
Радник президента США з національної безпеки Джон Болтон намагається запобігти майбутньому придбанню Китаєм української аерокосмічної компанії "Мотор Січ".
Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "The Wall Street Journal".
"Американський радник із національної безпеки Джон Болтон намагається перешкодити майбутньому придбанню Китаєм української аерокосмічної компанії на тій підставі, що це дасть Пекіну життєво важливі оборонні технології, вважають високопоставлені представники адміністрації США, обізнані з цим питанням", - зазначає "WSJ".
У виданні зазначають, що особистий інтерес і участь Болтона в цій угоді, визнані високопоставленими представниками адміністрації США, підкреслюють важливість цієї справи для зміцнення національної безпеки США.
Також ЗМІ повідомляють, що наступного тижня Болтон відвідає Київ, де планує зустріч із керівництвом ПАТ "Мотор Січ".
Водночас 24 серпня директор із зв'язків з громадськістю ВАТ "Мотор Січ" Анатолій Малиш повідомив Громадському, що китайські Skyrizon і Xinwei Group вже подали на узгодження в Антимонопольний комітет України угоду з купівлі понад 50% акцій заводу "Мотор Січ".
"Китайські компанії вже купили акції. Тепер рішення за АМКУ, коли воно буде — ми не знаємо", — зазначив Малиш.
На думку американської сторони, продаж заводу, як одного з головних світових виробників двигунів для авіаційної промисловості, у рази підвищить оборонні спроможності Китаю.
Для США це стратегічне питання не дати ці технології КНР.
Раніше журналісти Bihus.Infо з'ясували, що підприємство «Мотор Січ» попри заборону експорту військової техніки в Росію, продовжує співпрацювати з російською армією та спецслужбами, зокрема на території анексованого Криму.
Президент «Мотор Січі» — В'ячеслав Богуслаєв — герой України, народний депутат 5-го, 6-го, 7-го та 8-го скликань та член комітету нацбезпеки та оборони. Богуслаєв разом із директором представництва «Мотор Січі» у Москві Петром Кононенком володіють низкою підприємств у Росії («Борисфен», «Лосиный остров», «ЦИАМ», «Авиаремонт-МС», «ВКМС» та «ВК-МС»). За даними журналістів, «ВКМС» Богуслаєва з 2015 по 2016 роки постачала деталі для двигуна ТВ3-117 виробництва «Мотор Січ» на російський 218 авіаремонтний завод.
На початку серпня Болтон назвав Китай однією із причин виходу США з ракетного договору, повідомляв Главком.
За його словами, під час обговорення можливого розміщення ракет в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні Вашингтон лише намагається гарантувати безпеку своїх союзників і своїх сил передового розгортання. При цьому Китай наростив збройні сили і становить загрозу, підкреслив радник Трампа.
Як відомо, 2 серпня припинив дію Договір про ракети середньої та малої дальності між РФ та США.
Довідково:
"Мотор Січ" - один із найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Постачає продукцію у понад 100 країн світу.