Роман Безсмертний в Івано-Франківську: У нас зараз вибір - перезаснування або революція

Майбутній кандидат у Президенти України Роман Безсмертний сьогодні, 11 жовтня, провів в Івано-Франківську зустріч-дискусію "Якої ми хочемо України".

На основі такої дискусії з громадськістю і буде підготовлена програма Безсмертного, як кандидата в Президенти, пише Фіртка.

Щодо свого наміру балотуватися на посаду, політик відзначає, що вражений недієздатністю теперішньої системи державного управління. Відтак, хоче свій досвід застосувати на практиці.

"Ще у 2015 році, коли я був учасником Мінського процесу, був вражений кволістю і недієздатністю учасників процесу. Пізніше я зрозумів, що система взагалі квола, а інститути не здатні продукувати не те що дії, але й рішення. Для того, щоб зберегти державу і розвивати суспільство я прийняв рішення йти на вибори.Ти знаєш відповіді на питання, але знаєш, що їх не буде використано, якщо перебувати осторонь. Тому вирішив діяти", - відзначив політик.

На переконання Романа Безсмертного, сьогодні втрачено час, коли потрібно було провести у державі докорінні зміни. Відтак, й інститутам влади, і суспільству потрібно перезавантаження.

"Для цього потрібно говорити, зустрічатися, думати: якої ми хочемо України. Я більше вірю сьогодні суспільству, ніж державі. Держава побудована абсолютно неправильно, ми пробігли час, коли потрібно було змінювати державу. Це був 2005 рік. У нас зараз вибір - перезаснування або революція. Пружина накручується", - говорить політик.

Однак, Безсмертний не прихильник революційного шляху змін, а говорить, що завдяки знанням, підготовці кадрів та досвіду можна побудувати сильну державу.

"Я проти революції, бо вона на верх піднімає багато піни та багато всякого непотребу. Я за те, щоб провести перезаснування держави на основі розуму та знань, а не емоцій", - переконаний Р.Безсмертний.

Перезаснування держави, на його думку, можливе тільки через нову Конституцію. Єдиний легітимний шлях для оновлення основного закону - прийняття конституційного акту. Перехідний період для цього - три роки. За цей час можливо кардинально змінити закон про вибори, бо "ВРУ серйозний інститут, а не гра".

"Я за те, щоб повернути двох турову мажоритарку. Іншого способу вернути у Верховну Раду України розум, знання і досвід - немає. Парламент має бути двопалатний. Нам необхідні серйозні кадри і не завжди наявність серйозного диплому гарантує адекватність знань", - говорить політик.

Також Безсмертний має зауваження і до адміністративно-територіальної реформи, яку нині впроваджують у державі. Вважає, що вона не досконала і є не більше, ніж експериментом.

"Нинішня реформа - це експеримент. Якби у 2005 році було реалізовано те, що я казав, війни не було б. Все, що робиться зараз, потрібно спокійно зупинити, переглянути підходи, підготувати зміни до Конституції, законів, до бюджетного кодексу, переглянути бюджетні стосунки", - додає Роман Безсмертний.


Довідка Фіртки:

Роман Безсмертний - депутат Верховної Ради чотирьох скликань. Один з авторів Конституції України. Був віце-прем’єр-міністром з питань адміністративно-територіальної реформи та заступником голови Секретаріату Президента. У 2010-2011 роках працював послом України в Білорусі. У 2015-2016 роках був представником України в політичній підгрупі тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі. Безпартійний. 29 травня 2018 року заявив про намір брати участь у виборах Президента України.

Фотогалерея


11.10.2018 2263
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2004
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1878
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1877
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5569 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2169 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1530

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

770

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

834

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1040

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1021
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1793
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3700
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10285
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26171
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10208 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7737
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

917
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

252
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

281
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

402
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1304
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

902