Рекорди прикарпатських стронгменів

П’ять років років тому реєстраційна служба Головного управління юстиції в області зареєструвала обласний осередок федерації стронрмену, а його головою став наш земляк Назарій Павлів, який тоді ще активно брав участь у змаганнях «Богатирські ігри».

 

— Пане Назарію, з чого усе починалося?

— Все починалося з нашого земляка, мого колеги, а тепер почесного президента Всеукраїнської федерації стронрмену Василя Вірастюка. Саме завдяки його перемогам у змаганнях «Богатирських ігор», які в 2000-х роках досить часто транслювало телебачення, багато хто з українських хлопців, беручи приклад з Василя Вірастюка, теж хотів стати сильним і змогти легко підіймати вантажі чи тягнути автомобіль. 

Відтоді богатирський спорт в Україні почав набувати популярності. Вірастюк і старші богатирі розуміли, що рано чи пізно на зміну їхньому поколінню прийдуть молоді хлопці. Для пришвидшення цього процесу у 2010 році було зорганізовано телепроект «Народний богатир», що знімав і транслював телеканал «Тоніс». Задум полягав у тому, щоб серед охочих з усієї України відібрати найкращих і найперспективніших атлетів. Я теж тоді взяв участь у відборі. Він проходив у м. ірпіні на Київщині, а фінальна частина змагань — у нашій області, в Калуші та Івано-Франківську. Я став фіналістом і бронзовим призером (в команді) у першому українському спорт-шоу «Народний богатир». На той час велика кількість учасників на змаганнях представляла майже всі області України. Тоді і було вирішено створити обласні осередки федерації. Я погодився на пропозицію очолити Івано-Франківську обласну федерацію стронрмену.

 

— Що вдалося за п’ять років діяльності?

— Перш за все кількість членів обласної федерації зростала з кожним роком. У багатьох хлопців було бажання тренуватися, змагатися і досягати успіху. Тренуємося ми з хлопцями у манежі коледжу фізичного виховання безплатно, за що окремо вдячний директорові коледжу Любомирові Пасічняку. Весь мій богатирський інвентар теж там. За ці роки, з появою нових хлопців, які долучились до нашої обласної федерації, зросла потреба і в додатковому спортивному інвентарю. Його нам частково допомогла придбати влада Івано-Франківська на чолі з міським головою Русланом Марцінківим.

За ці п’ять років є досягнення і в спортивних результатах. Особисто мені вдалося встановити декілька силових рекордів, а двоє інших місцевих атлетів були призерами чемпіонату України зі стронрмену у своїх вагових категоріях: у 2014 році Василь Неміш — 3-тє місце (до 95 кг), у 2015-му Юрій Хімчак — 1-ше місце (до  95 кг). Досить високі результати сьогодні показує і Роман Шмигельський. До речі, 2016 року він з Василем Немішем стали бронзовими призерами в командному чемпіонаті України зі стронрмену. Гідну конкуренцію складає хлопцям наш колега Володимир Пиндус, але, на жаль, через травму він вибув зі змагального процесу в цьому сезоні.

 

— Розкажіть про самі богатирські змагання.

— Традиційними стали богатирські турніри у центрі Івано-Франківська, які збирають повну площу чи майдан глядачів. Нас із богатирями на свята також запрошують в різні райони нашої області. З богатирськими турнірами побували в Галичі, Долині, Бурштині, на Рожнятівщині, Тлумаччині, Коломийщині та Богородчанщині.

Що стосується організаційних моментів, то це також досить вагома складова, щоб турнір відбувся. Як голова федерації, я завжди стараюся всі організаційні моменти взяти під свою відповідальність: залучення спонсорів, отримання дозволів на проведення спортивного заходу в центральній частині міста, доставка богатирського інвентарю, розкладання змагального майданчика, екіпірування богатирів, нагородна атрибутикаѕ Про все потрібно пам’ятати та зорганізувати так, щоб змагання пройшли на найвищому рівні. Крім того, під час спортивних дійств залучаємо глядачів — охочим пропонуємо випробувати свої сили. Обов’язково пам’ятаємо і про дітей, де для них також передбачено змагальний конкурс, ну і, звичайно, призи для усіх.

Наші турніри популярні, адже на них на запрошення залюбки приїжджають і богатирі з інших областей.

 

— Вас часто можна бачити як суддю на змаганнях богатирів. З чим це пов’язано?

— Це справді так. Після Революції гідності я погодився долучитися до команди нового керівника управління молоді і спорту облдержадміністрації з бажанням посприяти розвиткові спорту в нашій області. Оскільки робота на такій відповідальній посаді, як заступник начальника управління, забирала багато часу робочого і вихідного, то я відлучився від своїх інтенсивних спортивних тренувань. Також давня травма плеча дає про себе знати. Але оскільки я є суддею національної категорії зі стронрмену, то суджу і чемпіонати України, і богатирські турніри місцевого рівня.

 

— Також відомо, що ви частий гість у школах. Чи має це стосунок до федерації стронрмену?

— Мета моїх візитів у школи — популяризація спорту та здорового способу життя серед дітей. Я розповідаю учням, якими видами спорту займався, при цьому наголошую, що спорт різноманітний і багатогранний, і є дуже багато різних видів, які можна собі обрати. Головне — щоб було бажання займатися. Мова заходить і про шкідливість для організму тютюнопаління, алкоголізму та вживання наркотиків.

Візити до шкіл фінансово затратні. Я дітям демонструю різні силові елементи на речах одноразового використання (грілка, арматура, календар і т. п.), які потрібно купити. Також проводжу спортивно-змагальні конкурси серед хлопців та дівчат, де переможці отримують медалі, грамоти, призи, різну поліграфію, а школа — м’ячі. Буваю не лише в івано-франківських, а й у сільських школах нашої області...

Приємно, що є підтримка з міського бюджету. Щодо обласного бюджету, то не хочу нікого образити, але хотілось би кращої підтримки звідти, адже все це задля дітей, за якими наше майбутнє, а саме: здорова і сильна нація. 

 

Богдан БІЛЕЦЬКИЙ, Галичина


29.12.2017 5930 0
Коментарі (0)

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

627
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1161
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2487
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1343
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1982 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2913

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

666

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

749

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1654

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1638
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

338
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

450
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18360
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7473
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3651
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1038
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10774
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

284
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

284
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

471
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

446
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

678