Роботу комунальних підприємств Івано-Франківська оцінюватимуть за єдиним критерієм

 

Одним із пріоритетних напрямків реформування житлово-комунального господарства міста Івано-Франківська у 2012 році є забезпечення беззбиткового функціонування всіх комунальних підприємств міста.

 

Зі слів заступника директора – начальника управління планування та реформування Департаменту комунального господарства транспорту і зв’язку Михайла Смушака, ту ситуацію, яка сьогодні склалася на більшості комунальних підприємств міста інакше як занепадом не назвеш. Роздуті штати, відсутність стратегії розвитку, постійний ріст зобов’язань, наявність поточної та простроченої заборгованості із заробітної плати, застаріла техніка – це далеко не повний перелік проблем. Однак безвихідних ситуацій не буває і комунальні підприємства міста стануть прибутковими. І зроблять їх такими керівники – тому що за це вони отримують заробітну плату. А не зроблять вони – будуть робити ті, хто зможе. Звичайно, не без допомоги нашого Департаменту та сприяння депутатів міської ради і міського голови.



Першим кроком на шляху організації розвитку комунальних підприємств міста Івано-Франківська стало створення у складі Департаменту відділу нагляду за роботою комунальних підприємств. Його завданнями є: контроль діяльності підвідомчих Департаменту комунальних підприємств і організацій, перевірка їх фінансово-господарської діяльності, проведення економічного аналізу, моніторинг поступлення та використання коштів, контроль за використанням прибутку тощо.



Тільки протягом двох місяців діяльності даним відділом розроблено систему звітності, налагоджено інформаційні канали, проведено експрес аналіз основних показників в розрізі років; визначено стан, сильні та слабкі сторони кожного комунального підприємства, проведено комплексні перевірки КП «Івано-Франківськводоекотехпром», КП «Івано-Франківськліфт», ЖЕО № 4 та 7.



Наступним етапом стало встановлення персональної відповідальності керівника комунального підприємства за результати роботи. Формально така відповідальність існувала і раніше, але тільки формально, оскільки більше уваги приділялося господарській частині (як підприємство прибирає територію, чи вчасно подано тепло, чи не затоплює підвал тощо), а на фінансові показники зважали в останню чергу. Як наслідок, докерувалися до 176136,2 тис. грн. загальної кредиторської заборгованості.



З метою встановлення єдиних критеріїв оцінювання роботи та преміювання керівників комунальних підприємств нами розроблено Положення про порядок оцінювання роботи та преміювання керівників комунальних підприємств, підвідомчих Департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, яке затверджене розпорядженням міського голови. Згідно даного положення, починаючи з 2012 р. оцінювання роботи керівників комунальних підприємств проводиться на основі кількісних та якісних показників і критеріїв. До кількісних показників нележать: розрахунки із заробітної плати, розрахунками з бюджетом, розрахунками зі страхування (ЄСВ), кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги; дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги; чистий прибуток (збиток). До якісних - виконання технічних умов, передбачених у контрактах керівників з міським головою; інші причини депреміювання (допущення на підприємстві нещасного випадку, невиконання: розпоряджень міського голови, рішень виконавчого комітету та сесії міської ради, порушення термінів подання звітності тощо) та інші причини преміювання (залучення недержавних інвестицій, коштів з обласного та державного бюджету: впровадження інновацій, спрямованих на енергозбереження, покращення якості та умов надання послуг тощо). Таке оцінювання буде помісячним і на його основі керівники комунальних підприємств будуть преміюватися, депреміюватися, отримувати подяки, догани і навіть звільнятися з роботи.



Щомісяця Департаментом комунального господарства буде формуватися рейтинг керівників комунальних підприємств. Планується, що такі рейтинги будуть публічними і громада особисто зможе здійснювати контроль за тим, як здійснюється управління її майном, або хто винен, що тарифи ростуть, а якість послуг не змінюється.



Наступними кроками організації розвитку комунальних підприємств міста стане розробка стратегії розвитку та детального бізнес-плану кожного коммунального підприємства. На сьогодні такий бізнес-план має тільки новостворене КП «Єдиний розрахунковий центр».



Буде також здійснено оцінку доцільності існування деяких комунальних підприємств міста з точки зору потенціалу їх виходу з боргової ями. Якщо аналіз покаже, що забезпечити розвиток підприємства неможливо, воно буде оголошуватися банкрутом і припинятися.

 


26.02.2012 2241 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

897
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1487
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3321 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2602
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3476
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

3019

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

363

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

825

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

827

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1453
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3272
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20769
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

992
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

522
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

589
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1153
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5848
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

286
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3655 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

701 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

1030
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1379 2