація від фортуни.

 

- У ЧУ «Чорноморець» зараз вивчають уважніше, ніж раніше. Чим будете дивувати в 2014-му?

- Тут важко щось прогнозувати, можу лише сказати, як я планую і хочу. Ми повинні прогресувати далі, але в цей процес треба включати і правильну роботу і правильне ставлення до футболу, в цьому плані ми вже багато чому навчилися. Крім цього, нам потрібні певні селекційні ходи. Прогрес включає в себе як позитивні, так і негативні сторони. Останні полягають у тому, що не всі гравці витримують цей графік і можуть виходити разом з командою на більш високий рівень. Повинна бути збалансована обойма з 18-20 футболістів, без воротарів. У складі повинні бути три-чотири універсальних гравця. Тоді команда зможе відчувати себе спокійніше і не вийде, що вона сидить на пороховій бочці. Стежимо за молоддю. Постійно залучаємо когось до тренувань з першою командою. Хочеться, щоб скоріше хлопці з U-21 і U-19 могли потрапити в обойму, про яку я говорив. - Потрапити в призери чемпіонату реально? - Ми готуємося тільки до найближчого матчу. Зіграємо його, а вже потім буде наступний ...

 

- Як вам вдалося вгадати суперника в плей-офф ЛЄ «Ліон»?

- Ніяких віщих снів не було (сміється). Взагалі на таких стадіях дуже хочеться зробити справжнє свято для Одеси і, зокрема, для стадіону. Для нас це, звичайно, подія, якій рада вся команда. Важко буде з будь-яким суперником. Розділяти на цьому рівні команди на слабкі і сильні, не правильно. Хто добрався да 1/16 фіналу Ліги Європи - вже сильний. Тому на жереб у нас ніхто не скаржиться. Випадає те, що випадає. На це не можна вплинути. Зараз я вже думаю про те, що пора починати стежити за «Ліоном». Для цього є достатньо часу, постараємося використовувати його з максимальною користю і як слід вивчити французів. У «Ліона» перевага в тому, що він буде на ходу. Чемпіонат Франції не йде на зимові канікули, а у нас буде досить велика перерва.

 

- Одеса - столиця гумору. Є якісь жарти, які вам запам'яталися?

- Мені дуже сподобалося, що при вході в один серйозний, дорогий магазин була табличка: «Прохода до моря немає».

 

- Вас часто впізнають на вулиці?

- Так, пізнають, причому сотні людей. Приємно, що всі вони підходять зі словами подяки та підтримки. І я дякую їм у відповідь. Ось зараз, наприклад, я сиджу на Дерибасівській з дружиною і сином, п'ємо чай. І ось за годину до нас вже підійшло багато людей.

 

- Де будете відзначати новорічні свята?

- Швидше за все, в Одесі. Немає часу десь роз'їжджати. 10 січня вирушаємо на збір до Туреччини і до нього потрібно як слід підготуватися.


23.12.2013 926 1
Коментарі (1)

Дмитро 2013.12.25, 17:10
Талановита людина -талановита у всьому. Роман Григорчук - ще й фантастичний музикант, флейтист (це перша його спеціальність і професія). Тому ми (учасники колишнього сільмашівського духового оркестру )приєднуємось до всіх привітань нашому земляку з Коломийщини з нагоди успішного виступу Чорноморця. Ми дуже раді за тебе, Роман Йосипович!
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1399
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2667
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2190
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2263
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6809 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2541 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

437

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1261

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1366

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1518
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

378
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

244
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

651
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

142
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26608
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

618
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10542 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

149
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

169
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

487
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

631
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

695