Психосоматика: скажіть, що у вас болить, і я скажу, які у вас життєві проблеми

Що вийде, якщо об’єднати медицину і психологію? Цікава річ вийде, скажу я вам! Психосоматика. Це такий напрямок в медицині, який займається впливом наших емоцій, страхів і психологічних блоків на здоров’я. Науково доведено, що наші внутрішні переживання і почуття виливаються у фізичні хвороби.

Одного разу Карина Багдасарова, представниця відомої циркової династії дресирувальників, зізналася, що все життя хотіла бути танцівницею, а батько змусив її працювати на арені. У дорослому віці, коли вона стала розбиратися з собою, то зрозуміла, чому все життя страждала болями в попереку – по суті “робила те, що не хотіла робити”.

Отже, про що можуть розповісти ваші хворі місця?

Голова

Якщо голова часто або постійно болить – це “болять” думки, велика кількість інформації або роздумів з якогось приводу. Головні болі часто бувають у високоінтелектуальних людей, які пригнічують емоції. Ця проблема говорить про занижену самооцінку і страхи, внутрішні закиди за щось і про те, що людина ховає все в собі.

Волосся

Проблеми з волоссям (раннє посивіння, втрата волосся, млявість) – індикатор стресу, безпорадності і відчаю. Волосся, особливо у жінок, – символ життєвої енергії. Проблеми можуть виникати, якщо людина живе в постійній напрузі і страху. А всього лише потрібно – бути собою і вірити в себе. Іноді хвороби волосся можуть виникати як відповідь на велике его, гординю і несвідому образу на Бога.

Шия

Шия з’єднує розум (голову) з почуттями (тілом). Проблеми з шиєю говорять про те, що у вас не ладять один з одним перше і друге. На метафізичному рівні це треба розуміти як міст між духовним і матеріальним. Хвороби шиї говорять про відсутність гнучкості: людина боїться повернутися, щоб почути правду за спиною, ігнорує ситуацію замість того, щоб в ній розібратися. Можна ще при хворий шиї спробувати кивнути ствердно чи негативно помотати головою. Це покаже, в чому у вас труднощі, – говорити “Так” чи “Ні”.

Очі

  • Короткозорість – відсутність далекоглядності, боязнь майбутнього і небажання дивитися далі свого носа.
  • Далекозорість – нездатність жити теперішнім, сьогоднішнім днем. Людина з далекозорістю занадто довго думає, перш ніж зробити те, що необхідно зробити, не може побачити ситуацію в цілому.
  • Дальтонізм – око не сприймає кольорів, бачить все сірим. Говорить про те, що людина не може сприймати радість в житті. Важливо подивитися значення того кольору, який витісняє свідомість.
  • Глаукома – більмо. Людина страждає в сьогоденні з приводу минулого, небажання простити і прийняти минуле.

Зуби

Зуби болять у людей нерішучих і тих, які не приймають рішення. Все вирішують за вас, а ви самі боїтеся, не вмієте аналізувати життєві ситуації. Проблеми з жувальними зубами говорять про те, що ви не можете засвоїти обставини, при цьому верхні бокові зуби відповідають за прийняття рішень, а нижні – за прийняття відповідальності за свої рішення. Зліва – приватне, праворуч – соціальне. Ще є думка, що проблеми з лівою стороною тіла фіксують проблеми в спілкуванні з матір’ю, з правого – з батьком.

Рот

Хвороби ротової порожнини, наприклад, стоматит, пов’язані з образою, що роз’їдає душу. Прикушення язика – покарання себе за балакучість, щік – занепокоєння, приховування своїх таємниць і секретів. Рот пов’язаний з прийняттям нових ідей. Будь-які проблеми в ньому говорять про проблеми саме в цій сфері.

Губи

Губи – відображення нашої чуттєвої природи. Залежно від внутрішніх проблем на них можуть відображатися такі недуги:

  • Тріщини – людина розривається від протилежних почуттів.
  • Кусання губ – самопокарання за проявлену чуттєвість.
  • Герпес – те ж саме, що і кусання губ, але в більш серйозній формі.

Спина

Спина символізує опору життя. Проблеми зі спиною говорять про відсутність моральної підтримки. Людина вважає, що її не люблять, або змушена ховати свою власну любов. Якщо людина втрачає рухливість, значить, вона не може проявляти любов до інших через діяльність. Якщо зліва – то до близьких, якщо справа – то до світу.

Поперек

Поперек – це конфлікт. Почуття провини. Увага прикута до того, що в минулому. Низ спини пов’язаний з матеріальними благами, грішми, партнером, будинком, дітьми, роботою, дипломами тощо. Біль в цій області говорить про те, що людина хоче володіти чимось, щоб відчути себе впевненіше, але не наважується зізнатися в цьому ні собі, ні іншим. В результаті вона змушена робити все самостійно, все звалювати на свою спину.

Суглоби

  • Бурсит – тема пригніченого гніву. Людина прагне до досконалості в усьому, навіть у дрібницях. Вона не дозволяє собі проявляти гнів, і цей гнів накопичується в суглобі.
  • Артрит – думка, що тебе не люблять. Люди, які страждають на артрит, як правило, дуже правильні люди. Для них завжди панує слово “треба”, вони роблять все через себе, буквально ламаючи через коліно. Дуже сильний “внутрішній критик”.
  • Вивихи. Часті вивихи кінцівок говорять про те, що людина занадто дозволяє маніпулювати собою.
  • Проблеми з колінами – упертість, гординя, пригнічений страх і небажання поступатися.

Зайва вага

Якщо у людини тримається зайва вага, то їй слід переглянути свій внутрішній світ. Найчастіше тіло тримає зайве, щоб захиститися від зовнішніх впливів. Людина занадто беззахисна перед соціумом, перед життям в цілому. Іноді говорить про пригнічене прагнення досягти бажаного. Люди із зайвою вагою в дитинстві або підлітковому віці часто переживають багато принижень, глузувань і образ на свою адресу.

Гомілки

Проблеми з гомілками говорять про конфлікти життєвих принципів. Можливо, у вас стався крах ідеалів, а, можливо, ви хочете чогось, що суперечить вашим моральним засадам. Біль в гомілці заважає рухатися вперед, кроком або бігом, тому він пов’язаний з нашим ставленням до майбутнього і нашою здатністю рухатися вперед в життя.

Шлунок

Лікарі підтверджують, що гастрит часто виникає на ґрунті переживань і нервових перенапруг. Проблеми зі шлунком говорять про те, що ви перебуваєте в підвішеному стані, в житті не вистачає визначеності, і місцями вас навіть відвідує почуття безвиході і приреченості. Виразка шлунка говорить про почуття ущербності, страху і незахищеності. З’являється також через роздратування, яке назовні ніяк не випускається. Якби ці люди висловлювалися, то виразки б не було.

Джерело: mamabag.com.ua


28.06.2018 56950 2
Коментарі (2)

Стач 2018.06.30, 01:27

Для члго друкувати такі нісенітниці?

Ірина 2020.05.10, 19:58

Надзвичайно розумні твердження, ніби про мене, щиро дякую

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

497
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1277
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2208 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1086
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3007
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2070

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

846

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1000

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1431

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2036
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26317 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

722
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

919
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2960
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1204
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

905
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1168
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1168
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

373
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4189
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1033
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1603