Психіатри встановили, що фастфуд небезпечний для нервової системи людини

З'їв гамбургер - нашкодив своєму мозку. Такий взаємозв'язок встановили вчені з Нью-Йоркського психіатричного інституту. Дослідники виявили, що багата цукром і насиченими жирами їжа призводить до пошкодження структури мозку, і визначили, які саме патології нервової системи викликає їжа з ресторанів швидкого харчування.

 

Виявилося, що ситні сандвічі і картопелька фрі руйнують нервові тканини і запускають запальні процеси. Саме дослідження було проведено при використанні магнітно-резонансної томографії (МРТ). Вчені сканували головний мозок у людей нормальної статури і у тих, хто страждає на ожиріння в результаті неправильного харчування. У результаті томографія показала певні порушення у огрядних пацієнтів. Зокрема, у них спостерігалася підвищена концентрація білка фібриногену, що свідчило про негативні процеси, що протікають у нервовій системі, оскільки вміст фібриногену підвищується при виникненні гострих запальних захворювань і відмиранні тканин.

 

Крім того, був зафіксований надлишок води в мигдалеподібному тілі (область мозку, що має форму мигдалини і розташована всередині скроневої частки), а це називається доказом пошкодження нервових тканин. До речі, ненормальне функціонування мигдалини пов'язане з такими станами, як неспокій, аутизм, депресія, посттравматичний шок і фобії.

 

На кафедрі вищої нервової діяльності біологічного факультету МДУ розповідають, що поразка мигдальною частки призводить до емоційних розладів - наприклад, людина починає погано розрізняти вираз обличчя співрозмовника. До того ж американські вчені зафіксували скорочення мозку у тих, хто зловживає фастфудом. Зокрема, вони з'ясували, що у таких людей відбулося зменшення орбітофронтальної кори.

 

На думку психіатрів, зміни відбуваються в тих областях мозку, які відповідають не тільки за апетит, але і за ухвалення рішення в цілому. Людина стає більш схильною до скоєння небезпечних діянь і втрати самоконтролю. Завідувач кафедрою вищої нервової діяльності біофаку МДУ професор Валерій Шульговскій підтвердив РБК daily, що на томограмах видно, як у людей з патологічним ожирінням певні медіатори і області мозку змінені.

 

«Оскільки цей стан супроводжується погіршенням самопочуття людини, то вчені роблять висновок, що це пов'язано з патологією, що приносить із собою обжерливість. Це велика проблема, і справа навіть не стільки в їжі, скільки в спеціальних добавках. Булочки у фастфуді такі, що їх відкушують і вони відразу тануть у роті через додані в них харчові розпушувачі. Крім того, в їжі присутні барвники, ароматизатори. Ми погано знаємо, як вони діють, і часом вони можуть проявити себе як отрути: якщо їх споживати постійно, то ефект буде непоправним. Вони можуть впливати на структури мозку, в яких серед усього іншого, будуть відбуватися такі процеси, як набряки», - попереджає вчений.

 

Джерело: rbc.ru.

 

11


21.01.2011 1907 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1281
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2574
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2140
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2204
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6621 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2482 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

375

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1188

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1313

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1446
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

311
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

183
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

610
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

86
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26549
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

575
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10491 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

86
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

117
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

430
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

576
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

646