Сьогодні під час судового засідання обвинувачений Олег Гаркот, потерпілий Віктор Ломей та ще п’ять свідків розповіли свої інтерпретації подій, які сталися 9 жовтня минулого року. «Репортер» спробував переповісти їхні покази.
У суді допитали п’ять із восьми свідків, які проходять по справі Олега Гаркота. На наступне засідання, яке відбудеться 15 квітня, буде запрошено трьох інших. Щоб виконати рішення суду і зобов’язати їх прийти, буде залучено прокурора.
Нагадаємо, що ввечері 9 жовтня «спіймали на гарячому», після отримання хабара Олега Гаркота.
Обвинувачуваний Олег Гаркот, екс-директор департаменту містобудування та архітектури:
На початку жовтня Володимир Колковський поїхав до Польщі і повідомив його про те, що його працівник Петро передасть кошти у сумі 30 тис. доларів. 9 жовтня Ломей йому подзвонив і повідомив, що він отримав документи. А отже хоче передати Гаркоту інші "документи". Так, Олег Гаркот зрозумів, що йому мають віддати грошову винагороду.
Того ж вечора він зустрічався із Романом Онуфріївим, саме тоді подзвонив пан Петро. Гаркот почувався зле, а зустріч мала відбутися у районі «Сколу». Саме тоді за Онуфріївим під’їхав Володимир Балагура. Гаркот скористався моментом і попросив їх підвезти його до «Сколу». Мовляв, забрати документи.
По дорозі кілька разів дзвонив пан Петро. Домовилися зустрітися під магазином «Сонячне коло». Машина під’їхала збоку вул. Вовчинецької. Оскільки він погано почувався, то він попросив когось іншого забрати «документи». Їх мав отримати Онуфріїв, однак машина із Петром була по іншу сторону дороги, відтак отримав Багалура. Депутати одразу побачили, що це гроші, адже вони були не запаковані. Так, вони почали кепкувати із Гаркота, що ж це за такі «документи» він бере у Колковського. Проте йому було погано, і не до цього.
«Розумію всю важкість вчинку, - підсумував Гаркот, - і розкаююся».
Крім цього, він повідомив у суді, що гроші він не перераховував. І вигородив свідків, сказав що ані Онуфріїву, ані Балагурі про це відомо не було.
Про те, що Колковський перед тим уже отримував 10 тис. доларів він начебто не знає. Визнає своє відношення тільки до одного факту… «Ваші дії з Колковським пов’язані, ви самі це визнали», - поставив його на місце суддя.
Потерпілий Віктор Ломей, генеральний директор «ЛКМ-інвест»:
Він звернувся до департаменту, щоб отримати ряд документів, які потрібні для початку будівництва. Однак, йому відмовляли. Після чергової відмови до нього підійшов депутат Володимир Колковський, з пропозицією вирішити це питання за 100 тис. доларів. Мовляв, у цю суму ввійдуть і кадастрові довідки, і документи містобудівельного обмеження тощо.
Запропонував схему: 50 тис. доларів спершу, а потім ще 50. Ломей пробував заперечити. Але Колковський відповів, що у них є більшість у міській раді, а отже якщо він піде у правоохоронні органи, то сесія міськради прийме рішення, щоб зробити із цієї території зелену зону.
Після тривалих переговорів із Колковським вони запропонували розбити цю суму на чотири частини. Першу частину – 10 тисяч доларів він дав Колковському. Другу – Петру Сливанюку, людині яка працювала на той момент у «Сколі». Гроші передавав у своєму авто, поруч із кінотеатром «Люм'єр». Той перераховував. Було два пакети, у кожному по 15 тисяч доларів. У першому тільки 100-доларові купюри, а в другому 5 тисяч теж сотнями, а 10 тисяч по 50 доларів.
Чому Петру? 9 жовтня о 16.20 Ломей зателефонував Колковському, той не відповів. Він зателефонував Гаркоту, спитавши, що йому робити із «документами». Через кілька хвилин подзвонив Колковський, який повідомив, що є Петро, який усе отримає.
Також Ломей повідомив, що із заявою до правоохоронців він звернувся 28 травня минулого року. З того часу усі зустрічі із Колковським та Гаркотом у нього відбувалися під супроводом служб.
А що кажуть свідки?
Володимир Балагура, депутат міської ради:
9 жовтня о 19:10 йому зателефонував добрий товариш Роман Онуфріїв. Вирішили приватно зустрітися, мовляв, у них спільні інтереси, вони дружать. Він під’їхав на кут Франко-Незалежності, зупинився біля магазину, який продає золото-срібло. Онуфріїв попросив підвести Гаркота до магазину «Сонячне коло», щоб той начебто забрав якісь документи.
За документами вийшов Балагура, бо машин було багато на дорозі і ніхто не хотів зволікати. А Гаркот в цей час говорив по телефону, але з ким Балагура не розчув.
Петро Славенюк, колишній працівник «Сколу». Слід сказати. що зараз він там уже не працює:
Напередодні своєї поїздки закордон Володимир Колковький йому залишив два телефони Олега та Віктора. І сказав, що як прийде час, то треба буде взяти гроші в одного і віддати другому.
8 жовтня йому зателефонував Колковьский, який був його керівником і попросив забрати гроші у Віктора. Сказав, що продав свою земельну ділянку у Яремче. Славенюка це не здивувало, адже він дійсно вже давно намагався продати цю ділянку.
Він був без машини, тому попросив свого знайомого підвезти. Під’їхав, сів у машину до Ломея, перерахував гроші. Далі він зателефонував Олегу Гаркоту, щоб віддати йому гроші. Офіційна версія - колковський винен гроші Гаркоту.
Передав гроші чоловіку, який стояв поруч із машиною. Далі знайомий повіз його додому.
Роман Онуфріїв, депутат міської ради:
Вкінці того дня він зустрівся із Олегом Гаркотом, щоб поговорити про бюджетування. Крім цього, він домовився із Балагурою про приватну розмову. Проте Гаркот попросив його підвезти до «Сколу», за документами.
Під’їхали, вийшов Балагура і отримав не документи, а гроші. Ті гроші він віддав Онуфріїву. Як каже депутат, він дуже здивувався від тої ситуації, тому… поставив гроші собі під ноги.
Далі їх затримали. Про те, що це за гроші він не здогадувався.
Дмитро Стефурак, свідок який того дня підвозив свідка Петра Славенюка:
Товариш попросив його підвезти. Підїхав до «Сколу» забрав його, відвіз до «Люм’єру». Далі той підвіз його до «Сколу» знову. Далі бачив, як той передає пакунок. Що за пакунок не здогадувався.
Володимир Гайдар, головний архітектор міста:
Зізнався, що знає Ломея, як заявника на послуги департаменту містобудування та архітектури. Усі документи, які давали по цій справі є законними. Час від часу Гаркот звертався до Гайдара із тим, щоб поцікавитися як просуваються деякі питання. Було так і цього разу.
Під час допиту Гайдара, Ломей спитав: яке він має відношення до архітектурного бюро «А+Б». Припустив, що ним керує його родич. Але Гайдар на запитання не відповів. Сказав, що це не стосується справи. Насправді Ломей пояснив, що питання доречне, адже його примушували отримувати деякі проектні документи саме у цій приватній фірмі. Проте суд чомусь не звернув на це увагу.
Читайте також:
ГК: Суд по справі Гаркота допитав обвинувачуваного і п'ятьох свідків
Деталі допиту Олега Гаркота в судовому засіданні
Суд. Олег Гаркот розкаявся
Суд над Олегом Гаркотом. Перша СЕНСАЦІЯ: пропала кримінальна справа
У Івано-Франківську триває суд над підозрюваним у хабарництві архітектором Гаркотом?
Жертовне теля або післямова після отримання хабара
Звідки в івано-франківського чиновника 320 тисяч на заставу?
Олега Гаркота звільнили під заставу в розмірі 320 тисяч гривень
Отримання хабара в 10 тисяч доларів перед скандальними маски-шоу у Франківську (відео)