Рада Європи представила висновки щодо України (повний текст)

 

 

 

Рада Європейського Союзу на своєму засіданні 23 червня ухвалила висновки щодо ситуації в Україні. Висновки складаються з десяти пунктів.

 

Повний їх текст наводить офіційний сайт президента України:

 

1. Європейський Союз вітає Петра Порошенка на посаді новообраного президента України. ЄС підтримує мирний план як головну можливість щодо деескалації ситуації і схвалює рішучі дії президента з відновлення миру і стабільності в Україні, які він робить із моменту інавгурації, на тлі зростаючого насильства з боку проросійських сепаратистів на сході України та щоденних людських жертв. Зокрема нещодавнього збиття українського військового літака, що призвело до загибелі 49 осіб під Луганськом. Це відбувається, незважаючи на обнадійливі переговори, проведені за участю представників Російської Федерації та чинного голови ОБСЄ за ініціативою президента, а також прямі контакти між українською та російською владою на високому рівні. Зараз стає все більш важливим, щоби ці переговори принесли швидкі та реальні результати.

ЄС закликає всі сторони негайно дати згоду та дотримуватися припинення вогню для того, щоби стабілізувати ситуацію в галузі безпеки, досягти справжньої деескалації та створити необхідні умови для реалізації мирного плану президента Порошенка. У зв'язку з цим ЄС закликає Російську Федерацію підтримати мирний план, вжити ефективних заходів, щоби зупинити потік нелегальних бойовиків, зброї й обладнання через кордон України, використати свій вплив на сепаратистів, аби зупинити насилля та досягти роззброєння, продовжити вивід військ та утриматись від їх накопичення біля українського кордону, а також відмінити мандат Ради Федерації на застосування сили на українській території. Рада також закликає Російську Федерацію використати свій вплив для того, щоби забезпечити негайне звільнення спостерігачів від ОБСЄ та інших заручників із полону озброєних сепаратистів.

2. Рада нагадує, що Комісія, Європейська служба зовнішніх зв'язків і держави-члени провели підготовчу роботу щодо можливих цілеспрямованих заходів, як того вимагала Європейська Рада у березні, для того, щоби можна було вжити подальші кроки у випадку, якщо події на сході України цього потребуватимуть.

3. Рада нагадує про своє рішуче засудження незаконної анексії Криму та Севастополя і не буде визнавати її. Рада вітає роботу, проведену щодо реалізації правових наслідків незаконного приєднання Криму. Рада вирішила заборонити імпорт до Євросоюзу товарів, що походять із Криму або Севастополя, за винятком тих, яким надано сертифікат походження з боку уряду України, або надання, прямо або побічно, фінансування чи фінансової допомоги, страхування і перестрахування, пов'язаних з імпортом таких товарів. Рада закликає ЄСЗВ та Комісію продовжувати стежити за розвитком ситуації і представити подальші необхідні заходи. Рада закликає держави-​​члени ООН розглянути можливість прийняття аналогічних заходів відповідно до резолюції ГА ООН 68/262.

4. Європейський Союз також стурбований різким загостренням ситуації з правами людини і гуманітарної ситуації у Східній Україні та в Криму, на якому було наголошено в останній доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини. Зокрема випадками катувань, убивств і зникнень журналістів і активістів. Європейський Союз високо оцінює поточні запити української влади, які, ми очікуємо, проллють світло на відповідальність за такі діяння. Рада закликає всі сторони зробити все можливе, щоби захистити цивільне населення і, як частина цього, надати можливість гуманітарним організаціям – зокрема медичному персоналу – виконувати свою роль, керуючись принципами нейтральності, неупередженості та недискримінації.

5. ЄС закликає українську владу продовжувати свої реформаторські зусилля, в тому числі стосовно конституційної реформи та реформи з децентралізації, прав осіб, що належать до національних меншин, реформи судової системи, боротьби з корупцією і поліпшення бізнес-клімату. Ці зусилля повинні стати предметом всеосяжного національного діалогу. Рада вітає триваючу активну участь Ради Європи й інших міжнародних організацій у наданні допомоги українській владі для того, щоби ці реформи відповідали європейським стандартам. ЄС підтвердив свою прихильність справі підтримки процесу економічної стабілізації в Україні двома нещодавніми важливими виплатами Комісії на загальну суму 750 млн євро в рамках Контракту на державне будівництво і макрофінансової допомоги відповідно до умов, викладених у Меморандумі про взаєморозуміння. У цьому контексті Рада очікує на координаційну нараду донорів високого рівня щодо Україні, яка відбудеться у Брюсселі 8 липня.

6. Рада очікує на підписання наприкінці цього тижня решти положень Угоди про асоціацію, включаючи її поглиблену та всеосяжну зону вільної торгівлі. ЄС переконаний, що Угода надасть додаткового стимулу політичним та економічним реформам, забезпечить модернізацію, посилення верховенства права й економічне зростання. ЄС підтверджує свою підтримку України щодо попереднього застосування Угоди та її ефективної реалізації.

Рада нагадує про намір Комісії також долучитися до консультацій на політичному рівні разом із Україною та Російською Федерацією стосовно аспектів імплементації Угоди, щоби зняти занепокоєння стосовно її можливих наслідків. Погрози Росії застосувати торговельні заходи по відношенню до країн, що підпишуть Угоду про асоціацію/ПВЗВТ, є невиправданими.

7. Рада погоджується створити Місію з питань спільної безпекової й оборонної політики, щоби сприяти Україні у сфері реформування сектору цивільної безпеки, в тому числі охорони порядку та верховенства права. У зв’язку з цим Рада схвалює Концепцію управління кризою, представлену Верховним комісаром як реагування на її висновки від 12 травня. На цій основі можна продовжити оперативне планування з прицілом на рішення щодо подальших кроків на її наступному засіданні та почати розгортання Місії влітку. Рада наголошує на важливості координації й узгодженості з іншими зусиллями ЄС, ОБСЄ та іншими міжнародними учасниками.

8. ЄС схвалює вже започатковану роботу ОБСЄ та її Спеціальної моніторингової місії. ЄС підтримуватиме діяльність Місії та сподівається на продовження її мандата.

9. Висловлюючи жаль, що консультації стосовно газових поставок із Російської Федерації в Україну в рамках тристоронніх газових переговорів, за ініціативи та сприяння Європейської комісії, станом на сьогодні не було завершено, і що поставки газу в Україну було переведено в режим передоплати, а потім припинено, Рада закликає сторони якнайшвидше досягти домовленості та підтримує Комісію в її намаганнях сприяти виробленню компромісного рішення. Така домовленість є важливою для стабілізації української економіки та забезпечення надійності поставок і транзиту природного газу до та через територію України на основі прозорого режиму. У цьому контексті Рада наголошує на важливості продовження реформ в енергетичному секторі України.

10. Рада підтверджує готовність ЄС посилювати міжлюдські контакти між громадянами Європейського Союзу й України, зокрема через процес безпечної та контрольованої візової лібералізації за умов повного дотримання погоджених критеріїв, визначених Планом дій із лібералізації візового режиму. У цьому контексті Рада вітає Четверту доповідь Комісії про прогрес від 27 травня 2014 року. Рада поділяє висновок, що Україна виконала всі критерії першої фази Плану дій із лібералізації візового режиму і приймає рішення розпочати оцінку критеріїв другої фази.

Рада очікує на якнайшвидше представлення Комісією оцінки наслідків можливого міграційного та безпекового впливу майбутньої візової лібералізації для України на Європейський Союз та в пріоритетному порядку в рамках другої фази Плану дій з лібералізації візового режиму. Рада звертається до Комісії продовжити підтримку України в реалізації Плану дій з візової лібералізації, а також продовжити звітувати про вищезазначену реалізацію щодо можливого міграційного та безпекового впливу і його наслідків із перспективою рішення щодо виконання всіх критеріїв Плану дій з візової лібералізації".

 

ТВі


24.06.2014 489 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

11953 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1406
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

751
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5889
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1619
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1470

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

541

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1363

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1179

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1083
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

428
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

540
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1469
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

507
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

773
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5818
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

12279
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

405
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

393
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

711 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1162