Рейтинг найбагатших та найбідніших депутатів Івано-франківської міськради за 2018 рік

Серед ТОП-5 найбагатших депутатів Івано-Франківської міської ради четверо представляють фракцію БПП “Солідарність”. Найбагатшому депутату з “Об’єднання “Самопоміч” банк пробачив 12 мільйонів гривень кредиту.


Уже вчетверте депутати Івано-Франківської міської ради подають щорічні декларації про майно та доходи. Громадська Організація “Центр Політичних Студій” провела моніторинг декларацій та склала рейтинг найбагатших та найбідніших депутатів Івано-Франківської міської ради.

П’ятірка найбагатших депутатів Івано-Франківської міськради складається з депутатів двох фракцій – “Об’єднання “Самопоміч” та БПП “Солідарність”.

Очолює рейтинг депутат від “Самопомочі” Іван Пуйда. Сумарний дохід його родини у 2018 році склав понад 16 мільйонів гривень. Депутат, окрім своїх доходів, вказав у декларації доходи дружини та доньки. 

Пуйда є власником та директором кількох підприємств, найбільшим з яких є ТОВ “Панорама плюс” – це великий торгово-розважальний центр. Проте, найцікавіше, що левову долю доходу депутата склало прощення боргу на суму понад 12 мільйонів гривень від банку “Креді Агріколь”.

Скріншот з декларації Івана Пуйди

У минулому році Іван Пуйда також входив до ТОП-5 найбагатших депутатів Івано-Франківської міськради. Проте тоді він посів 5-те місце з доходами у понад 4 мільйони гривень.

Друге місце в рейтингу посів Володимир Яблонь з БПП “Солідарність”. Дохід депутата склав понад 6 мільйонів гривень. Левову частку бюджету родини депутата склали доходи від підприємницької діяльності самого депутата та його дружини. Також родина депутата заробляє на наданні майна в оренду.

Окрім того, Яблонь у декларації вказав і доходи у вигляді заробітної плати за сумісництвом у кількох будівельних компаніях, зокрема ТОВ “Дем’янів-К”, ПП “Каскад Буд” та ТОВ “Транзитпромпроект”. Цікаво, що минулого року Володимир Яблонь теж портапляв у рейтинг найбагатших дупутатів. Тоді його дохід був на півмільйона меншим.

Третє місце в рейтингу, як і минулого року, посів Володимир Балагура. Депутат від БПП “Солідарність” цьогоріч також заробив понад 6 мільйонів гривень. Депутат задекларував доходи від підприємницької діяльності – свій та дружинин. Також вказав заробітну плату у якості комерційного директора ПП “Будівельна компанія “Ярковиця”.

Четверте місце у рейтингу зайняв Володимир Фецич, з “Солідарності”. Він задекларував дохід родини у понад 5 мільйонів гривень. Проте левову частку доходу заробила його дружина – її дохід від підприємницької діяльності склав понад 4,5 мільйони гривень, також вона отримує доходи від надання майна в оренду фізичним і юридичним особам. Сам Фецич також заробляє підприємницькою діяльністю і за рік заробив майже 600 тисяч гривень.

П’ятірку найбагатших дептатів міськради закриває Степан Руднянин, також з “Солідарності”. Він задекларував річний дохід в сумі понад 5 мільйонів гривень. Як ФОП Руднянин заробив у 2018 році понад 4,7 мільйони гривень. Також отримував доходи від продажу рухомого майна та надання майна в оренду.

До рейтингу депутатів, що заробили найменше коштів у 2018 році входить 6 депутатів. Експерти “Центру Політичних Студій” до цієї категорії віднесли депутатів, що живуть на суму, що є незначно більшою, ніж прожитковий мінімум. Нагадаємо, що станом на 1 січня 2018 року середній показник прожиткового мінімуму на місяць в Україні складав 1700 гривень. Мінімальна заробітна плата у 2018 році склала 3723 гривні.

Андріан Волгін з БПП “Солідарність” задекларував дохід у 54 тисячі гривень. Депутат вказав заробітну плату у двох підприємствах та соціальну допомогу учасникам бойових дій. Депутат живе один, середній дохід на місяць складає 4,5 тисяч гривень.

Володимир Саврей з УНП живе на одну зарплату. У 2018 році він задекларував дохід у вигляді зарплати лікаря міської поліклініки та виплати учасникам бойових дій до 9 травня. Сумарний дохід депутата – 105 тисяч гривень. Депутат живе з дружиною, яка не вказала жодного доходу. Таким чином, місячний дохід на одного члена родини складає 4,4 тисячі гривень.

Ярослав Горбовий з “Батьківщини” вказав у декларації, що має у власності чотири автобуси і займається підприємницькою діяльністю. Проте дохід від підприємницької діяльності склав лише 44 тисячі гривень. Ще 55 тисяч гривень принесла в сімейний бюджет його дружина у вигляді заробітної плати.

 

Скріншот з декларації Ярослава Горбового 

У декларацію Горбовий, окрім дружини, вніс ще дочку, яка не вказала жодного доходу. Таким чином, на одного члена сім’ї родини Горбових у місяць приходиться 2,7 тисячі гривень.

Уперше за 4 роки вказав у декларації доходи позафракційний депутат Ігор Саварин. Понад 66 тисяч гривень складає річна заробітна плата його дружини. Сам депутат в декларації вчергове вказує про те, що працює заступником директор у ТзОВ “Барт Імпекс”, проте власного доходу знову не показує.

Скріншот з декларації Ігора Саварина

Згідно з декларацією, Ігор Саварин живе з дружиною. Розділивши на них двох задекларований дохід виходить, що на одного члена сім’ї у Савариних приходиться 2,7 тисячі гривень на місяць.

Сумарний дохід родини керівника фракції УКРОП Володимира Олійника склав 118 тисяч гривень. Депутат задекларував зарплату дружини у розмірі 44 тисячі гривень. Решту доходу склала заробітня плата депутата у ТзОВ “Лідер Іф” та ГО “Інститут розвитку міста “Новий Івано-Франківськ”.

У Володимира Олійника, згідно його декларації, двоє дітей. Розділивши річний дохід родини на всіх – виходить, що в місяць Олійники можуть витратити 2,4 тисячі гривень на одну особу.

Дохід Мстислава Тараса з УКРОПу у 2018 році склав 116 тисяч гривень. Проте депутат ніде не працює. 80 тисяч гривень подарував дружині депутата її батько, також бюджет сім’ї наповнювався соціальними виплатами при народжені дитини та по догляду за дитиною до трьох років. Сам депутат отримує щомісячну виплату добровольцям АТО у розмірі 500 гривень. Сім’я депутата складається з 4-х осіб.

Як і в його колеги по партії – у Тараса є дружина та двоє дітей. Дохід на одного члена родини в місяць складає також 2,4 тисячі гривень.

Загалом усі депутати Івано-Франківської міської ради подали декларації за 2018 рік вчасно. Надалі експерти ГО “Центр Політичних Студій” аналізуватимуть їх на предмет порушень та невідповідності стилю життя депутатів до задекларованих доходів та статків.

 


05.04.2019 5918 1
Коментарі (1)

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

625
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1157
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2482
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1339
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1969 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2912

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

659

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

741

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1653

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1636
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

332
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

443
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18359
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7468
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3649
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1035
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10773
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

280
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

276
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

468
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

444
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

676