Рятувальники просять прикарпатців бути обережними у спеку і не розпалювати багаття

 

 

Протягом останніх днів на території області спостерігається висока (4 класу), а подекуди надзвичайна (5 класу) пожежна небезпека, що призводить до виникнення масштабних пожеж сухої трави, стерні, та торфу.

 

У зв'язку із цим начальникк Управління ДСНС України Івано-Франківській області полковник служби цивільного захисту Володимир Чернецький зверунвся до мешканців караю бути пильними, обережними та не розпалювати багаття.

 

"Звертаюся до всіх мешканців та гостей Прикарпаття бути пильними та обережними. За умов спеки та надзвичайно високого класу пожежної небезпеки, утримуйтеся від походів до лісу. Ні в якому разі не розпалюйте вогнища, не кидайте непогашені сірники або недопалки. Також просимо батьків слідкувати за розвагами дітей, які залишившись на самоті можуть вигадати небезпечну гру з вогнем.  Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків", - йдеться у зверненні.

 

Так, станом на 11 серпня зафіксовано 658 пожеж в екосистемах області  на площі 237 гектарів, з них  46 пожеж трапилося у сільськогосподарських угіддях на площі понад  86 гектарів, також горять ліси, торфовища та сміттєзвалища. Кількість цих пожеж зросла більш як у півтори рази у порівнянні із відповідним періодом минулого року (за 2014 рік 393 пожежі).

 

Такі факти загорянь викликають неабияку стурбованість в Управління Держслужби з надзвичайних ситуацій Прикарпаття. Згідно статистичних даних, найпоширенішою причиною пожеж у екосистемах під час літнього періоду є людський фактор. Такі пожежі є надзвичайно небезпечними та шкідливими не лише для людини, але й для довкілля.

 

Тільки за один день – 10 серпня – в області  зареєстровано 45 пожеж, з них 30 пожеж сухої трави на відкритій території. Так, зокрема у Тисменицькому районі між селами Радча і Чукалівка горіла суха трава на відкритій території на площі 200 м.кв, у селі Бринь Галицького району – на площі 150 м.кв, у Галичі  та Тлумачі – на площі 100 м.кв.  Також у селі Гузіїв Болехівської міськради  горіла стерня на територіях земельних ділянок місцевих жителів на площі 600 м.кв. На місці пожежі врятовано урожай вівса на стеблі на площі 2 гектари.

 

Реагуючи на ситуацію, що склалася, 10 серпня відбулося позачергове засідання регіональної комісії з питань ТЕБ та НС та засідання ради оброни області, на яких розглядалися  питання, пов’язані з пожежонебезпечним періодом в екосистемах області, розроблено  ряд  заходів, серед яких зокрема ліквідація звалищ сміття, побутових і виробничих відходів у лісах, лісозахисних смугах, торфовищах і на прилеглих до них територіях.

 

При цьому існують ряд чинників, які ускладнюють гасіння пожеж в екосистемах –  це віддаленість загорань від  пожежних частин,  відсутність поблизу них вододжерел, складність рельєфу роблять га­сіння таких пожеж економічно зат­ра­тними і такими, що вимагають зна­чних людських ресурсів.

 

Неконтрольоване горіння трави швидко охоплює великі території і загрожує знищенню лісових масивів, будівель житлового сектору та підприємств, обладнання систем електро- та газопостачання, завдає шкоди довкіллю та  здоров’ю людей.

 

Управлінням  ДСНС в області з метою запобігання виникнення пожеж та їх росту, загибелі та травмування людей на них, втраті матеріальних цінностей, зменшення збитків ініційовано прийняття розпорядження від 02.03.2015 № 108 «Про запобігання виникненню пожеж в пожежонебезпечний період».  Розпорядженням затверджено комплексний план дій органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, установ, організацій, об’єктів господарської діяльності щодо запобігання виникненню пожеж в пожежонебезпечний період у 2015 році.


12.08.2015 303 0
Коментарі (0)

07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

943
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5433 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1787
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1775
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2932
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2545

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

478

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1687

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2426

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3160
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

247
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

810
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

996
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

559
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

731
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16215
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

3089
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

407
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

146
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1203
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

1062 2