Репортер: Які саме покази дали в судовому засіданні в справі Олега Гаркота потерпілий, обвинувачений та п'ятеро свідків

 

Сьогодні під час судового засідання обвинувачений Олег Гаркот, потерпілий Віктор Ломей та ще п’ять свідків розповіли свої інтерпретації подій, які сталися 9 жовтня минулого року. «Репортер» спробував переповісти їхні покази.

У суді допитали п’ять із восьми свідків, які проходять по справі Олега Гаркота. На наступне засідання, яке відбудеться 15 квітня, буде запрошено трьох інших. Щоб виконати рішення суду і зобов’язати їх прийти, буде залучено прокурора.

Нагадаємо, що ввечері 9 жовтня «спіймали на гарячому», після отримання хабара Олега Гаркота. 

 

Обвинувачуваний Олег Гаркот, екс-директор департаменту містобудування та архітектури:

 

На початку жовтня Володимир Колковський поїхав до Польщі і повідомив його про те, що його працівник Петро передасть кошти у сумі 30 тис. доларів. 9 жовтня Ломей йому подзвонив і повідомив, що він отримав документи. А отже хоче передати Гаркоту інші "документи". Так, Олег Гаркот зрозумів, що йому мають віддати грошову винагороду.

Того ж вечора він зустрічався із Романом Онуфріївим, саме тоді подзвонив пан Петро. Гаркот почувався зле, а зустріч мала відбутися у районі «Сколу». Саме тоді за Онуфріївим під’їхав Володимир Балагура. Гаркот скористався моментом і попросив їх підвезти його до «Сколу». Мовляв, забрати документи.

По дорозі кілька разів дзвонив пан Петро. Домовилися зустрітися під магазином «Сонячне коло». Машина під’їхала збоку вул. Вовчинецької. Оскільки він погано почувався, то він попросив когось іншого забрати «документи». Їх мав отримати Онуфріїв, однак машина із Петром була по іншу сторону дороги, відтак отримав Багалура. Депутати одразу побачили, що це гроші, адже вони були не запаковані. Так, вони почали кепкувати із Гаркота, що ж це за такі «документи» він бере у Колковського. Проте йому було погано, і не до цього.

 «Розумію всю важкість вчинку, - підсумував Гаркот, - і розкаююся».

Крім цього, він повідомив у суді, що гроші він не перераховував. І вигородив свідків, сказав що ані Онуфріїву, ані Балагурі про це відомо не було.

Про те, що Колковський перед тим уже отримував 10 тис. доларів він начебто не знає. Визнає своє відношення тільки до одного факту… «Ваші дії з Колковським пов’язані, ви самі це визнали», - поставив його на місце суддя.

 

Потерпілий Віктор Ломей, генеральний директор «ЛКМ-інвест»:

 

Він звернувся до департаменту, щоб отримати ряд документів, які потрібні для початку будівництва. Однак, йому відмовляли. Після чергової відмови до нього підійшов депутат Володимир Колковський, з пропозицією вирішити це питання за 100 тис. доларів. Мовляв, у цю суму ввійдуть і кадастрові довідки, і документи містобудівельного обмеження тощо.

Запропонував схему: 50 тис. доларів спершу, а потім ще 50. Ломей пробував заперечити. Але Колковський відповів, що у них є більшість у міській раді, а отже якщо він піде у правоохоронні органи, то сесія міськради прийме рішення, щоб зробити із цієї території зелену зону.

Після тривалих переговорів із Колковським вони запропонували розбити цю суму на чотири частини. Першу частину – 10 тисяч доларів він дав Колковському. Другу – Петру Сливанюку, людині яка працювала на той момент у «Сколі». Гроші передавав у своєму авто, поруч із кінотеатром «Люм'єр». Той перераховував. Було два пакети, у кожному по 15 тисяч доларів. У першому тільки 100-доларові купюри, а в другому 5 тисяч теж сотнями, а 10 тисяч по 50 доларів.

Чому Петру? 9 жовтня о 16.20 Ломей зателефонував Колковському, той не відповів. Він зателефонував Гаркоту, спитавши, що йому робити із «документами». Через кілька хвилин подзвонив Колковський, який повідомив, що є Петро, який усе отримає.

Також Ломей повідомив, що із заявою до правоохоронців він звернувся 28 травня минулого року. З того часу усі зустрічі із Колковським та Гаркотом у нього відбувалися під супроводом служб.

 

 

А що кажуть свідки?

 

Володимир Балагура, депутат міської ради:

9 жовтня о 19:10 йому зателефонував добрий товариш Роман Онуфріїв. Вирішили приватно зустрітися, мовляв, у них спільні інтереси, вони дружать. Він під’їхав на кут Франко-Незалежності, зупинився біля магазину, який продає золото-срібло. Онуфріїв попросив підвести Гаркота до магазину «Сонячне коло», щоб той начебто забрав якісь документи.

За документами вийшов Балагура, бо машин було багато на дорозі і ніхто не хотів зволікати. А Гаркот в цей час говорив по телефону, але з ким Балагура не розчув.Петро Славенюк, колишній працівник «Сколу». Слід сказати. що зараз він там уже не працює:

Напередодні своєї поїздки закордон Володимир Колковький йому залишив два телефони Олега та Віктора. І сказав, що як прийде час, то треба буде взяти гроші в одного і віддати другому.

8 жовтня йому зателефонував Колковьский, який був його керівником і попросив забрати гроші у Віктора. Сказав, що продав свою земельну ділянку у Яремче. Славенюка це не здивувало, адже він дійсно вже давно намагався продати цю ділянку.

Він був без машини, тому попросив свого знайомого підвезти. Під’їхав, сів у машину до Ломея, перерахував гроші. Далі він зателефонував Олегу Гаркоту, щоб віддати йому гроші. Офіційна версія - колковський винен гроші Гаркоту.

Передав гроші чоловіку, який стояв поруч із машиною. Далі знайомий повіз його додому.

 

Роман Онуфріїв, депутат міської ради:

Вкінці того дня він зустрівся із Олегом Гаркотом, щоб поговорити про бюджетування. Крім цього, він домовився із Балагурою про приватну розмову. Проте Гаркот попросив його підвезти до «Сколу», за документами.

Під’їхали, вийшов Балагура і отримав не документи, а гроші. Ті гроші він віддав Онуфріїву. Як каже депутат, він дуже здивувався від тої ситуації, тому… поставив гроші собі під ноги.

Далі їх затримали. Про те, що це за гроші він не здогадувався.

 

Дмитро Стефурак, свідок який того дня підвозив свідка Петра Славенюка:

Товариш попросив його підвезти. Підїхав до «Сколу» забрав його, відвіз до «Люм’єру». Далі той підвіз його до «Сколу» знову. Далі бачив, як той передає пакунок. Що за пакунок не здогадувався.

 

Володимир Гайдар, головний архітектор міста:

Зізнався, що знає Ломея, як заявника на послуги департаменту містобудування та архітектури. Усі документи, які давали по цій справі є законними. Час від часу Гаркот звертався до Гайдара із тим, щоб поцікавитися як просуваються деякі питання. Було так і цього разу. 

Під час допиту Гайдара, Ломей спитав: яке він має відношення до архітектурного бюро «А+Б». Припустив, що ним керує його родич. Але Гайдар на запитання не відповів. Сказав, що це не стосується справи. Насправді Ломей пояснив, що питання доречне, адже його примушували отримувати деякі проектні документи саме у цій приватній фірмі. Проте суд чомусь не звернув на це увагу.

 

Читайте також:

ГК: Суд по справі Гаркота допитав обвинувачуваного і п'ятьох свідків

Деталі допиту Олега Гаркота в судовому засіданні

Суд. Олег Гаркот розкаявся

Суд над Олегом Гаркотом. Перша СЕНСАЦІЯ: пропала кримінальна справа

У Івано-Франківську триває суд над підозрюваним у хабарництві архітектором Гаркотом?

Жертовне теля або післямова після отримання хабара

Звідки в івано-франківського чиновника 320 тисяч на заставу?

Олега Гаркота звільнили під заставу в розмірі 320 тисяч гривень

Руслан Марцінків: «Режим Януковича» намагається очорнити Свободу, розмістивши на російському акаунті YouTube «відео сумнівної якості»

"Свобода": усе, що відбувається в Івано-Франківську – одна велика спецоперація влади та силових структур

Отримання хабара в 10 тисяч доларів перед скандальними маски-шоу у Франківську (відео)

 


12.03.2013 2325 15
Коментарі (15)

Смішно 2013.03.12, 14:40
"Роман Онуфріїв, депутат міської ради: Вкінці того дня він зустрівся із Олегом Гаркотом, щоб поговорити про бюджетування."))))))))))))) ржунімагу - правду каже!!! саме про "бюджетування". ..."він дуже здивувався від тої ситуації, тому… поставив гроші собі під ноги. Далі їх затримали. Про те, що це за гроші він не здогадувався."
філософ 2013.03.12, 14:44
" Вкінці того дня він зустрівся із Олегом Гаркотом, щоб поговорити про бюджетування " - звісно...дня мало.Як в "нашій раші" - "Все о Росии думаешь".
вася 2013.03.12, 15:11
ой, це анекдот :-)) гаркот просто хотів похвалитися: дивіться хлопи скільки я грошей маю, бачите, допоможіть перерахувати
В8 2013.03.12, 15:46
Я досі не розумію, чому Онуфрик і Юалагура виступають у кримінальному провадженні як свідки?! Мені шкода суддю, що змушений вислуховувати такий брєд сивої кобили... Але я думаю, що суддя мав б розібратись.
макс 2013.03.12, 15:55
Смішно слухати пояснення Онуфріїва про зустріч з Гаркотом щоб поговорити про бюджетування. Тільки питання про яке бюджетування і кого?Адже Онуфріїв є лише голова бюджетної комісії , а не розпорядником бюджетних коштів і блеяти про якесь бюджетування просто сміх. Чомусь Онуфріїв призначив зустріч з Олегом Гаркотом саме в той день і в той час. Так само смішно слухати і Олега Гаркота про те що вони з Онуфріївим зустрілись випадково.Но Олег Гаркот про зустріч з подельником Колковського домовився ще раніше і міг спокійно перенести зустріч з Онуфріївим. Так що їх пояснення то туфта, брали разом і брали для Онуфріїва. Їх покази це така сама галіматья як їх твердження під час затримання коли вони плювались слюною про провокацію проти свободівців. Садити потрібно всю групу, а не слухати їх дибільні пояснення.
п 2013.03.12, 15:55
Хто знає, чому Гаркот катається по місту на автівці,а не сидить в сізо..... Випустили під заставу чи що? Сам бачив,на власні очі....По Бандери їхав в 13.20
С 2013.03.12, 16:12
Сц-ки... Там буде зелена зона... Ось так забирають останні зелені клаптики нашого міста.Цікаво,це вони дали дозвіл,щоб на повороті з Бельведерської на Новгородську на куті почали будувати будинок майже на самій проїжджій частині?
Михайло 2013.03.12, 16:42
Гіршої сволоти ніж Онуфріїв я не зустрічав. Продажна тварь, я це кажу не по слуху я це відчув на власній шкірі. Сволоч пускала слюні на усі боки на преконференції, що це провокація. До цюпи тварь.
А судді хто? 2013.03.12, 17:29
Думаю суд розбиреться в цій справі, хоча у нас є судді які не є самостійними процесуальними особами..... на жаль. Як можна кричати на пресконференції провокація, провокація, коли вони самі признались що брали ці "документи". Їм тепер треба вибачитись і зібрати пресконференцію і сказати правду, мол вибачте громадо, валили на інших але на правді вийшло трохи не так.... ну зізнався Гаркот накінець то. Так вони ще можуть перекрутити, що Гаркот зізнався під тиском)))))))) цікаво хто тепер буде винен
Сливка 2013.03.12, 17:29
Чому досі не збереться під стінами міськвиконкому громада міста на страйк, висловити недовіру "сволотівцям" і їх керівнику фракції Онуфріїву, якого б треба було й відразу з відтіля й винести у перед ногами - це ж він домігся призначення Гаркота на посаду, це він орендує склади у Гаркота під свою друкарню "Місто-НВ", це він з Гаркотом,Колковським, Балагурою домоглися ліквідації старого асфальтного заводу, земля у місті дорога і краще на ній будувати жилі будинки, це вони усі разом стали засновниками і власниками нового асфальтного заводу у Хриплині??? Тому, усі свідомі, на страйк про висловлення недовіри цим су...ам!!!
янепоняв? 2013.03.12, 17:45
а де свободівські адвокати "це провокація!, ганьба!, вони там чай пили..."
я собі так думаю 2013.03.12, 17:51
Так тільки б вийшли ті забудівники, які цим чаєпитам свободівським тільки за введення будинку в експлуатацію відстьогували, не говорячи про рішення мвк, рішення сесії, усі дозвола і т.д. і т.п. Дехто за ці бабки вже сидить у Києві.... це тільки частина всього.... Люди в тюрмах сидять невинні, а тут чистий хабар та й ще й зізнання і людина на свободі
111 2013.03.12, 17:54
І нічого їм ніхто не зробить)))))) вони набрали всім платять, повидирались а ми як платили так і платити будемо дальше, бо і нам треба жити з чогось, і ставлять нас забудівників в такі рамки раком, що приходиться і ціни піднімати на м.кв. А ви потім питаєте чому так дорого, от тому і дорого))))))))))
Місько 2013.03.12, 22:30
Фіртка! Прояви принциповість - здай кіко тут "айпі" настрочило таку кількість коментів! Хоч більше двох буде? )))
Гаркота зливають 2013.03.12, 22:48
це видно неозброєним оком. Адвокат з Тернополя. Гаркот тяне мазу за всіх. Вони думають, що його не упакують, бо він хворе серце має. Думаю, що Гаркоту критка світить. Несправедливо...
07.08.2020

Минув рік з часу виборів, й очевидно, що в Едуарда Прощука багато чого змінилося – і в житті, й у світогляді.

107
06.08.2020
Марія Лутчин

Для чого потрібні бактеріологічні дослідження, супербактерії як наслідок COVID-19 та чому ми зловживаємо дезінфекторами Фіртка дізнавалася у лікаря-бактеріолога вищої кваліфікаційної категорії  Лариси Ярич.

2394
05.08.2020
Олена Британська

Що таке наркотик та залежність, як він впливає на мозок дитини, чим можуть зарадити батьки та чому інколи вони ж запускають цей процес?  

592
31.07.2020
Роксолана Остапчук

Пандемія коронавірусу спіткала нас зненацька та внесла свої корективи в життя. Це торкнулося всіх соціальних сфер, в тому числі і освіти.

1821 1
25.07.2020
Тетяна Дармограй

Потерпаєте від вічних сварок, не можете знайти спільну мову та дійти до компромісу з близькими людьми? Посилаєтесь на карантин, замкнений простір, втому чи емоційне вигорання – і виправдовуєте такі стосунки? Усі вищеперераховані речі можуть змінитися, а ось стосунки залишаться такими ж. Чому? Пояснюємо із психологинею на життєвих прикладах.

7312 3
20.07.2020

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу запрошує абітурієнтів на навчання на різні спеціальності у семи інститутах та на кафедрі військової підготовки.  Чому ІФНТУНГ?! Бо він унікальний – єдиний в Україні університет

4053

Під час волонтерства, медики міста неодноразово скаржились мені, зосібна, на несправедливість розподілу надбавок міської влади для медиків лікувальних установ, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом. Щоб хоч якось підстрахувати медиків ви

2477

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

3507

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

6691

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

10671
02.08.2020

Едуард Канарян - фіналіст шоу “МастерШеф професіонали”. Чоловік запам'ятався глядачам тим, що поєднував непоєднуване і використовував у стравах дари лісу. Нещодавно він відвідав село Старуня Богородчанського району, де на відомому вулкані при

2557
28.07.2020

Літо – час, коли потрібно не тільки відпочити, але і набратися сил, зміцнити імунітет.

717
13.07.2020

Василь Стефурак акліматизував європейських овець і вивів власну породу для проживання в українських Карпатах. Василь –  Голова ГО «Асоціація вівчарів», переможець бізнесово-розважального реаліті «Громада на мільйон» в&

3951
05.08.2020

Вперше, починаючи з 1897 року, Свідки Єгови відмовилися від проведення своїх масових богослужінь на стадіонах та в  орендованих приміщеннях і  перенесли цю щорічну подію на Інтернет-платформу. Усі Свідки і гості будуть  переглядати програм

201
31.07.2020

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

600
24.07.2020

Всеукраїнська проща до Зарваниці, яка минулими роками вирізнялася присутністю величезної кількості паломників як з України, так із-за кордону, цього року відбулася набагато скромніше - онлайн. Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, який просив вірних

1503
20.07.2020

З дводенним візитом на Прикарпатті перебуває Митрополит київський і всієї України, предстоятель ПЦУ  Епіфаній. Вчора у Шешорах він очолив Божественну літургію. Сьогодні, 20 липня Митрополит очолив панахиду за жертвами НКВД в Дем'яновому лазі, і

1351
05.08.2020

У столиці Мадриді площу, на якій розташоване посольство України в Іспанії, назвали ім'ям Лесі Українки.

161
31.07.2020

Депутати Івано-Франківської обласної ради прийняли звернення до Президента України та голови Верховної Ради України щодо зміни назви Івано-Франківського району Галицький. При цьому центром району пропонують залишити Івано-Франківськ, інформує Фіртка. Н

1199 1
30.07.2020

Перший президент України Леонід Кравчук очолив українську делегацію в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

464
14.07.2020

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про державне регулювання грального бізнесу. Законопроєкт №2285-д "Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор" підтримали 248 народних депутатів, пише Фіртка з посиланням на Економічну

2565
14.07.2020

За 6 місяців 2020 року на Прикарпатті прокурори взяли участь у розгляді судами 123 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією. За їх результатами до відповідальності притягнуто 97 осіб, із яких 84 – депутати місцевих

2816