
У жовтні, в найбільшій культурній установі країни, Мистецькому Арсеналі, відбудеться виставковий проект «Подолання гравітації» присвячений життю та творчості Параски Плитки-Горицвіт.
"Подолання гравітації" – це масштабний міжрегіональний виставковий проект, присвячений спадщині Параски Плитки-Горицвіт, інформує Фіртка.
На двох тисячах метрах квадратних організатори продемонструють не лише роботи Параски, а й за допомогою сучасних технологій, додаткової реальності, відтворять побут в якому жила й творила жінка.
Проект має на меті актуалізувати ім’я мисткині на культурну мапу українського наївного мистецтва та привернути увагу до належного збереження творчості Параски Плитки-Горицвіт.
Виставка відбудеться в другій половині жовтня у столиці, до того команда працює над проектом.
Вже відбулися дві експедиції до Криворівні. Фахівці досліджують спадщину Параски для подальшої музеєфікації, тривають роботи із реставрації картин та оцифрування архівних фотоматеріалів.
Проект реалізовують: МІМ-центр, Мистецький Арсенал та Івано-Франківська Агенція регіонального розвитку за підтримки Українського культурного фонду.
Довідково:
Параска Плитка-Горицвіт — гуцульська письменниця, мисткиня, фольклорист, етнограф, художниця і фотограф.
Творчий доробок Параски Плитки-Горицвіт складається із рукописних книг з власними ілюстраціями в саморобних палітурках: усього їх відомо біля 50-и. Серед цих книг – філософські твори, а також твори про народне життя, зокрема – альбоми “Доля гуцулки” та “Доля гуцула”. Крім того, Плитка-Горицвіт упорядкувала словник гуцульської говірки. У Криворівні створено музей мисткині.
Про неї знято три документальні фільми: “Світ Параски Плитки-Горицвіт” (1992), “Коляда для Параски” (1999), “Піктограма” (2008). Перша книга записів народних оповідань та переказів Плитки-Горицвіт під назвою “Старовіцкі повісторькє” була опублікована у 2008-у році.