
Публічною відмовою від планів війни з Україною Володимир Путін почав відбілювати свій імідж в очах Заходу ціною власної популярності серед задурених «патріотизмом» росіян.
Сьогодні президент Росії, попри великі сподівання які все ще плекали терористи з ЛНР та ДНР, направив на ім'я голови Ради Федерації Валентини Матвієнко лист з пропозицією скасувати постанову «про використання Збройних сил Російської Федерації на території України».
Про це повідомив речник Путіна Дмитро Пєсков, пояснивши, що це зроблено «з метою нормалізації обстановки та врегулювання ситуації у східних регіонах України, а також у зв'язку з початком тристоронніх переговорів з даного питання».
Як ми вже писали, в українському питанні Путін загнав себе у глухий кут і йому треба було чимось жертвувати - або власним рейтингом, обваливши його поступово до традиційних 50%, або утримати цей рейтинг, але піти на повноцінну війну з Україною, що означало б повну ізоляцію с усіма можливими наслідками. Сьогоднішня заява продемонструвала, що Путін схиляться до першого плану, що не передбачає вторгнення. При цьому факт початку мирних переговорів в Донецьку є гарною нагодою для російського диктатора виправдатися перед власним електоратом.
Звісно, звернення щодо скасування дозволу на використання військ в Україні може бути просто виставою, яка продемонструє «демократію в Росії» західному глядачеві. Якщо Рада Федерації відмовить президенту (що в Росії зазвичай не прийнято), Путін може лише знизати плечима і пояснити Заходу: «А що я можу зробити, якщо депутати не хочуть? В Росії демократія. Я ж не якийсь тоталітарний вождь, щоб тиснути на законодавчу владу».
Якщо ж Рада Федерації і виконає прохання Путіна і скасує дозвіл на використання військ, це жодним чином не означатиме неможливість прийняття подібного рішення в будь-який момент в майбутньому. Путіну достатньо і «слабого мания руки», щоб в хоч серед ночі зібрати депутатів та прийняти яке завгодно рішення. Тим більше, скасування дозволу на пряме вторгнення аж ніяк не заважатиме Путіну і далі закидати в Україну свої диверсійні групи та підтримувати терористів зброєю і технікою, що він безсумнівно і продовжить робити.
Також зазначимо, що публічна заява про небажання вторгнення в Україну зроблена в тому числі і наслідком тиску Заходу, який дуже не хоче ескалації конфлікту з Путіним, як не хоче вводити і серйозні санкції проти його режиму. Таким чином, сьогоднішнє рішення стало для Путіна певною індульгенцією від санкцій третього рівня, які були б неминучими у разі вторгнення в Україну.
В той же час це рішення стало своєрідною відповіддю на відеозвернення Ігоря Гіркіна зі звинуваченням Путіна у зраді та закликом негайно розпочати війну з Україною. Гіркіну та іншим бійцям «Новоросії» Путін дав чітко зрозуміти, що на допомогу російської армії розраховувати не доводиться, принаймні в найближчий час. Але тепер російському самодержцю доведеться виправдовуватися за свою недостатню «нерішучість і мужність» чи навіть за «зраду інтересів росіян Південного Сходу».
Зрозуміло, що Володимир Володимирович прикриватиметься переговорами і перемир’ям, які, до речі, ще ні до чого не призвели і перспективи яких більш ніж туманні. Звісно, за допомогою всесильного Кисельова частину населення вдасться переконати в правильності рішення «мудрого Путіна». Сам факт переговорів з представниками ДНР і ЛНР, єдиним представником української влади на яких, і то напівофіційним, був екс-президент леонід Кучма, російські ЗМІ зроблять великою перемогою Путіна. Але всю юрбу розчарованих Путіним, голос яких уже потужно звучить у соцмережах, переконати все одно не вийде, тому падіння захмарного рейтингу російського президента вдається вже неминучим.