Роман Фіщук : Втрата слуху - велика соціальна проблема

 

 

Роман Фіщук -лікар-отоларинголог, член Громадської ради при Міністерстві охорони здоров’я України, магістр з менеджменту в охороні здоров'я. Керівник Навчально-практичного центру слуху, метою якого є удосконалення системи освіти та підготовки молодих лікарів у галузі отології та покращення якості життя людей з вадами слуху. Великим здобутком Центру Слуху є сучасне діагностичне обладнання, яке дозволяє провести комплексну діагностику порушень слухового аналізатора у дорослих та дітей.

 

Розкажіть про Центр Слуху.

 

Це навчально - практичний Центр Слуху, створений на базі Івано - Франківського Національного Медичного Університету. Наш центр займається скриннінгом, діагностикою, лікуванням та покращенням якості життя людей, які мають проблеми зі слухом.

За допомогою даного обладнання, можна комплексно оцінити стан слухового аналізатора людини, тобто визначити проблему, стан слуху. Призначаємо лікування. Якщо хірургічно – то ми співпрацюємо з іноземними організаціями, хірургами, які роблять тут операції.

Наприклад, професором медичного факультету Університету Джорджтаун штату Вашингтон, засновник Міжнародної благодійної організації «Global ENT Outreach» Річардом Вагнером.

 

Чи хтось допомагав з відкриттям?

 

Це приміщення університету і можна сказати, що получилось партнерство. Я запропонував свої знання, навики, обладнання і мені дали приміщення. Відкрились в середині грудня. Плануємо розширюватися, напрацьовуємо ім’я, бо спочатку треба завоювати авторитет.

Взагалі, отологія – вузька спеціалізація і немає потреби відкриватись у кожній області, тільки регіонально.

В держави дуже важко отримати матеріальну підтримку – обладанння чи кошти. Організовуючи в університеті різні заходи, єдине, що просив - підтримки моральної. І щоб не заважали.

 

Чому псується слух в людини?

 

Вухо людини складається з трьох частин : зовнішнього, середнього і внутрішнього вуха. У   кожній з цих частин може бути якась проблема. Зовнішнє і середнє вухо - це провідна система слуху, вона більше механічна. Існує банальна проблема - вушна пробка, яка впливає на слух і погіршує його.

В середньому вусі можуть бути отити, також накопичуватись слиз, рідина, токсичні ліки. Можуть бути акустичні травми.

З віком ми втрачаємо слух – це відбувається природньо .

Щоб запобігти передчасній втраті слуху потрібно добре харчуватись, не працювати в шумному середовищі, дотримуватись правил гігієни слуху. Також фахівці не рекомендують ретельно чистити вуха вушними паличками, від них більше шкоди, бо під час чищення, ми ще більше втрамбовуємо сірку назад, таким чином ще більше стимулюємо ці виділення.

 

Ви оперуєте пацієнтів?

 

Так, вже близько сорока людей прооперованих. Результатами пацієнти задоволені. Наразі набираємо пацієнтів, яких будемо оперувати.

 

Яка ціна операції?

 

Ми за операцію нічого не беремо, пацієнти тільки покривають витрати на ліки чи мадекаменти. Перший рік ми знайшли спонсорів, що пацієнти взагалі нічого не платили.

 

Чому вибрали цю професію?

Тому, що є багато людей, які мають проблеми зі слухом і не мають де отримати якісну допомогу. В Україні з цим проблема, є приблизно 5 хірургів у нашій країні, які лікують якісно. Даний центр перший в регіоні з потрібною комплектацією для діагностики і лікування проблем слуху.

 

Розкажіть про себе та навчання в Англії, Америці.

 

В штатах навчався по програмі FLEX, коли ще був в 11 класі. Зрозумів, що нічого неможливо немає. Якщо в тебе є ідея, ти можеш досягнути цілі, вкладаючи свої зусилля.

Під час навчання в університеті багато подорожував, в більшості на конференції, бо був у виконавчій раді Європейської Медичної Студентської Асоціації. Під час інтернатури був на стажуванні у Бельгії і отримав гранд від Європейської академії алергії і клінічної імунології. З вересня 2013 по вересень 2014 року - вчився на магістратурі у Лондоні за напрямом отології.

 

Не було бажання залишитись і продовжувати діяльність за кордоном?

 

Ні, є бажання повертатися. Якби хотів, то знайшов би де себе проявити, але розумію, що в Україні є великий потенціал. В нас в країні нічого не робиться у напрямку слуху, тому є можливість все робити як ти це бачиш і вважаєш за потрібне, тобто надавати послуги на якісному рівні, на який ми заслуховуєм. Є проблеми з фінансуванням, але на це треба час.

 

Розкажіть про волонтерство в Африці.

 

Коли навчався в Англії в університеті UCL, в приміщенні університету знаходився офіс благодійної організації, яка займається діагностикою і лікуванням слуху. Я проявив бажання поїхати і сказав щоб підібрали країну, де я був би найбільш корисним. Вибрали Гамбію, у віддалену лікарню, від столиці 400 км. Населення Гамбії 1000800 тис. людей і є тільки 2 лора. Вони приймають тільки у столиці, англійською не говорять,бо вони кубинці.

Моя місія була – це обстеження, лікування і навчання місцевого персоналу. Оглянув за місяць близько 250 людей. Все обладання залишив там.

 

Чи були там цікаві випадки?

 

Були. Наприклад, в п’ятирічного хлопчика знайшли гудзик у носі, який знаходився там 2 роки. Цей гудзик зробив дірку в носовій перегородці та застряг у ній. Також була дитина, якій потрапив бісер у вухо. Багато сторонніх тіл знаходять у дітей.

В Гамбії є племена і племенні мови, багато хто не знає англійської мови, потрібен був перекладач. Якщо в столицях більш-менш нормально, то в дальніх селах все базово – поїсти і попити. Щоб побудувати будинок виготовляють блоки. Беруть болото, змішують з піском, місять болото, виставляють у форми та висушують на сонці. Це важається нормальним будинком.

В Африці + 50 тепла, сонце світить, африканці ходять усміхнені та життєрадісні.

 

Порадьте, що робити людині, яка втрачає слух.

 

Перша за все - прийти до лікаря на обстеження, оскільки людина сама не може діагностувати яка в неї проблема зі слухом. Проблема втрати слуху індивідальна, в кожного своя, тому слуховий апарат теж індивідуальний, як окуляри. Слуховий апарат може повернути людину в нормальне життя, бо втрата слуху - велика соціальна проблема. Коли людина глуха - ми не бачимо і не знаємо цього, поки не заговоримо. Глухота – це невидима неповносправність.

 

Ольга Слободян, ШПЖ


29.05.2015 Ольга Слободян 2494 0
Коментарі (0)

04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

4135 1
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1405
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1494
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2618
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2339
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2268

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

239

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1475

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2223

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2965
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

526
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

682
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

668
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

511
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15964
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2857
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

1138
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26616 1
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

990
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

850 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

650