Рентген чи флюорографія – чому надати перевагу?

Івасишин Андрій Васильович – лікар-рентгенолог медичного центру Оксфорд Медікал

Скринінгові обстеження – це впровадження, завдяки якому статистика ранньої діагностики багатьох патологій у всьому світі зросла в десятки разів. Скринінг полягає у поверхневому обстеженні конкретної групи людей, які відносяться до групи ризику, або є ймовірними носіями певного захворювання.

Ми знаємо, що в Україні, як не дивно, досі поширеними є захворювання легень, особливо туберкульоз. Задля контролю захворюваності, кожна людина віком від 15 років повинна щорічно проходити обстеження – флюорографію. На жаль, це обстеження не завжди доступне, адже пацієнти постійно стикаються із такими проблемами як прив’язаність до місця прописки, необхідність документу направлення, брак часу через постійні черги, відсутність лікарів, проблеми із місцем підписання декларації.

Ми пропонуємо гідну альтернативу застарілому методу флюорографії – безпечнішу, інформативнішу, доступнішу - цифрову рентгенографію органів грудної клітки!

Чим цифрова рентгенографія відрізняється від флюорографії?

Рентгенографія – це метод обстеження органів грудної клітки, що полягає в отриманні зображення на екрані через проходження рентгенівських променів крізь тканини організму людини. Цифрова рентгенографія дозволяє на ранніх етапах виявляти новоутворення від 5 мм, діагностувати запальні процеси легеневої тканини, наштовхувати лікаря на діагностику різного роду патологій органів грудної клітки.

Метод цифрової рентгенографії відрізняється від флюорографії кількома важливими параметрами:

  • променеве навантаження: при цифровій рентгенографії доза опромінення складає всього 0,01 мЗв, коли при флюорографії 0,3-0,5 мЗв;
  • чіткість зображення: при цифровій рентгенографії лікар отримує в рази чіткішу картинку;
  • спосіб отримання результату: при плівковій флюорографії ви тільки отримуєте маленьку плівку, яка може загубитися або знищитися, а цифровий файл можна копіювати на електронний носій, тим паче, копія зберігається у клініці, тому навіть при форматуванні свого носія, ви можете ще раз копіювати  файл у нас, без потреби у повторному обстеженні.

Показання, підготовка та особливості проведення цифрової рентгенографії в Оксфорд Медікал.

Ми знаємо, що фактично всі профілактичні огляди з метою отримання підтверджуючої довідки про стан здоров’я людини вимагають проведення флюорографії. Якщо раніше пацієнту доводилося проходити цілий квест з довідками, щоб пройти таке, здавалося б, коротке обстеження, то сьогодні достатньо зателефонувати у наш центр та домовитися про час візиту.

Окрім профілактичної мети, рентгенографію проводять у наступних випадках:

  • підозра на запальний процес легеневої тканини;
  • контакт із пацієнтом з відкритою формою туберкульозу;
  • кашель, що триває понад 3 тижні;
  • різка втрата ваги;
  • підготовка перед оперативним втручанням на органах грудної клітки;
  • порушення дихання;
  • часті задишки та ін.

В медичному центрі Оксфорд Медікал цифрова рентгенографія проводиться на найсучаснішому та безпечнішому діагностичному обладнанні в області. Особливої підготовки обстеження не передбачає, тільки у день проведення рентгенографії пацієнту рекомендовано на певний час відмовитися від куріння. Безпосередньо перед обстеженням варто повністю оголити верхню половину тіла по пояс, обов’язково зняти всі прикраси та зібрати волосся у пучок.

Лікар допомагає пацієнту зафіксувати положення тіла біля апарату. Надалі лікар йде до пульту керування і просить пацієнта протягом кількох секунд затримати дихання.

Одразу після обстеження пацієнту видають документ заключення та цифровий варіант результату. Важливо: інтерпретувати результати обстеження та призначати лікування чи додаткові обстеження може тільки терапевт або пульмонолог!

Надавайте перевагу більш сучасним та інформативним методам обстеження! В медичному центрі Оксфорд Медікал комфортні умови та доступні ціни!

Партнерський матеріал


25.11.2021 20189
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

776
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

774
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2214
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3195

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

194

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

424

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

366

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

836
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

605
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

649
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

934
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1045
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

652
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6236
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1510
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

739 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699