
Прикарпатський бізнес стає на боротьбу з поширенням COVID-19. Підприємці допомагають самі та просять активно долучатися усіх небайдужих.
Сьогодні, 23 березня, придбали два апарати штучної вентиляції легень для Івано-Франківської обласної клінічної лікарні від закладів "Прованс", "Cruce de Gustos" та спортивного клубу "Hazard Gym".
"Хочемо подякувати усім нашим відвідувачам, завдяки яким нам вдалося реалізувати цей задум. Усі ці кошти - це вклад тих людей, котрі були і є гостями наших ресторанів та клієнтами спортивного клубу. Хочемо, щоб кожен у міру своєї можливості долучився до допомоги, бо ситуація критична - перед країною стоїть важкий виклик. Разом ми зможемо досягти результату та вберегти себе й інших", - наголошує адміністрація.
Вартість апаратів, до слова, 350 тис грн.
Це вже не перший випадок такого благодійництва на Прикарпатті. Минулого тижня відома у місті будівельна компанія "Ярковиця" перерахувала 400 тисяч гривень на апарати штучної вентиляції легень для міської лікарні.
Перерахувала на рахунок Центральної міської лікарні 150 тисяч гривень для закупівлі апаратів штучної вентиляції легень і будівельна компанія «МЖК Експрес-24».
За допомогою ТОВ "Прикарпатенерготрейд" Івано-Франківська міська лікарня поповнилась чотирма сучасними моніторами спостереження за станом пацієнта (монітор пацієнта М80В та монітор пацієнта М80В ЕКГ). Медичне обладнання вже в дорозі та має прибути до лікарні за два-три дні.
Також і ПАТ "Прикарпаттяобленерго" закупило для обласної інфекційної лікарні апарат штучного дихання. Коштом компанії придбано ще понад 3 000 хірургічних оглядових рукавиць, 700 хірургічних стерильних халатів та 50 комплектів протиепідемічного одягу.
Підтримку франківським медикам виявила піцерія "LaП'єц". Тут вирішили нагодувати лікарів і організували безкоштовну піцу та її доставку для медичних працівників.
"Все для того, щоб наші сучасні супергерої зараз встигли підкріпитися і відчували нашу увагу", - відзначають у компанії.
Долучаються до допомоги й місцеві депутати, волонтерські організації, а також і пересічні прикарпатці — допомагають медичним працівникам дістатися до лікарень, а також після роботи доїхати додому, мінімально контактуючи з людьми, шиють захисні маски та багато іншого.
В інтернет-просторі створюються платформи для координації дій, а також поширюються благодійні рахунки, на котрі можна перераховувати кошти для закупівлі необхідного.
І це тільки поодинокі приклади.
Попри те, що через карантин багато підприємців скоротили прибутки, змушені переорієнтовуватися, шукати нові джерела та ринки, допомога населенню та медперсоналу має бути першочерговою. Також важливо, щоби у цей не простий час для країни максимальна мобілізація кожного мешканця була на першому місці.
Тим більше, що хороший приклад волонтерства українське суспільство уже має — саме волонтери та благодійники свого часу у 2014 році розпочали відбудову української армії.