Різдво – це радість і любов, але для когось також і біль

Різдвяні подарунки, прикрашені будинки, вогні, обмін привітаннями, на кожному розі вулиць чути коляду: все, здається, призначене для святкування. Неможливо навіть подумати, що у світі є люди, яким не подобається радість, барвиста атмосфера любові та миру, яку дарують нам Різдвяні свята. Навіть на думку таке не спадає…

Але насправді навіть у ці радісні святкові дні хтось, непомітно для решти світу, сам на сам з собою часом тихенько заплаче. І найбільша проблема, що у святковому гаморі ми просто не зауважуємо цих людей…Як правило, люди не завжди готові відкрити іншим свій біль.

Можливо, і ви серед ваших друзів, колег по роботі чи просто знайомих зауважували якусь людину, яка не дуже радісна, яка відхиляє деякі запрошення, нерідко не відповідає на телефонні дзвінки чи відмовляється випити з вами філіжанку кави в кав’ярні?

Таке буває…

Як душпастир, у своєму житті я зустрічав різних людей, яким трапилося нещастя саме під час Різдвяних свят, які втратили своїх рідних: хтось – дружину, хтось – маму, а хтось – сина… Відтоді світ для них змінився, і на якийсь час Різдво стало для них нічим… Проте саме таким людям буде найкорисніше перебувати в хорошій компанії. Навіть у горі, дозволивши собі бути відкритим, життя стане легшим.

Так, абсолютно вірно. Але не менш вірним є пам’ятати і нам, хто веселиться, про оточуючих, чи бува нема там когось, хто навіть і в цей святковий період плаче… Давайте допоможемо їм відкритися і запросимо їх почуватися у нашому товаристві, як у себе вдома. І пам’ятаймо: їм не потрібні наші співчуття, лише наша чиста і справжня любов.

Одного разу один мій італійський товариш, власник кав’ярні у Римі, розповів мені таку коротеньку історію. До нього час від часу заходив один старший чоловік з суворим виразом обличчя. Кожного разу, коли він приходив, бармени його обговорювали, як дуже злу і непривітну людину. Але якось моєму товаришеві вдалося трохи більше поспілкуватися з цим поважним чоловіком.

Як виявилося, він у минулому якраз напередодні Різдва втратив дружину. Через це він буквально зненавидів Різдво. Навіть якщо із захопленням на мить розповідав, як раніше святкував його з дітьми та онуками, то все одно в його серці була порожнеча та сум в очах...

Коли мій товариш дізнався про його біль, то спонтанно сказав йому, що він може щоранку приходити до нього в кав’ярню, щоб випити смачної кави, побути в спокої, обмінятися думками та провести час у хорошій компанії. Відтоді чоловік почав частіше заходити до цієї кав’ярні, а напередодні Різдва він усім барменам робив подарунки. Думаю, що невеличкий жест любові цього власника кав’ярні був повторним відкриттям Різдва для того чоловіка!

Є люди з делікатними історіями. І звичайно ж вони мають свободу та право, щоб ніхто не вривався в їхнє життя, навіть з пропозицією допомоги. Але любов, потроху, у потрібних дозах, може увійти будь-куди і допоможе відкритися іншій особі та подарувати їй справжню прихильність і радість. 

Дорогий читачу, якщо і у твоєму серці інколи закрадається смуток, то пам’ятай: до тебе з любов’ю бажає завітати Сам новонароджений Христос. Він не вривається. А тому народжується Він не в дорогих палатах, а в бідній стаєнці, щоб усі могли до Нього прийти – і бідні, і багаті,  пастушки і три царі.

Його огрівають тварини, бо Він мерзне, як і ми.  Він оповитий у бідних пеленах. Його колиска – ясла. І за життя свого не мав Він де голови прихилити, і нарешті поховали Його у чужому гробі. Він пив воду, яку ми п’ємо, Він їв хліб, який ми їмо, Він плакав тими самими сльозами, якими ми плачемо, Він і радів духом, як і ми інколи радіємо.

В Ньому текла та сама кров, що тече у наших жилах. Цього Ісуса зустрічаймо! Його шукаймо в нашому житті, бо інколи нам здається, що Він ховається. А може все навпаки: ми ховаємося, а Він нас шукає, відшуковує нас, як загублених овець. Ми інколи забуваємо про Нього, а Він про нас завжди пам’ятає. Він іде разом з нами, а ми інколи цього не розуміємо…

Отож, зустрічаймо Його, розпізнаваймо Його в нашій життєвій історії, у наших скорботах і радощах, в успіхах і невдачах; розпізнаваймо Його в обличчях опущених і потребуючих братів та сестер!

Кожне наше терпіння не є карою, а радше – жертвою, співтерпінням з Господом, щоб стати «Агнцями Божими», що гріхи зі світу забирають. І в цьому всьому ми не самі, бо «З нами Бог». Тож радіймо і веселімся, перемагаючи будь-який смуток, «бо з нами Бог».

 Радісних вам свят Різдва Христового!

о. Іван СТЕФУРАК


03.01.2020 12602
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

782
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

776
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1590
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2215
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4194 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3197

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

196

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

427

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

370

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

838
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

606
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

650
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

936
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1047
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

654
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6238
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1730
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31743 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1512
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

740 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

700