Учора відбулася зустріч претендентів на посаду ректора Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника з науково-педагогічним складом навчального закладу.
Як відомо, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України погодилося з пропозицією щодо проведення конференції трудового колективу Державного вищого навчального закладу „Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника” 20 квітня об 11 годині та внесло до вищого колегіального органу громадського самоврядування Університету для голосування кандидатури претендентів на посаду ректора, а саме: директора Інституту туризму доктора історичних наук, професора Володимира Великочия, завідувача кафедри матеріалознавства і новітніх технологій фізико-технічного факультету члена-кореспондента НАН України, заслуженого діяча науки і техніки України, доктора фізико-математичних наук, професора Богдана Остафійчука, декана економічного факультету, заслуженого діяча науки і техніки України, доктора економічних наук, професора Михайла Романюка та виконувача обов’язків ректора університету доктора політичних наук, професора Ігоря Цепенди.
Сімнадцятого квітня в актовій залі університету претенденти на посаду очільника вишу зустрілися з науково-педагогічним складом, де представили свої програми розвитку навчального закладу, а також відповіли на запитання присутніх. Такі зустрічі відбудуться також із іншими працівниками університету та докторантами, аспірантами і студентами.
Співголова оргкомітету з проведення конференції трудового колективу проректор з науково-педагогічної роботи, кандидат фізико-математичних наук, доцент Володимир Чобанюк вважає, що претенденти добре знають колектив, проблеми університету. І це тільки піде на користь навчальному закладу.
„У нас відбудеться спільне засідання ректорату та профкому університету, де будуть детально обговорені процедури проведення конференції трудового колективу.
Попередньо оргкомітет визначився, що буде надано слово кожному претенденту, які виступлять зі своєю програмою розвитку університету. Буде відведено час для відповідей на запитання делегатів конференції, а також для виступів на підтримку претендентів. А далі відбудеться таємне голосування. Відповідно до Статуту університету, до складу конференції трудового колективу входять триста осіб. Потрібно набрати не менше 30 відсотків голосів від статутного складу, щоб конференція рекомендувала Міністерству освіти і науки, молоді та спорту України кандидатуру претендента на посаду ректора університету.
Другий тур може відбутися в тому випадку, якщо жоден із претендентів не набере 30 відсотків голосів. У ньому мають право брати участь два претенденти, які набрали найбільше голосів першому турі. Така стандартна система виборів керівників вищих навчальних закладів, яка виписана в Законі України „Про вищу освіту”, – розповів Володимир Чобанюк.