Провальний сезон ФК «Прикарпаття». Де завтра опиниться клуб?

Головні причини поразок команди з Івано-Франківська та перспективи команди на майбутнє.

Ніхто і гадки не мав, що «Прикарпаття», яке ще рік назад дивувало своїх вболівальників перемогами та досягненнями, зараз буде вести таку складну боротьбу за виживання і своє заслужене місце в лавах елітної Першої ліги.                                                                                     

Згадуються часи сезону 2018/2019, коли команда під керівництвом Володимира Ковалюка піднялась у класі й показувала досить непогані результати, як для новачка серед впевнених суперників. Тоді, командний дух, єдність і запал малювали досить таки хороші перспективи розвитку на наступний сезон, адже 10 місце із 15 не такий вже і поганий результат.

Та ця впевненість похитнулась, коли прогнозованого дива у вигляді 5-6 місця вгорі турнірної таблиці не трапилось. Сезон 2019/2020 став провальним, команда зайняла 12 місце.

Далі вже всім відома схема, коли не виконуються плани на певний етап: хтось має піти. Цим "хтось" став головний тренер Володимир Ковалюк, який залишився, хіба що, директором стадіону «Рух».           


У вересні 20-го року на тренерському містку Ковалюка замінив Руслан Мостовий, який ставив перед собою ціль побудувати якісну і сильну команду, але щось пішло не так.

Наразі, коли до завершення чемпіонату залишилось лише 5 турів (+ 2 гри в запасі у «Прикарпаття»), справи та перспективи у команди не втішні. З 23-х зіграних поєдинків в команди в активі тільки п'ять перемог, шість нічиїх і 12 поразок, це без врахування інших матчів, де результати були також негативними. В часи, коли команда буквально веде боротьбу за своє місце у Першій лізі, керівництво і люди, близькі до команди, вирішують повторно проводити ротації.

Знову «полетіла голова» керманича команди. Після поразки прикарпатців у Миколаєві, очільник Франківська на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив про те, що «Мостовий йде! Т.в.о. Олег Рипан! Дякую за роботу! На жаль, результат не втішний! 0:1 Миколаїв!».

Це було очевидним і навіть очікуваним, адже Руслан Мостовий своїх обіцянок на сезон не виконав, а команда знаходиться у великій халепі. На офіційному сайті «Прикарпаття» вже колишній тренер дав свій коментар на післяматчевій пресконференції у Миколаєві:

«Ця пресконференція буде найкоротшою, тому що у нас була домовленість з керівниками. У кожній історії є початок і кінець.

Вони будуть приймати рішення після цієї гри. Скажімо так, у кожного з нас є страсна п'ятниця. Дякую усім...».

З 1 травня тимчасово обов'язки головного тренера буде виконувати Олег Рипан, який відповідав в «Прикарпатті» за підготовку воротарів. У нього є тренерська ліцензія категорії «А» УЄФА, що дозволяє очолювати команду Першої ліги.

Все, що буде відбуватися далі протягом останніх вирішальних матчів і те, чим воно може закінчитися, залишається великою загадкою, адже, на прикладі грандів українського футболу, а також світового рівня можна побачити тенденцію, коли часта зміна тренерів і внутрішні проблеми тільки погіршують становище в команді.

На цей час Олег Рипан записав у свій актив першу і таку бажану перемогу на чолі з Командою рідного краю. Сьомого травня у домашній грі на стадіоні «Рух» вони здолали досить складного суперника з Хмельниччини – Агробізнес.

Ця перемога, 2-1, стала своєрідною помстою за виїзний поєдинок у першому колі чемпіонату, коли три м’ячі, що влетіли у ворота прикарпатців не залишили жодних шансів на позитивний результат для останніх.

Перед новим в.о головного тренера Олегом Павловичем стоїть лише одне незмінне завдання: залишитись у Першій лізі за будь-яку ціну. Хоч статистика команди не є втішною, проте, шанси покинути зону вильоту і залишитись в чемпіонаті все ще є.

Потрібно намагатися отримувати позитивний результат, нав’язувати боротьбу грандам і обов’язково обігрувати команди, що знаходяться в аналогічній ситуації внизу турнірної таблиці: поєдинок із Кристалом, Кременем, а також матчі з командою Авангард з Краматорська, що є надзвичайно важливими, адже це буде боротьба за виживання.

Віра вболівальників у команду також дещо похитнулась і цьому сприяло дуже багато чинників. На офіційних сторінках команди в соціальних мережах Інстаграм та Фейсбук люди жваво обговорюють всі події, що вирують навколо клубу. 

Багато хто вважає, що звільнення тренера Володимира Ковалюка і призначення на його місце Руслана Мостового було величезною помилкою керівництва клубу. Вболівальники вірили в те, що Ковалюку потрібно було дати ще один шанс, а поточний сезон вони мріють забути, як страшний сон.

Більшість фанатів вбачають проблему всього того, що відбувається зараз у відсутності достатнього фінансування та зацікавленості керівництва клубу у тому, щоб така команда як «Прикарпаття» існувала взагалі.

Окрім цього, на думку вболівальників і людей, яких хвилює доля клубу, існує ще ряд суттєвих проблем, вирішення яких є нагальним:

  • нездоровий клімат всередині команди;
  • втрата ключових гравців;
  • недосконалий склад, який не «тягне» на Першу лігу;
  • низька результативність;
  • відсутність духу, зібраності та впевненості гравців на футбольному полі;
  • регрес замість обіцяного процвітання.

Через невдалий поточний сезон і те, що відбувалось у попередньому, побутувала думка про те, що команда може припинити своє існування. Однак, коментар мера Івано-Франківська Руслан Марцінків переконує, що «команда «Прикарпаття» буде при будь-яких обставинах». Втім «бути» можна й на любительському рівні.

Де і в якій лізі буде грати Команда рідного краю в наступному сезоні наразі є досить незрозумілим. Та все залежатиме в першу чергу від гравців, настрою всередині клубу, а також того, хто займе позицію у керма команди.

Якщо все ж таки команда займе одну з позицій у зоні вильоту, то це означатиме пониження у класі, тобто, повернення у Другу лігу чемпіонату України з футболу, де колись «Прикарпаття» з Ковалюком показували гідний футбол, однак, з менш серйозними суперниками, ніж у Першій лізі.

В такому випадку доведеться починати все з чистого аркуша і мотивувати себе знову на боротьбу за путівки у «вищий» чемпіонат.


Коментарі ()

26.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

154
16.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

5022 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2276 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1713
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2202
05.04.2023
Тетяна Дармограй

Востаннє воєнний стан та мобілізацію продовжили щонайменше до 20 травня 2023 року. Внаслідок цього військовозобов'язаним чоловікам заборонено виїжджати за кордон, та є винятки.

4099

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

221

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

311

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

394

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

777
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

132
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

268
17.05.2023

Коза все одно недооцінена тварина в Україні, хоча її ефективність вища в два з половиною рази, ніж у корови. Основа – молоко. Бо м’ясних кіз на цілу Україну, мабуть, є два-три господарства, ділиться прикарпатський фермер.  

445
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

140
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

299 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

614
12.05.2023

Віра, молитва, Слово Боже, одновірці та добрі приятелі – ті ліки, які дійсно допомагають.

913
27.05.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5462
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

186
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

222
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

336
16.05.2023

Повідомлено про підозру голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.  

512