Рада Європи представила висновки щодо України (повний текст)

 

 

 

Рада Європейського Союзу на своєму засіданні 23 червня ухвалила висновки щодо ситуації в Україні. Висновки складаються з десяти пунктів.

 

Повний їх текст наводить офіційний сайт президента України:

 

1. Європейський Союз вітає Петра Порошенка на посаді новообраного президента України. ЄС підтримує мирний план як головну можливість щодо деескалації ситуації і схвалює рішучі дії президента з відновлення миру і стабільності в Україні, які він робить із моменту інавгурації, на тлі зростаючого насильства з боку проросійських сепаратистів на сході України та щоденних людських жертв. Зокрема нещодавнього збиття українського військового літака, що призвело до загибелі 49 осіб під Луганськом. Це відбувається, незважаючи на обнадійливі переговори, проведені за участю представників Російської Федерації та чинного голови ОБСЄ за ініціативою президента, а також прямі контакти між українською та російською владою на високому рівні. Зараз стає все більш важливим, щоби ці переговори принесли швидкі та реальні результати.

ЄС закликає всі сторони негайно дати згоду та дотримуватися припинення вогню для того, щоби стабілізувати ситуацію в галузі безпеки, досягти справжньої деескалації та створити необхідні умови для реалізації мирного плану президента Порошенка. У зв'язку з цим ЄС закликає Російську Федерацію підтримати мирний план, вжити ефективних заходів, щоби зупинити потік нелегальних бойовиків, зброї й обладнання через кордон України, використати свій вплив на сепаратистів, аби зупинити насилля та досягти роззброєння, продовжити вивід військ та утриматись від їх накопичення біля українського кордону, а також відмінити мандат Ради Федерації на застосування сили на українській території. Рада також закликає Російську Федерацію використати свій вплив для того, щоби забезпечити негайне звільнення спостерігачів від ОБСЄ та інших заручників із полону озброєних сепаратистів.

2. Рада нагадує, що Комісія, Європейська служба зовнішніх зв'язків і держави-члени провели підготовчу роботу щодо можливих цілеспрямованих заходів, як того вимагала Європейська Рада у березні, для того, щоби можна було вжити подальші кроки у випадку, якщо події на сході України цього потребуватимуть.

3. Рада нагадує про своє рішуче засудження незаконної анексії Криму та Севастополя і не буде визнавати її. Рада вітає роботу, проведену щодо реалізації правових наслідків незаконного приєднання Криму. Рада вирішила заборонити імпорт до Євросоюзу товарів, що походять із Криму або Севастополя, за винятком тих, яким надано сертифікат походження з боку уряду України, або надання, прямо або побічно, фінансування чи фінансової допомоги, страхування і перестрахування, пов'язаних з імпортом таких товарів. Рада закликає ЄСЗВ та Комісію продовжувати стежити за розвитком ситуації і представити подальші необхідні заходи. Рада закликає держави-​​члени ООН розглянути можливість прийняття аналогічних заходів відповідно до резолюції ГА ООН 68/262.

4. Європейський Союз також стурбований різким загостренням ситуації з правами людини і гуманітарної ситуації у Східній Україні та в Криму, на якому було наголошено в останній доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини. Зокрема випадками катувань, убивств і зникнень журналістів і активістів. Європейський Союз високо оцінює поточні запити української влади, які, ми очікуємо, проллють світло на відповідальність за такі діяння. Рада закликає всі сторони зробити все можливе, щоби захистити цивільне населення і, як частина цього, надати можливість гуманітарним організаціям – зокрема медичному персоналу – виконувати свою роль, керуючись принципами нейтральності, неупередженості та недискримінації.

5. ЄС закликає українську владу продовжувати свої реформаторські зусилля, в тому числі стосовно конституційної реформи та реформи з децентралізації, прав осіб, що належать до національних меншин, реформи судової системи, боротьби з корупцією і поліпшення бізнес-клімату. Ці зусилля повинні стати предметом всеосяжного національного діалогу. Рада вітає триваючу активну участь Ради Європи й інших міжнародних організацій у наданні допомоги українській владі для того, щоби ці реформи відповідали європейським стандартам. ЄС підтвердив свою прихильність справі підтримки процесу економічної стабілізації в Україні двома нещодавніми важливими виплатами Комісії на загальну суму 750 млн євро в рамках Контракту на державне будівництво і макрофінансової допомоги відповідно до умов, викладених у Меморандумі про взаєморозуміння. У цьому контексті Рада очікує на координаційну нараду донорів високого рівня щодо Україні, яка відбудеться у Брюсселі 8 липня.

6. Рада очікує на підписання наприкінці цього тижня решти положень Угоди про асоціацію, включаючи її поглиблену та всеосяжну зону вільної торгівлі. ЄС переконаний, що Угода надасть додаткового стимулу політичним та економічним реформам, забезпечить модернізацію, посилення верховенства права й економічне зростання. ЄС підтверджує свою підтримку України щодо попереднього застосування Угоди та її ефективної реалізації.

Рада нагадує про намір Комісії також долучитися до консультацій на політичному рівні разом із Україною та Російською Федерацією стосовно аспектів імплементації Угоди, щоби зняти занепокоєння стосовно її можливих наслідків. Погрози Росії застосувати торговельні заходи по відношенню до країн, що підпишуть Угоду про асоціацію/ПВЗВТ, є невиправданими.

7. Рада погоджується створити Місію з питань спільної безпекової й оборонної політики, щоби сприяти Україні у сфері реформування сектору цивільної безпеки, в тому числі охорони порядку та верховенства права. У зв’язку з цим Рада схвалює Концепцію управління кризою, представлену Верховним комісаром як реагування на її висновки від 12 травня. На цій основі можна продовжити оперативне планування з прицілом на рішення щодо подальших кроків на її наступному засіданні та почати розгортання Місії влітку. Рада наголошує на важливості координації й узгодженості з іншими зусиллями ЄС, ОБСЄ та іншими міжнародними учасниками.

8. ЄС схвалює вже започатковану роботу ОБСЄ та її Спеціальної моніторингової місії. ЄС підтримуватиме діяльність Місії та сподівається на продовження її мандата.

9. Висловлюючи жаль, що консультації стосовно газових поставок із Російської Федерації в Україну в рамках тристоронніх газових переговорів, за ініціативи та сприяння Європейської комісії, станом на сьогодні не було завершено, і що поставки газу в Україну було переведено в режим передоплати, а потім припинено, Рада закликає сторони якнайшвидше досягти домовленості та підтримує Комісію в її намаганнях сприяти виробленню компромісного рішення. Така домовленість є важливою для стабілізації української економіки та забезпечення надійності поставок і транзиту природного газу до та через територію України на основі прозорого режиму. У цьому контексті Рада наголошує на важливості продовження реформ в енергетичному секторі України.

10. Рада підтверджує готовність ЄС посилювати міжлюдські контакти між громадянами Європейського Союзу й України, зокрема через процес безпечної та контрольованої візової лібералізації за умов повного дотримання погоджених критеріїв, визначених Планом дій із лібералізації візового режиму. У цьому контексті Рада вітає Четверту доповідь Комісії про прогрес від 27 травня 2014 року. Рада поділяє висновок, що Україна виконала всі критерії першої фази Плану дій із лібералізації візового режиму і приймає рішення розпочати оцінку критеріїв другої фази.

Рада очікує на якнайшвидше представлення Комісією оцінки наслідків можливого міграційного та безпекового впливу майбутньої візової лібералізації для України на Європейський Союз та в пріоритетному порядку в рамках другої фази Плану дій з лібералізації візового режиму. Рада звертається до Комісії продовжити підтримку України в реалізації Плану дій з візової лібералізації, а також продовжити звітувати про вищезазначену реалізацію щодо можливого міграційного та безпекового впливу і його наслідків із перспективою рішення щодо виконання всіх критеріїв Плану дій з візової лібералізації".

 

ТВі


24.06.2014 503 0
Коментарі (0)

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

123
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1668
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3123
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1120
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1146
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1181 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

216

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1087

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

909

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

405
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

305
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2471
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1226
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1293
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

537
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15166
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7467
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

313
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

482
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

430
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

367
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

459