Психосоматика: скажіть, що у вас болить, і я скажу, які у вас життєві проблеми

Що вийде, якщо об’єднати медицину і психологію? Цікава річ вийде, скажу я вам! Психосоматика. Це такий напрямок в медицині, який займається впливом наших емоцій, страхів і психологічних блоків на здоров’я. Науково доведено, що наші внутрішні переживання і почуття виливаються у фізичні хвороби.

Одного разу Карина Багдасарова, представниця відомої циркової династії дресирувальників, зізналася, що все життя хотіла бути танцівницею, а батько змусив її працювати на арені. У дорослому віці, коли вона стала розбиратися з собою, то зрозуміла, чому все життя страждала болями в попереку – по суті “робила те, що не хотіла робити”.

Отже, про що можуть розповісти ваші хворі місця?

Голова

Якщо голова часто або постійно болить – це “болять” думки, велика кількість інформації або роздумів з якогось приводу. Головні болі часто бувають у високоінтелектуальних людей, які пригнічують емоції. Ця проблема говорить про занижену самооцінку і страхи, внутрішні закиди за щось і про те, що людина ховає все в собі.

Волосся

Проблеми з волоссям (раннє посивіння, втрата волосся, млявість) – індикатор стресу, безпорадності і відчаю. Волосся, особливо у жінок, – символ життєвої енергії. Проблеми можуть виникати, якщо людина живе в постійній напрузі і страху. А всього лише потрібно – бути собою і вірити в себе. Іноді хвороби волосся можуть виникати як відповідь на велике его, гординю і несвідому образу на Бога.

Шия

Шия з’єднує розум (голову) з почуттями (тілом). Проблеми з шиєю говорять про те, що у вас не ладять один з одним перше і друге. На метафізичному рівні це треба розуміти як міст між духовним і матеріальним. Хвороби шиї говорять про відсутність гнучкості: людина боїться повернутися, щоб почути правду за спиною, ігнорує ситуацію замість того, щоб в ній розібратися. Можна ще при хворий шиї спробувати кивнути ствердно чи негативно помотати головою. Це покаже, в чому у вас труднощі, – говорити “Так” чи “Ні”.

Очі

  • Короткозорість – відсутність далекоглядності, боязнь майбутнього і небажання дивитися далі свого носа.
  • Далекозорість – нездатність жити теперішнім, сьогоднішнім днем. Людина з далекозорістю занадто довго думає, перш ніж зробити те, що необхідно зробити, не може побачити ситуацію в цілому.
  • Дальтонізм – око не сприймає кольорів, бачить все сірим. Говорить про те, що людина не може сприймати радість в житті. Важливо подивитися значення того кольору, який витісняє свідомість.
  • Глаукома – більмо. Людина страждає в сьогоденні з приводу минулого, небажання простити і прийняти минуле.

Зуби

Зуби болять у людей нерішучих і тих, які не приймають рішення. Все вирішують за вас, а ви самі боїтеся, не вмієте аналізувати життєві ситуації. Проблеми з жувальними зубами говорять про те, що ви не можете засвоїти обставини, при цьому верхні бокові зуби відповідають за прийняття рішень, а нижні – за прийняття відповідальності за свої рішення. Зліва – приватне, праворуч – соціальне. Ще є думка, що проблеми з лівою стороною тіла фіксують проблеми в спілкуванні з матір’ю, з правого – з батьком.

Рот

Хвороби ротової порожнини, наприклад, стоматит, пов’язані з образою, що роз’їдає душу. Прикушення язика – покарання себе за балакучість, щік – занепокоєння, приховування своїх таємниць і секретів. Рот пов’язаний з прийняттям нових ідей. Будь-які проблеми в ньому говорять про проблеми саме в цій сфері.

Губи

Губи – відображення нашої чуттєвої природи. Залежно від внутрішніх проблем на них можуть відображатися такі недуги:

  • Тріщини – людина розривається від протилежних почуттів.
  • Кусання губ – самопокарання за проявлену чуттєвість.
  • Герпес – те ж саме, що і кусання губ, але в більш серйозній формі.

Спина

Спина символізує опору життя. Проблеми зі спиною говорять про відсутність моральної підтримки. Людина вважає, що її не люблять, або змушена ховати свою власну любов. Якщо людина втрачає рухливість, значить, вона не може проявляти любов до інших через діяльність. Якщо зліва – то до близьких, якщо справа – то до світу.

Поперек

Поперек – це конфлікт. Почуття провини. Увага прикута до того, що в минулому. Низ спини пов’язаний з матеріальними благами, грішми, партнером, будинком, дітьми, роботою, дипломами тощо. Біль в цій області говорить про те, що людина хоче володіти чимось, щоб відчути себе впевненіше, але не наважується зізнатися в цьому ні собі, ні іншим. В результаті вона змушена робити все самостійно, все звалювати на свою спину.

Суглоби

  • Бурсит – тема пригніченого гніву. Людина прагне до досконалості в усьому, навіть у дрібницях. Вона не дозволяє собі проявляти гнів, і цей гнів накопичується в суглобі.
  • Артрит – думка, що тебе не люблять. Люди, які страждають на артрит, як правило, дуже правильні люди. Для них завжди панує слово “треба”, вони роблять все через себе, буквально ламаючи через коліно. Дуже сильний “внутрішній критик”.
  • Вивихи. Часті вивихи кінцівок говорять про те, що людина занадто дозволяє маніпулювати собою.
  • Проблеми з колінами – упертість, гординя, пригнічений страх і небажання поступатися.

Зайва вага

Якщо у людини тримається зайва вага, то їй слід переглянути свій внутрішній світ. Найчастіше тіло тримає зайве, щоб захиститися від зовнішніх впливів. Людина занадто беззахисна перед соціумом, перед життям в цілому. Іноді говорить про пригнічене прагнення досягти бажаного. Люди із зайвою вагою в дитинстві або підлітковому віці часто переживають багато принижень, глузувань і образ на свою адресу.

Гомілки

Проблеми з гомілками говорять про конфлікти життєвих принципів. Можливо, у вас стався крах ідеалів, а, можливо, ви хочете чогось, що суперечить вашим моральним засадам. Біль в гомілці заважає рухатися вперед, кроком або бігом, тому він пов’язаний з нашим ставленням до майбутнього і нашою здатністю рухатися вперед в життя.

Шлунок

Лікарі підтверджують, що гастрит часто виникає на ґрунті переживань і нервових перенапруг. Проблеми зі шлунком говорять про те, що ви перебуваєте в підвішеному стані, в житті не вистачає визначеності, і місцями вас навіть відвідує почуття безвиході і приреченості. Виразка шлунка говорить про почуття ущербності, страху і незахищеності. З’являється також через роздратування, яке назовні ніяк не випускається. Якби ці люди висловлювалися, то виразки б не було.

Джерело: mamabag.com.ua


28.06.2018 53625 2
Коментарі (2)

Стач 2018.06.30, 01:27

Для члго друкувати такі нісенітниці?

Ірина 2020.05.10, 19:58

Надзвичайно розумні твердження, ніби про мене, щиро дякую

10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1253
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1383
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1373
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5302
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7818 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

10770 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

693

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1388

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2128

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2186
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

224
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2270
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3692
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2122
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3170
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

948
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

760
16.09.2024

Вперше в Івано-Франківську з сольним концертом виступить DOMIY. 

243
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

348
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

786 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

490
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

1763 6