Рятуйте Севастополь!

Зараз їх головне завдання створити в кількох регіонах максимальний хаос, погроми, «независимое правительство Юга России» і т.д. У Севастополі, Харкові, Луганську.

Це вже працює не так злодійня режиму, як іноземна агентура.

В Севастополі дійшло до лінчування проукраїнськи і лояльно налаштованих громадян. У Херсоні до стрілянини та поножовщини.

Є великі запитання щодо лояльності структур місцевих Міністерства внутрішніх справ, можливостей скромного Флоту України, розгромленої режимом армії.

Є велика імовірність того, що сьогодні Росія спробує у явній чи не явній формі взяти Севастополь під свій контроль.

Під видом парамілітарних структур – різного роду «крымского казачества», та інших «ряжених» можуть маскуватися справжні бойовики. Вони вже пробують перебрати владу в місті. Всі це бачать. Зрештою, після того, що вони натворили у Києві, таким формуванням, як кримський «Беркут» відступати нікуди – попереду тюрма і, можливо, довічна – хіба що в Росію. Однак там, в Астрахані,  вони Путіну не потрібні. Путіну вони потрібні у Криму. І як гарматне м'ясо. І як бойова сила.

Зрештою, такий стан справ ми терпимо вже доволі довго. Однак сьогодні-завтра критичні дні.

У випадку успішного проведення операції по ескалації ситуації, яка організовується з-за кордону, може дійти навіть до введення російських військ у Севастополь – славного «принуждения к миру». У формі патрулювання території, звичайно. З явочною забороною робити це українській владі.

Це, напевно, пов'язано з тим, що Росія боїться того, що Верховна Рада може скасувати угоду про базування флоту. Росія діє на випередження. І, напевне, - це останній момент коли Росія може явочним порядком відірвати шматок території України.

Принаймні закріпити, якщо не розширити свою присутність у Криму.

Або ж створити і в Україні прецедент, подібний до Абхазії, Придністров’я, Південної Осетії. Це типова практика постсовєтської Росії.

Разом з тим потрібно уникати і пасток «легкого» чи «силового» врегулювання цієї провокації. На таку реакцію чекає весь Чорноморський флот Росії. Врегулювання має бути філігранним. Можливо на політичному чи дипломатичному рівнях.

Ну і нечисть потрібно прибирати. Допи, Гепи та Вадіки не мають права грасувати країною далі її шматуючи – а це вже справа Прокуратури, СБУ та МВС.

Слава Богу, що в Криму є наші брати - кримські татари – континентальний Крим у безпеці. Однак з Севастополем і, можливо, Керччю – проблеми. Великі проблеми. Думаю, що сьогодні вранці Верховна Рада мала б терміново зібратися саме з цього приводу.

Потрібно заслухати керівництво Флоту, Збройних сил, Служби безпеки, Міністерства внутрішніх справ. Запросити Послів. Викликати Посла Росії Зурабова для консультацій. Потрібно нагально щось робити.

Потрібно звернутись до ООН з вимогою терміново скликати Раду Безпеки ООН. Апелювати до підписаного в Будапешті Меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, який гарантує цілісність України. Звернутися до його підписатів – США, Великобританії, Росії за розясненнями. Запросити представників підписантів. Хоча б на рівні послів – для обговорення ситуації.

Викинути врешті того лузера Кожару. Призначити фахового дипломата – благо таких не бракує.

А у Києві сплять, думають збиратись аж о 16.00.

Партійне домінує.

Друзі – не прогавте сьогодні за мишачою метушнею головного.

Думайте про державу.

24 лютого 2014


24.02.2014 Тарас Возняк 1977 0
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

867
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

967
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1526
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2509 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1302
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3250

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1058

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1190

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1621

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2213
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

527
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26616 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

914
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

7801
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3181
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1422
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

1080
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3674
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

514
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

578
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4485
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1220