Різдво – це радість і любов, але для когось також і біль

Різдвяні подарунки, прикрашені будинки, вогні, обмін привітаннями, на кожному розі вулиць чути коляду: все, здається, призначене для святкування. Неможливо навіть подумати, що у світі є люди, яким не подобається радість, барвиста атмосфера любові та миру, яку дарують нам Різдвяні свята. Навіть на думку таке не спадає…

Але насправді навіть у ці радісні святкові дні хтось, непомітно для решти світу, сам на сам з собою часом тихенько заплаче. І найбільша проблема, що у святковому гаморі ми просто не зауважуємо цих людей…Як правило, люди не завжди готові відкрити іншим свій біль.

Можливо, і ви серед ваших друзів, колег по роботі чи просто знайомих зауважували якусь людину, яка не дуже радісна, яка відхиляє деякі запрошення, нерідко не відповідає на телефонні дзвінки чи відмовляється випити з вами філіжанку кави в кав’ярні?

Таке буває…

Як душпастир, у своєму житті я зустрічав різних людей, яким трапилося нещастя саме під час Різдвяних свят, які втратили своїх рідних: хтось – дружину, хтось – маму, а хтось – сина… Відтоді світ для них змінився, і на якийсь час Різдво стало для них нічим… Проте саме таким людям буде найкорисніше перебувати в хорошій компанії. Навіть у горі, дозволивши собі бути відкритим, життя стане легшим.

Так, абсолютно вірно. Але не менш вірним є пам’ятати і нам, хто веселиться, про оточуючих, чи бува нема там когось, хто навіть і в цей святковий період плаче… Давайте допоможемо їм відкритися і запросимо їх почуватися у нашому товаристві, як у себе вдома. І пам’ятаймо: їм не потрібні наші співчуття, лише наша чиста і справжня любов.

Одного разу один мій італійський товариш, власник кав’ярні у Римі, розповів мені таку коротеньку історію. До нього час від часу заходив один старший чоловік з суворим виразом обличчя. Кожного разу, коли він приходив, бармени його обговорювали, як дуже злу і непривітну людину. Але якось моєму товаришеві вдалося трохи більше поспілкуватися з цим поважним чоловіком.

Як виявилося, він у минулому якраз напередодні Різдва втратив дружину. Через це він буквально зненавидів Різдво. Навіть якщо із захопленням на мить розповідав, як раніше святкував його з дітьми та онуками, то все одно в його серці була порожнеча та сум в очах...

Коли мій товариш дізнався про його біль, то спонтанно сказав йому, що він може щоранку приходити до нього в кав’ярню, щоб випити смачної кави, побути в спокої, обмінятися думками та провести час у хорошій компанії. Відтоді чоловік почав частіше заходити до цієї кав’ярні, а напередодні Різдва він усім барменам робив подарунки. Думаю, що невеличкий жест любові цього власника кав’ярні був повторним відкриттям Різдва для того чоловіка!

Є люди з делікатними історіями. І звичайно ж вони мають свободу та право, щоб ніхто не вривався в їхнє життя, навіть з пропозицією допомоги. Але любов, потроху, у потрібних дозах, може увійти будь-куди і допоможе відкритися іншій особі та подарувати їй справжню прихильність і радість. 

Дорогий читачу, якщо і у твоєму серці інколи закрадається смуток, то пам’ятай: до тебе з любов’ю бажає завітати Сам новонароджений Христос. Він не вривається. А тому народжується Він не в дорогих палатах, а в бідній стаєнці, щоб усі могли до Нього прийти – і бідні, і багаті,  пастушки і три царі.

Його огрівають тварини, бо Він мерзне, як і ми.  Він оповитий у бідних пеленах. Його колиска – ясла. І за життя свого не мав Він де голови прихилити, і нарешті поховали Його у чужому гробі. Він пив воду, яку ми п’ємо, Він їв хліб, який ми їмо, Він плакав тими самими сльозами, якими ми плачемо, Він і радів духом, як і ми інколи радіємо.

В Ньому текла та сама кров, що тече у наших жилах. Цього Ісуса зустрічаймо! Його шукаймо в нашому житті, бо інколи нам здається, що Він ховається. А може все навпаки: ми ховаємося, а Він нас шукає, відшуковує нас, як загублених овець. Ми інколи забуваємо про Нього, а Він про нас завжди пам’ятає. Він іде разом з нами, а ми інколи цього не розуміємо…

Отож, зустрічаймо Його, розпізнаваймо Його в нашій життєвій історії, у наших скорботах і радощах, в успіхах і невдачах; розпізнаваймо Його в обличчях опущених і потребуючих братів та сестер!

Кожне наше терпіння не є карою, а радше – жертвою, співтерпінням з Господом, щоб стати «Агнцями Божими», що гріхи зі світу забирають. І в цьому всьому ми не самі, бо «З нами Бог». Тож радіймо і веселімся, перемагаючи будь-який смуток, «бо з нами Бог».

 Радісних вам свят Різдва Христового!

о. Іван СТЕФУРАК


03.01.2020 8998
Коментарі ()

20.10.2020

Рівень смертності і травматизму в Україні внаслідок ДТП є одним із найвищих у Європі. Досить непроста ситуація з безпекою дорожнього руху спостерігається і на автошляхах Прикарпаття. Власне, з цього приводу порозмовляли з начальником Головного управлінн

333
16.10.2020

Щоби змінити правила гри, нам не потрібне чудо. Достатньо сформувати владу, яка вміє слухати людей і не боїться порад професіоналів. Потрібне перезавантаження всього місцевого політикуму.

1322
15.10.2020
Христина Чаплинська

Відомо, що існують не лише вдалі, але й побачення з категорії “epic fail”. Ми вирішили піти у «розвідку» і розпитати представників різної статі про їх досвід у цій справі.

818
10.10.2020
Марія Лутчин

Наша історія про подружжя лікарів Уляни та Віталія, яке 12 років чекало на свою Даринку.

18472 2
09.10.2020

Серед нових людей, які вирішили позмагатися на цих виборах, є Ігор Бартків. Він - віцепрезидент Івано-Франківської торгово-промислової палати і до цього був зовсім непублічною людиною.  

3084
07.10.2020

За креативом кандидатів містяни спостерігатимуть увесь наступний місяць. Але, банери із голослівними гаслами та виконані у чітких партійних кольорах давали зрозуміти, хто тут господар.  

1910

Україна зараз нагадує людину, яка потрапила в автотрощу, лежить серед покрученого залізяччя і з її розірваних жил фонтанує кров, а над нею схилилося кілька гнид і кажуть: зараз ми поставимо вам п'ять питань і вам стане легше.

94

Кілька слів про сьогоднішню соціологію від "Рейтингу". Іноді достатньо співставити два-три факти, щоб картковий будинок розвалився.

6035

Через масштаби стихії на Західній Україні парламентський екологічний комітет за моєї ініціативи створив робочу групу, яка напрацює стратегію протипаводкових заходів.

4212 1

Під час волонтерства, медики міста неодноразово скаржились мені, зосібна, на несправедливість розподілу надбавок міської влади для медиків лікувальних установ, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом. Щоб хоч якось підстрахувати медиків ви

10103
15.10.2020

Прикарпатські крафтові господарства ініціюють створення гастрономічної стежки. Для цього ініціатори громадської спілки "Дорога смаку Прикарпаття" залучили сім крафтових господарств.  

629
12.10.2020

Борщ є об'єднавчим чинником. Водночас приготування цієї страви, як і її походження, викликає чимало суперечок. То яким має бути правильний борщ?  

1096
07.10.2020

Культура приготування борщу увійде до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини. Всього до Нацпереліку елементів нематеріальної культурної спадщини рекомендовано включити п'ять елементів, серед яких - "Культура приготування укра

1410
14.10.2020

У суботу, 10 жовтня, урочисто відкрили електронні аудіогіди для Хресної дороги на території Погінського монастиря Успіння Матері Божої в селі Погоня.  

838
14.10.2020

14 жовтня – свято Покрови Пресвятої Богородиці або, як кажуть в народі, Святої Покрови.

890 1
13.10.2020

У суботу, 17 жовтня, в костелі Ісуса Христа Царя Всесвіту, що по вул. Вовчинецька, 92, відбудуться події під назвою «Святий Йоан Павло II – речник діалогу».  

708
12.10.2020

Міжнародна проща Вервиці за мир в Україні та єдність Церков за збереження християнських цінностей пройшла впродовж 10-11 жовтня в Погоні.  

1299
19.10.2020

Дарницький районний суд заборонив розповсюдження тиражу книги Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса" без дозволу Віктора Медведчука. Суд визнав, що деякі фрази у книзі порушують честь та гідність.  

854 2
15.10.2020

При цьому Жееенбеков своїм указом відправив у відставку уряд країни.

631
15.10.2020

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк також додав, що по п’ятому питанню ще тривають обговорення.

2914
15.10.2020

У списках кандидатів не тільки чинні політики, а й чиновники, спортсмени, представники шоу-бізнесу та ті, хто хоче повернутися у «велику гру».

1472
15.10.2020

Івано-Франківщина - на першому місці серед областей за відновленням шляхів державного значення.

540