Протимікробні VS антибактеріальні засоби: основні особливості

Коли ми хворіємо, то вдаємося до будь-чого, аби якомога швидше стати на ноги. У хід йдуть різноманітні таблетки, мікстури, мазі, народні засоби, але всі вони мають показання, протипоказання й особливості, які обов'язково слід враховувати.


Різниця у застосуванні

Антибіотики — продукти життєдіяльності (або їхні синтетичні аналоги) живих клітин, які вибірково пригнічують функціонування інших клітин.

Антибактеріальні препарати — це, до прикладу, різного роду засоби для догляду за шкірою, активна формула яких ґрунтується на хімічних речовинах, які стримують розмноження і ріст поверхневих бактерій. При цьому вони не використовуються як засоби, які блокують збільшення кількості бактерій. Антибактеріальні препарати широкого спектра дії поділяють на дві групи: 

  • Перша група містить препарати невибіркової протимікробної дії, які згубно впливають на більшість мікроорганізмів. До цієї категорії зараховуємо антисептичні й дезінфікувальні засоби. 
  • Друга група антибактеріальних таблеток чи інших препаратів діє на окремі види бактерій і має широку терапевтичну дію: антибіотики й синтетичні засоби.

Поділ антибіотиків на групи залежить від рецептора дії, оскільки існують антибіотики з різною активністю:

  • антибактеріальною (бактерії, грибки); 
  • протимікоплазмовою (одноклітинні бактерії, що викликають пневмонію за запальні процеси репродуктивної системи);
  • протихламідійною (збудник Chlamidia trachomatis); 
  • протиспірохетною (збудник сифілісу, поворотних тифів і бореліозів, лептоспірозу); 
  • протипротозойною (паразити-збудники малярії, трихомоніазу, токсоплазмозу); 
  • протигрибковою;
  • протипухлинною.

Протимікробні препарати — речовини, які знешкоджують збудників різних захворювань у навколишньому середовищі або організмі людини. До їхнього переліку зараховуємо:

  • Протигрибкові — лікування грибкових захворювань — мікозів. Антигрибкові ліки загальної дії вбивають або сповільнюють розмноження грибів.
  • Хіміотерапевтичні — мають відносно вузький спектр дії, оскільки безпосередньо впливають на збудників інфекцій. Застосовуються у лікуванні хворих на інфекційні хвороби, а також для профілактики інфекцій у здорових людей та осіб, що є носіями деяких збудників. Також використовуються для профілактики і лікування пацієнтів з онкологічними захворюваннями.

Протимікробні засоби мають два фармакологічні ефекти: бактеріостатичний (здатність припиняти ріст і розмноження мікроорганізмів) або бактерицидний (властивість знешкоджувати мікроорганізми).

Антибактеріальні засоби стримують розмноження конкретного виду бактерій, а протимікробні препарати мають ширший спектр впливу, а тому діють на різного типу бактерії, цвілеві гриби, дріжджі. Обидві групи досить поширені у щоденному вжитку, але протимікробні засоби у своєму складі містять активні ферменти, тому відпускаються за рецептом.

Приймання будь-яких медикаментів починається тільки після консультації лікаря. Останнім часом все популярнішими стають сервіси замовлення антибактеріальних, протимікробних, протиінфекційних засобів онлайн (наприклад, можна здійснити пошук ліків на klikis.com), проте рекомендуємо за найменших проблем зі здоров'ям звертатися до кваліфікованих медичних працівників та за їхньою рекомендацією купувати ліки онлайн або в аптеці.


30.08.2019 10678
Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5197 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1834 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4042 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3168 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7956 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20290 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

816

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1910

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2389
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

185
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

691
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

473
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18376
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

973
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1212 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6097 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23386 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

290
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

986 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1164 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

494