Протипаводковий захист на Івано-Франківщині: куди та скільки спрямували коштів

За результатами розрахункових передбачень науковців, що ґрунтується на глобальних показниках зміни клімату, паводки на території Прикарпаття мають шанс повторюватися з певною циклічністю та ще з більшою руйнівною силою.

Про це розповіла голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук у програмі "Про головне в деталях", передає Фіртка.

"Розуміємо, що до цього потрібно готуватися. Одне із найважливіших завдань - це спланувати та провести комплекс запобіжних заходів, щодо укріплення берегів, дамб, гідротехнічних споруд. Це все потребує досить великих коштів. 

В час війни цей кошторис суттєвий, бо наразі важливо максимально підтримувати ЗСУ.

Коли в мене відбуваються особисті зустрічі громадян, то є такі звернення, що коли починається раптовий дощ, то люди вже не сплять, бо не знають, що буде вночі й на ранок. Люди живуть у стресі", - підкреслила Світлана Онищук.

Зі слів очільниці ОВА, з обласного бюджету виділили 23,9 мільйона гривень для того, щоб зробити берегоукріплення саме в тих критичних точках, де найчастіше відбуваються паводки, де є велика вода, де близько розташовані домогосподарства і будинки.

"Це не є велика сума грошей для берегоукріплень, для подолання наслідків стихії. Але це все ж таки кошти, які цього року використають.

Тому ми з обласного бюджету максимально, що можемо, те спрямовуємо. Це питання і розробки проєктно-кошторисної документації, яка не так швидко робиться і вже територіальні громади вкладають кошти", - каже Онищук.

Як зазначила посадовиця, відповідно вже 6 мільйонів гривень направили з резервного фонду саме тим територіальним громадам, які мали найбільший паводок і зазнали руйнівної сили від стихії.

"Саме з такими питаннями ми зверталися, щоб на державному рівні нам допомогли справитися з наслідками стихії, яка вирувала на території Прикарпаття. Також, щоб ми могли здійснити берегоукріплення, ті комплекси заходів, які у майбутньому гарантуватимуть безпечне життя людей," - розповіла Онищук.

У 2023 році з обласного бюджету виділили 23,9 мільйона гривень, також у 2021 році прийняли та затвердили на сесії обласної ради "Цільову протипаводкову програму до 2025 року". Орієнтовний обсяг фінансування програми становить 1 мільярд 657 мільйонів гривень.

"Коштом державного бюджету ми можемо здійснити ці роботи на 1 мільярд 68 мільйонів гривень, з обласного бюджету 350,9 мільйона гривень, з місцевого бюджету 220,3 мільйона гривень та передбачено залучення коштів інвесторів на 18 мільйонів гривень. Тобто загалом це є досить великі кошти для області, великі кошти для держави.

В час війни, звичайно, що вони більше потрібні на фронті, але ті зусилля, які ми можемо тут зробити відповідно ми те робимо, щоб максимально захистити людей, які постійно страждають від стихій. Ми бачимо, що на Прикарпатті регулярно, як і передбачають науковці, ці повені повторюються", - підкреслила Онищук.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Ворог знищив 350 святинь на території нашої держави", — очільниця Івано-Франківської ОВА

Важлива, як фізична реабілітація, так й психологічна: в Івано-Франківську відбувся форум з міністеркою соціальної політики

В Івано-Франківську відбувся конгрес місцевих і регіональних влад


Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5199 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1835 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4043 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3169 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7959 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20292 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

817

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1911

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2390
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

186
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

693
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

475
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18377
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

975
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1214 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6098 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23389 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

291
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

988 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1168 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

496