Різдво – це радість і любов, але для когось також і біль

Різдвяні подарунки, прикрашені будинки, вогні, обмін привітаннями, на кожному розі вулиць чути коляду: все, здається, призначене для святкування. Неможливо навіть подумати, що у світі є люди, яким не подобається радість, барвиста атмосфера любові та миру, яку дарують нам Різдвяні свята. Навіть на думку таке не спадає…

Але насправді навіть у ці радісні святкові дні хтось, непомітно для решти світу, сам на сам з собою часом тихенько заплаче. І найбільша проблема, що у святковому гаморі ми просто не зауважуємо цих людей…Як правило, люди не завжди готові відкрити іншим свій біль.

Можливо, і ви серед ваших друзів, колег по роботі чи просто знайомих зауважували якусь людину, яка не дуже радісна, яка відхиляє деякі запрошення, нерідко не відповідає на телефонні дзвінки чи відмовляється випити з вами філіжанку кави в кав’ярні?

Таке буває…

Як душпастир, у своєму житті я зустрічав різних людей, яким трапилося нещастя саме під час Різдвяних свят, які втратили своїх рідних: хтось – дружину, хтось – маму, а хтось – сина… Відтоді світ для них змінився, і на якийсь час Різдво стало для них нічим… Проте саме таким людям буде найкорисніше перебувати в хорошій компанії. Навіть у горі, дозволивши собі бути відкритим, життя стане легшим.

Так, абсолютно вірно. Але не менш вірним є пам’ятати і нам, хто веселиться, про оточуючих, чи бува нема там когось, хто навіть і в цей святковий період плаче… Давайте допоможемо їм відкритися і запросимо їх почуватися у нашому товаристві, як у себе вдома. І пам’ятаймо: їм не потрібні наші співчуття, лише наша чиста і справжня любов.

Одного разу один мій італійський товариш, власник кав’ярні у Римі, розповів мені таку коротеньку історію. До нього час від часу заходив один старший чоловік з суворим виразом обличчя. Кожного разу, коли він приходив, бармени його обговорювали, як дуже злу і непривітну людину. Але якось моєму товаришеві вдалося трохи більше поспілкуватися з цим поважним чоловіком.

Як виявилося, він у минулому якраз напередодні Різдва втратив дружину. Через це він буквально зненавидів Різдво. Навіть якщо із захопленням на мить розповідав, як раніше святкував його з дітьми та онуками, то все одно в його серці була порожнеча та сум в очах...

Коли мій товариш дізнався про його біль, то спонтанно сказав йому, що він може щоранку приходити до нього в кав’ярню, щоб випити смачної кави, побути в спокої, обмінятися думками та провести час у хорошій компанії. Відтоді чоловік почав частіше заходити до цієї кав’ярні, а напередодні Різдва він усім барменам робив подарунки. Думаю, що невеличкий жест любові цього власника кав’ярні був повторним відкриттям Різдва для того чоловіка!

Є люди з делікатними історіями. І звичайно ж вони мають свободу та право, щоб ніхто не вривався в їхнє життя, навіть з пропозицією допомоги. Але любов, потроху, у потрібних дозах, може увійти будь-куди і допоможе відкритися іншій особі та подарувати їй справжню прихильність і радість. 

Дорогий читачу, якщо і у твоєму серці інколи закрадається смуток, то пам’ятай: до тебе з любов’ю бажає завітати Сам новонароджений Христос. Він не вривається. А тому народжується Він не в дорогих палатах, а в бідній стаєнці, щоб усі могли до Нього прийти – і бідні, і багаті,  пастушки і три царі.

Його огрівають тварини, бо Він мерзне, як і ми.  Він оповитий у бідних пеленах. Його колиска – ясла. І за життя свого не мав Він де голови прихилити, і нарешті поховали Його у чужому гробі. Він пив воду, яку ми п’ємо, Він їв хліб, який ми їмо, Він плакав тими самими сльозами, якими ми плачемо, Він і радів духом, як і ми інколи радіємо.

В Ньому текла та сама кров, що тече у наших жилах. Цього Ісуса зустрічаймо! Його шукаймо в нашому житті, бо інколи нам здається, що Він ховається. А може все навпаки: ми ховаємося, а Він нас шукає, відшуковує нас, як загублених овець. Ми інколи забуваємо про Нього, а Він про нас завжди пам’ятає. Він іде разом з нами, а ми інколи цього не розуміємо…

Отож, зустрічаймо Його, розпізнаваймо Його в нашій життєвій історії, у наших скорботах і радощах, в успіхах і невдачах; розпізнаваймо Його в обличчях опущених і потребуючих братів та сестер!

Кожне наше терпіння не є карою, а радше – жертвою, співтерпінням з Господом, щоб стати «Агнцями Божими», що гріхи зі світу забирають. І в цьому всьому ми не самі, бо «З нами Бог». Тож радіймо і веселімся, перемагаючи будь-який смуток, «бо з нами Бог».

 Радісних вам свят Різдва Христового!

о. Іван СТЕФУРАК


03.01.2020 11855
Коментарі ()

26.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

224
16.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

5611 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2318 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1741
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2227
05.04.2023
Тетяна Дармограй

Востаннє воєнний стан та мобілізацію продовжили щонайменше до 20 травня 2023 року. Внаслідок цього військовозобов'язаним чоловікам заборонено виїжджати за кордон, та є винятки.

4150

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

306

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

363

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

436

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

823
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

179
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

309
17.05.2023

Коза все одно недооцінена тварина в Україні, хоча її ефективність вища в два з половиною рази, ніж у корови. Основа – молоко. Бо м’ясних кіз на цілу Україну, мабуть, є два-три господарства, ділиться прикарпатський фермер.  

476
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

221
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

333 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

652
12.05.2023

Віра, молитва, Слово Боже, одновірці та добрі приятелі – ті ліки, які дійсно допомагають.

938
27.05.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5489
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

226
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

247
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

359
16.05.2023

Повідомлено про підозру голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.  

543