
День міста в Долині святкуватимуть аж три дні.
Про це Фіртці повідомили в прес-службі Долинської міської ради.
"Цьогорічні відзначення Дня міста, Дня Державного Прапора, Дня незалежності України – вікопам’ятні і щемливі, адже на сході нашої держави тривають запеклі бої з російським окупантом. Кращі сини і дочки України віддають без вагань здоров’я і життя за мир та спокій на рідній землі. Цей важкий урок загартовує нас і робить ще сильнішими. Але ми пам’ятаємо, якого ми славного роду, знаємо ціну слів «незалежність», «суверенність», «єдність». А тому намагаємося створити в День міста атмосферу єднання, патріотизму, духовного розвитку та морального піднесення", - йдеться у повідомленні.
Отож, у п'ятницю, 21 серпня відбудеться урочиста сесія міської ради, на якій будуть вручені відзнаки та нагороди за заслуги кращим жителям міста.
22 серпня на долинян та гостей міста очікують: шаховий турнір «Кубок мера» та благодійний рок-концерт «За Мир в Україні» за ініціативи молоді Долини із збором коштів на підтримку воїнам АТО.
У неділю, 23 серпня в Долині проведуть свято бойківського меду і ремесел, фотосесію у вишиванках та національно-патріотичне «Караоке» зі збором коштів на підтримку воїнам АТО.
На день Незалежності у програмі: урочисте відкриття алеї Небесної Сотні та Героїв Майдану.
ДОВІДКА ФІРТКИ:
Долина — місто районного значення, на Бойківщині, центр Долинського району Івано-Франківської області України, адміністративний центр Долинської районної ради. Умовно Долину ділять на декілька частин. Серед них Стара Долина, Загір'я, Брочків, Городок.
Роком виникнення Долини вважають 979 рік, коли було відкрито соляні джерела на цій території. Легенду описали отець Теокліст в 1112 році та інженер Фелікс П'єстрак в 1900-х роках, який досліджував долинське солеваріння. В легенді сказано, що в цьому регіоні панував князь Андрійович, який в горах випасав овець. Одного разу вівці попрямували до долини, де був по́тік. Спинити їх було неможливо, тому пастухи помчали за ними, натрапили на «білі» береги потоку, які були вкриті сіллю. Після повернення додому із великими запасами солі князь забув дорогу до долини і був змушений довго її шукати разом із князем Ратіллою. Після пожертви п'яти топок солі та сорока овець богу Перуну вони знову змогли віднайти джерела і так почалося солеваріння на Долинщині.