Різношерста рада. Хто матиме найбільший вплив в Івано-Франківській облраді

 

 

Івано-Франківщина обрала облраду. Не зовсім нову, радше – оновлену. Тепер обранці до 30 листопада мають визначитися, чи не змінилися їхні наміри та пріоритети, після чого обласна виборча комісія проведе першу сесію Івано-Франківської обласної ради VII демократичного скликання.


Найсуттєвіші зміни у облраді – це кількість депутатів. Замість 114 мандатів тепер передбачено лише 84, хоча кількість крісел у залі для засідань навряд чи зміниться, пише Репортер.


Згідно із результатами голосування за кандидатів у депутати до Івано-Франківської облради, у вже не найновіших кріслах сидітимуть 23 представники від БПП «Солідарність», 18 – від ВО «Батьківщина», 16 «свободівців», 12 «УКРОПівців», вісім делегатів від «Самопомочі» й сім – від «Волі». Серед обраних до ради найчисельнішу категорію становлять різного роду директори – 24 людини. Представляти свої інтереси прикарпатці довірили також чиновникам (15), працівникам освітньої галузі (14), підприємцям (12), лікарям (6) і юристам (2). Семеро обраних працюють в інших сферах, а четверо офіційно є безробітними.


З часом новоспечені депутати заявлятимуть про створення фракцій у обласній раді та оберуть з-поміж себе її голову.


Шкура невбитого ведмедя


Ймовірних кандидатур напосаду голови облради є декілька. Наприклад, її теперішній очільник, «свободівець» Василь Скрипничук. Їздячи в зону АТО, Скрипничук, як він сам стверджував, «виконував покладені на нього обов’язки» і «згрібав листя», чим, напевно, намагався показати свою наближеність до простолюду та проукраїнську позицію. Щоправда, конкуренцію уже немолодому Скрипничуку складає інший «свободівець» – Олександр Сич, який також має досвід керування радою. Обшуки у квартирі Сича напередодні виборів додали йому авторитету серед колег і рейтингу серед виборців.


Також на голову облради «сватають» теперішнього очільника ОДА Олега Гончарука, який отримає мандат депутата від «Солідарності». Аби Президент був задоволений, Гончаруку треба домовитись із членами інших фракцій, але хто замінить чиновника на посаді, в кулуарах обговорюють уже зараз.


Згадаємо і про першого заступника голови облради, за якого «проголосувало купа людей» – Олександра Левицького.


 «Там встав якийсь художник, я його перший раз бачу в житті, дякувати Богу… Та при всій повазі, чуєш – за мене проголосувало купу людей, чоловіче Божий, – а ти помовчи, будь ласка!», – не так давно емоційно виголошував Левицький, чим прославився і запам’ятався.


«Купа людей» підтримала Левицького і цього разу – майже п’ять тисяч виборців і партія «Батьківщина» зробили його депутатом.


Зважаючи на те, що «Свобода» і УКРОП перед виборами міського голови почали симпатизувати одна одному, то боротьба за крісло очільника обласної ради буде серйозною.


Один із новообраних депутатів на умовах анонімності розповів «Репортеру», що більшість в облраді, найімовірніше, створять фракції «Батьківщина», «Свобода», УКРОП і, можливо, «Самопоміч», які й ділитимуть посади у відповідності до кількості депутатських мандатів. За словами депутата, пріоритетною кандидатурою на посаду голови є Олександр Сич, хоча конкуренцію йому може скласти Василь Гладій – перший кандидат у списку «Батьківщини».


«Проте для Олега Гончарука дуже важливо, аби більшість у раді мала «Солідарність», – каже анонім. – Я так розумію, що Гончарук обіцяв керівництву партії більшість у раді й міського голову. Він перший розпочав перемовини і навіть намагався очолити цей процес. Але домовляються у Києві, тому схоже на те, що нинішньому голові ОДА доведеться шукати собі роботу».


Бюджет треба відкривати


Теперішній і майбутній депутат Сергій Адамович вважає, що новий склад обласної ради буде мозаїчним і саме тому досягати консолідованих рішень стане важче.


«Першочергове завдання для нас – відкритість використання бюджету. Конкурс проектів місцевого самоврядування треба модернізувати, залучивши до експертної ради представників громадських організацій і звичайних мешканців області. Так можна уникнути лобіювання інте­ресів, – упевнений Адамович. – Громади майже нічого не знають про конкурс та його умови, а тому потрібно проводити просвітницьку роботу серед органів місцевого самоврядування».


За словами депутата, теперішній розподіл бюджету – це лобіювання депутатами інтересів своїх виборчих округів. Натомість обласна рада має дбати про інфраструктурні проекти і концентрувати зусилля – будувати нові оздоровчі табори, мости чи які-небудь інші об’єкти, що сприятимуть зростанню добробуту населення, каже Сергій Адамович.


«Дороги і статус прикордонної області – це дві складові, які дозволять Прикарпаттю здійснити економічний стрибок», – переконує Ольга Федишина, яка буде депутатом облради уперше.


Вона впевнена, що залучення інвестицій, відкриття Румунського переходу, контроль за якістю ремонту автодоріг і використанням бюд­жетних коштів – мають бути пріоритетами діяльності облради.


Корабель пливе


Чекаємо до кінця місяця, поки обрані депутати мають право писати заяви або відмови. Реєстрація передбачає, що обрання не означає автоматичного отримання статусу депутата. Треба прийти до ОВК і визначитись.


«Для прикладу, Руслан Марцінків, якого обрали і міським головою, і депутатом облради, може прийти до нас і написати відмову від мандату», – говорить голова Івано-Франківської ОВК Віталій Юрчишин.


За його словами, перша сесія облради має відбутися напочатку грудня, як того вимагає закон.



«Усе залежить від процесу реєстрації. Аби провести першу сесію, необхідна згода 2 / 3 кількісного складу ради. Наразі заяви написали близько 30 обраних депутатів», – каже Юрчишин.


Поки триває процедура реєстрації, триває і процес переговорів між політичним партіями. Сподіваємось, що вже на початку грудня усе стане на свої місця й депутати Івано-Франківської облради гідно представлятимуть інтереси своїх виборців та області.


21.11.2015 515 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1382 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1705 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2495
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2322 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7560
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15280 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

335

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1055

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1121

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1912
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

295
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

672
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

913
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3137
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

940
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1968
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1019
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35170 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

288
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

498
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

643
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

960