Психіатри встановили, що фастфуд небезпечний для нервової системи людини

З'їв гамбургер - нашкодив своєму мозку. Такий взаємозв'язок встановили вчені з Нью-Йоркського психіатричного інституту. Дослідники виявили, що багата цукром і насиченими жирами їжа призводить до пошкодження структури мозку, і визначили, які саме патології нервової системи викликає їжа з ресторанів швидкого харчування.

 

Виявилося, що ситні сандвічі і картопелька фрі руйнують нервові тканини і запускають запальні процеси. Саме дослідження було проведено при використанні магнітно-резонансної томографії (МРТ). Вчені сканували головний мозок у людей нормальної статури і у тих, хто страждає на ожиріння в результаті неправильного харчування. У результаті томографія показала певні порушення у огрядних пацієнтів. Зокрема, у них спостерігалася підвищена концентрація білка фібриногену, що свідчило про негативні процеси, що протікають у нервовій системі, оскільки вміст фібриногену підвищується при виникненні гострих запальних захворювань і відмиранні тканин.

 

Крім того, був зафіксований надлишок води в мигдалеподібному тілі (область мозку, що має форму мигдалини і розташована всередині скроневої частки), а це називається доказом пошкодження нервових тканин. До речі, ненормальне функціонування мигдалини пов'язане з такими станами, як неспокій, аутизм, депресія, посттравматичний шок і фобії.

 

На кафедрі вищої нервової діяльності біологічного факультету МДУ розповідають, що поразка мигдальною частки призводить до емоційних розладів - наприклад, людина починає погано розрізняти вираз обличчя співрозмовника. До того ж американські вчені зафіксували скорочення мозку у тих, хто зловживає фастфудом. Зокрема, вони з'ясували, що у таких людей відбулося зменшення орбітофронтальної кори.

 

На думку психіатрів, зміни відбуваються в тих областях мозку, які відповідають не тільки за апетит, але і за ухвалення рішення в цілому. Людина стає більш схильною до скоєння небезпечних діянь і втрати самоконтролю. Завідувач кафедрою вищої нервової діяльності біофаку МДУ професор Валерій Шульговскій підтвердив РБК daily, що на томограмах видно, як у людей з патологічним ожирінням певні медіатори і області мозку змінені.

 

«Оскільки цей стан супроводжується погіршенням самопочуття людини, то вчені роблять висновок, що це пов'язано з патологією, що приносить із собою обжерливість. Це велика проблема, і справа навіть не стільки в їжі, скільки в спеціальних добавках. Булочки у фастфуді такі, що їх відкушують і вони відразу тануть у роті через додані в них харчові розпушувачі. Крім того, в їжі присутні барвники, ароматизатори. Ми погано знаємо, як вони діють, і часом вони можуть проявити себе як отрути: якщо їх споживати постійно, то ефект буде непоправним. Вони можуть впливати на структури мозку, в яких серед усього іншого, будуть відбуватися такі процеси, як набряки», - попереджає вчений.

 

Джерело: rbc.ru.

 

11


21.01.2011 1739 0
Коментарі (0)

29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

785
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

604
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

9382 7
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2698 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1995
11.04.2023
Уляна Мокринчук

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2497

Як московити крали історію наших предків.

189

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

183

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

717

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

756
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

166
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

277
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

492
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

168
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

425
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

509
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

649 1
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5760
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

230
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

396
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

482
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

488