Рятувальники просять прикарпатців бути обачними з вогнем у спекотну погоду

 

 

Зважаючи на суху спекотну погоду, яка вже тривалий період  встановилася на території області, підвищується ризик виникнення випадків пожеж. 

 

З року в рік, як свідчить статистика, саме в літній пожежонебезпечний період частішають випадки пожеж в лісових масивах, на торфовищах, сільгоспугіддях.

 

Переважна більшість пожеж виникло на відкритих ділянках через неконтрольоване спалювання сміття, сухої трави на сільськогосподарських угіддях, уздовж доріг.

 

Пожежі сухої трави та стерні трапляються як на відкритій території, так і на приватних господарських ділянках. Причиною їх виникнення найчастіше є необережне поводження людей з вогнем або ж недолуге «хазяйнування» на обійстях.

 

Про шкоду трав'яних пожеж можна говорити багато. Причому це стосується як неконтрольованого, так і навмисного, контрольованого випалювання, яке нерідко практикується сільськогосподарськими підприємствами для очищення своїх земель для зниження ризиків загорання лісів.

 

Трав'яні пожежі можуть призводити до суттєвого зниження ґрунтової родючості. Така пожежа не збільшує кількість поживних речовин в ґрунті. Однак при цьому втрачаються азотні сполуки, значна частина яких згоряє в пожежі, і органічна речовина ґрунту - відмерлі, але не розкладені частини рослин. Органічна речовина забезпечує пористість ґрунту, утримує вологу, утримує доступні поживні елементи. Спалювання органічної речовини - це основний фактор зниження ґрунтової родючості.

 

Лісові пожежі знищують дерева і чагарники, заготовлену в лісі деревину. Через це знижуються захисні, водоохоронні й інші корисні властивості лісу, знищується флора і фауна. Окрім того, такі вогневі випадки становлять серйозну небезпеку для життя та здоров’я людини.  Багаторічний аналіз підтверджує, що основними причинами виникнення лісових пожеж є людський фактор, грозові розряди, самозаймання торф`яної крихти і неконтрольоване спалювання сухої трави та залишків рослинності в умовах спекотної  погоди. Як показує практика, легковажно залишені відпочиваючими не погашені вогнища, кинуті недопалки, призводять до того, що в першу чергу знищуються чималі площі зелених насаджень.

 

Вкрай небезпечними є і пожежі торфовищ. Зазвичай причинами такого лиха стає необережне поводження людей із вогнем або спалювання сухої трави та сміття.

 

Слід пам’ятати, що температура при пожежах торфу може сягати 1000 градусів за Цельсієм. Крім того, торф має здатність до горіння під час дощу. Ось чому різке зниження температури не допоможе припинити торф’яну пожежу чи зменшити її обсяги. Небезпечні такі пожежі раптовими проривами вогню з під землі, а також й тим, що неможливо визначити межі розповсюдження горіння. Адже ознаки торф’яної пожежі не завжди помітні на поверхні землі. Крім того, сам торф, вигоряючи із середини, утворює пустоти, в які може провалитися, як людина, так і транспорт. Отож будь-яке недбальство чи легковажність може стати поштовхом до розвитку ще однієї торф’яної пожежі і завдати значного клопоту не тільки рятувальникам. Під загрозою можуть опинитися не лише компоненти екосистеми, а й домівки людей, які межують із торф’яними полями.

 

З метою попередження пожеж в екосистемах рятувальниками Управління ДСНС в Івано-Франківській області проводяться профілактичні бесіди з населенням. Роз’яснюються елементарні правила пожежної безпеки під час проведення сільськогосподарських робіт, відпочинку в лісі.


Рятувальники закликають:

не розпалюйте багаття у лісі в суху спекотну погоду;

утримайтеся від пікніків, адже вони з дуже великою вірогідністю можуть призвести до трагічних наслідків;

не заїжджайте безпосередньо в ліс на автомобілях чи мотоциклах;
поясніть Вашим друзям і знайомим, дітям, що їхня необережність може стати причиною пожеж;

не випалюйте суху траву та стерню,  не створюйте смітники в лісі та на прилеглих територіях, тим більше, не підпалюйте їх -  це призводить до масштабних пожеж та трагічних наслідків.

 

Якщо  ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».

 

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків.


10.08.2015 316 0
Коментарі (0)

10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

10792 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1788
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1687
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2701
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4544
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

3185

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

268

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1005

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1406

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1292
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1668
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1468
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1187
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

552
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

628
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1827
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

1965 8
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20325
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

303
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

655 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

695
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

1038