Сучасні мобільні гаджети із кожним новим поколінням стають усе більшими та потужнішими.
І хоча ємність акумуляторів також зростає, час автономної роботи, як і десятки років тому, залишається відносно невеликим. А в умовах частих та непередбачуваних відключень електроенергії саме автономність смартфонів виходить на головні ролі.
Пропонуємо вашій увазі декілька порад, які допоможуть певною мірою продовжити час роботи смартфона без підзаряджання.
Активуйте режим енергоощадження
Це перше, що вам потрібно зробити, коли відключили світло. Будь-який смартфон, який працює під ОС Андроїд, які доступні за посиланням https://www.ctrs.com.ua/ru/smartfony-mobilnye-telefony/, завантажує в пам’ять чимало системних процесів, що споживають енергію батареї. Увімкнувши цей режим, ви обмежите їхню активність і збільшите тривалість роботи приблизно на 30%.
Експерти рекомендують робити це, коли заряд акумулятора зменшується до 25-30%.
Зменшіть яскравість дисплея
Якщо у вас активований режим автоматичного регулювання яскравості, вимкніть його. Натомість просто зменшіть цей показник до мінімально можливого рівня: саме екран у телефоні є найбільшим споживачем електроенергії.
Вимкніть непотрібні функції
Якщо ви хочете пережити блекаут із телефоном, деактивуйте NFC, GPS, Bluetooth. Можливо, і Wi-Fi, якщо роутер у вас без світла не працює. Залиште тільки мобільний зв’язок. Ці функції також споживають чимало енергії.
Увімкніть адаптивний акумулятор
Ця функція з'явилася в андроїд-смартфонах, починаючи із версії 9.0. Вона використовує ШІ для аналізу ваших дій і вміє самостійно вимикати ті застосунки, якими ви користуєтеся рідко.
Для цього в налаштуваннях телефону потрібно вибрати вкладку «Акумулятор», знайти опцію «Адаптивний акумулятор» та увімкнути її.
Використовуйте темний режим
Взагалі це найкращий спосіб працювати вночі, але й в умовах блекауту цей режим допоможе заощадити ємність батареї. Особливо це стосується моделей із OLED-матрицею, яка практично не споживає електроенергію для зображення чорного кольору.
Для активації режиму потрібно в налаштуваннях гаджета перейти у вкладку «Екран», знайти опцію «Тема» та активувати «Темний режим».
Керуйте застосунками
Експерти радять використовувати застосунок Greenify або подібний, який вміє визначати, які активні додатки скільки енергії споживають.
Крім того, він вміє переводити ті застосунки, які є найбільшими споживачами, у стан гібернації. Для цього Greenify використовує блокування доступу до фонових процесів, ресурсів телефону та його пропускній здатності. До того ж цими застосунками все ще можна користуватися, тільки працювати вони будуть набагато повільніше.
У налаштуваннях застосунку можна вказати ті додатки, які мають працювати в нормальному режимі (наприклад, месенджери або електронна пошта).
Реклама