Різношерста рада. Хто матиме найбільший вплив в Івано-Франківській облраді

 

/data/blog/92616/96308a158fd4fc667808aa9ae40fc5b9.jpg

 

Івано-Франківщина обрала облраду. Не зовсім нову, радше – оновлену. Тепер обранці до 30 листопада мають визначитися, чи не змінилися їхні наміри та пріоритети, після чого обласна виборча комісія проведе першу сесію Івано-Франківської обласної ради VII демократичного скликання.

Найсуттєвіші зміни у облраді – це кількість депутатів. Замість 114 мандатів тепер передбачено лише 84, хоча кількість крісел у залі для засідань навряд чи зміниться, пише Репортер.

Згідно із результатами голосування за кандидатів у депутати до Івано-Франківської облради, у вже не найновіших кріслах сидітимуть 23 представники від БПП «Солідарність», 18 – від ВО «Батьківщина», 16 «свободівців», 12 «УКРОПівців», вісім делегатів від «Самопомочі» й сім – від «Волі». Серед обраних до ради найчисельнішу категорію становлять різного роду директори – 24 людини. Представляти свої інтереси прикарпатці довірили також чиновникам (15), працівникам освітньої галузі (14), підприємцям (12), лікарям (6) і юристам (2). Семеро обраних працюють в інших сферах, а четверо офіційно є безробітними.

З часом новоспечені депутати заявлятимуть про створення фракцій у обласній раді та оберуть з-поміж себе її голову.

 

Шкура невбитого ведмедя

 

Ймовірних кандидатур напосаду голови облради є декілька. Наприклад, її теперішній очільник, «свободівець» Василь Скрипничук. Їздячи в зону АТО, Скрипничук, як він сам стверджував, «виконував покладені на нього обов’язки» і «згрібав листя», чим, напевно, намагався показати свою наближеність до простолюду та проукраїнську позицію. Щоправда, конкуренцію уже немолодому Скрипничуку складає інший «свободівець» – Олександр Сич, який також має досвід керування радою. Обшуки у квартирі Сича напередодні виборів додали йому авторитету серед колег і рейтингу серед виборців.

Також на голову облради «сватають» теперішнього очільника ОДА Олега Гончарука, який отримає мандат депутата від «Солідарності». Аби Президент був задоволений, Гончаруку треба домовитись із членами інших фракцій, але хто замінить чиновника на посаді, в кулуарах обговорюють уже зараз.

Згадаємо і про першого заступника голови облради, за якого «проголосувало купа людей» – Олександра Левицького.

«Там встав якийсь художник, я його перший раз бачу в житті, дякувати Богу… Та при всій повазі, чуєш – за мене проголосувало купу людей, чоловіче Божий, – а ти помовчи, будь ласка!», – не так давно емоційно виголошував Левицький, чим прославився і запам’ятався.

«Купа людей» підтримала Левицького і цього разу – майже п’ять тисяч виборців і партія «Батьківщина» зробили його депутатом.

Зважаючи на те, що «Свобода» і УКРОП перед виборами міського голови почали симпатизувати одна одному, то боротьба за крісло очільника обласної ради буде серйозною.

Один із новообраних депутатів на умовах анонімності розповів «Репортеру», що більшість в облраді, найімовірніше, створять фракції «Батьківщина», «Свобода», УКРОП і, можливо, «Самопоміч», які й ділитимуть посади у відповідності до кількості депутатських мандатів. За словами депутата, пріоритетною кандидатурою на посаду голови є Олександр Сич, хоча конкуренцію йому може скласти Василь Гладій – перший кандидат у списку «Батьківщини».

«Проте для Олега Гончарука дуже важливо, аби більшість у раді мала «Солідарність», – каже анонім. – Я так розумію, що Гончарук обіцяв керівництву партії більшість у раді й міського голову. Він перший розпочав перемовини і навіть намагався очолити цей процес. Але домовляються у Києві, тому схоже на те, що нинішньому голові ОДА доведеться шукати собі роботу».

 

Бюджет треба відкривати

 

Теперішній і майбутній депутат Сергій Адамович вважає, що новий склад обласної ради буде мозаїчним і саме тому досягати консолідованих рішень стане важче.

«Першочергове завдання для нас – відкритість використання бюджету. Конкурс проектів місцевого самоврядування треба модернізувати, залучивши до експертної ради представників громадських організацій і звичайних мешканців області. Так можна уникнути лобіювання інте­ресів, – упевнений Адамович. – Громади майже нічого не знають про конкурс та його умови, а тому потрібно проводити просвітницьку роботу серед органів місцевого самоврядування».

За словами депутата, теперішній розподіл бюджету – це лобіювання депутатами інтересів своїх виборчих округів. Натомість обласна рада має дбати про інфраструктурні проекти і концентрувати зусилля – будувати нові оздоровчі табори, мости чи які-небудь інші об’єкти, що сприятимуть зростанню добробуту населення, каже Сергій Адамович.

«Дороги і статус прикордонної області – це дві складові, які дозволять Прикарпаттю здійснити економічний стрибок», – переконує Ольга Федишина, яка буде депутатом облради уперше.

Вона впевнена, що залучення інвестицій, відкриття Румунського переходу, контроль за якістю ремонту автодоріг і використанням бюд­жетних коштів – мають бути пріоритетами діяльності облради.

 

Корабель пливе

 

«Чекаємо до кінця місяця, поки обрані депутати мають право писати заяви або відмови. Реєстрація передбачає, що обрання не означає автоматичного отримання статусу депутата. Треба прийти до ОВК і визначитись.

«Для прикладу, Руслан Марцінків, якого обрали і міським головою, і депутатом облради, може прийти до нас і написати відмову від мандату», – говорить голова Івано-Франківської ОВК Віталій Юрчишин.

За його словами, перша сесія облради має відбутися напочатку грудня, як того вимагає закон.

«Усе залежить від процесу реєстрації. Аби провести першу сесію, необхідна згода 2 / 3 кількісного складу ради. Наразі заяви написали близько 30 обраних депутатів», – каже Юрчишин.

Поки триває процедура реєстрації, триває і процес переговорів між політичним партіями. Сподіваємось, що вже на початку грудня усе стане на свої місця й депутати Івано-Франківської облради гідно представлятимуть інтереси своїх виборців та області.

 

Микола Гурак

Репортер


23.11.2015 Микола Гурак 1704 0
Коментарі (0)

04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

4708 3
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1504
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1562
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2695
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2393
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2316

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

314

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1532

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2276

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3024
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

614
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

778
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

717
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

571
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16034
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2920
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

1183
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26670 1
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1043
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

910 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

708