Реформи, чи зміна декорацій

Криза, яка затягнулась як в Україні, так і в світі, а також суперечливі думки та висловлювання поважних аналітиків не дають жодної певності у завтрашньому дні. Навіть стабільні країни досі не можуть оговтатись та вийти з режиму пріоритетності  захисту існуючих ринків та власної економіки, не кажучи вже про якийсь розвиток чи ріст.


Дивлячись через цю призму на нашу державу, робити якісь позитивні прогнози стає досить важко. Ситуація ще й ускладнена доволі викривленими статистичними даними, які у нас оприлюднюються у вигляді політичної PR-кампанії і мало відповідають реальному стану речей.  Таким чином ми маємо картину, в якій наша держава з нестабільною недорозвиненою економікою намагається протистояти загальносвітовим негативним тенденціям, так-сяк наповнювати свій бюджет принаймні для покриття основних видатків, паралельно змінювати все керівництво у всій вертикалі влади і (основне!) проводити РЕФОРМИ.


На цьому етапі хотілось би розглянути ситуацію більш прискіпливо.


Мабуть кожен громадянин переконаний, що без реформування як загальної системи влади в Україні, так і окремих галузей та сфер рухатись далі неможливо. Отже, саме для загального прогресу та створення зрозумілих правил відбуваються всі зміни. Проте хочу нагадати, що два реформування ми уже пережили і їх якість відчули: це реформування податкової системи (а простіше кажучи, запровадження Податкового кодексу) та реформування судової системи. Далі нас чекає реформа пенсійної системи, адміністративна реформа, реформа системи освіти, земельна та аграрна реформи – це не вичерпний перелік змін, до яких повинен бути готовий кожен. Лякає невідомість, адже стратегічного плану розвитку країни не існує, як не існує і плану реформ. При всьому цьому ми ще й постійно отримуємо непрозорі натяки Заходу на порушення основних прав і свобод, в тому числі свободи слова та свободи преси, що, в свою чергу, в комплексі з відсутністю зрозумілих економічних правил просто зупиняє притік зовнішнього капіталу.


Очевидно, що за минулий рік ми, на жаль, отримали лише частину квазіреформ і підміну понять, які навіть і в своїх позитивних елементах не даватимуть бажаних результатів через відсутність комплексного підходу. І якщо основні зміни на ринку землі чи в аграрному секторі пройдуть  за таким же сценарієм,  то ми втратимо основу для підняття економіки. А ще, якщо ці зміни проходитимуть  без здорової частки патріотизму та бажання не реагувати на зовнішні віяння, а диктувати власні національні умови на світових ринках , то ця основа слугуватиме для підняття економіки будь-кого, лише не України.

 

Цей текст був написаний для "Західного кур'єру"


10.03.2011 Андрій Романчук 2046 13
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

165
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

525
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5388
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1439
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1316
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2597

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

363

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1204

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1039

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

956
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

269
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10642
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

346
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

616
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5660
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1435
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

325
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

226
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

580 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1017
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

883