Протимікробні VS антибактеріальні засоби: основні особливості

Коли ми хворіємо, то вдаємося до будь-чого, аби якомога швидше стати на ноги. У хід йдуть різноманітні таблетки, мікстури, мазі, народні засоби, але всі вони мають показання, протипоказання й особливості, які обов'язково слід враховувати.


Різниця у застосуванні

Антибіотики — продукти життєдіяльності (або їхні синтетичні аналоги) живих клітин, які вибірково пригнічують функціонування інших клітин.

Антибактеріальні препарати — це, до прикладу, різного роду засоби для догляду за шкірою, активна формула яких ґрунтується на хімічних речовинах, які стримують розмноження і ріст поверхневих бактерій. При цьому вони не використовуються як засоби, які блокують збільшення кількості бактерій. Антибактеріальні препарати широкого спектра дії поділяють на дві групи: 

  • Перша група містить препарати невибіркової протимікробної дії, які згубно впливають на більшість мікроорганізмів. До цієї категорії зараховуємо антисептичні й дезінфікувальні засоби. 
  • Друга група антибактеріальних таблеток чи інших препаратів діє на окремі види бактерій і має широку терапевтичну дію: антибіотики й синтетичні засоби.

Поділ антибіотиків на групи залежить від рецептора дії, оскільки існують антибіотики з різною активністю:

  • антибактеріальною (бактерії, грибки); 
  • протимікоплазмовою (одноклітинні бактерії, що викликають пневмонію за запальні процеси репродуктивної системи);
  • протихламідійною (збудник Chlamidia trachomatis); 
  • протиспірохетною (збудник сифілісу, поворотних тифів і бореліозів, лептоспірозу); 
  • протипротозойною (паразити-збудники малярії, трихомоніазу, токсоплазмозу); 
  • протигрибковою;
  • протипухлинною.

Протимікробні препарати — речовини, які знешкоджують збудників різних захворювань у навколишньому середовищі або організмі людини. До їхнього переліку зараховуємо:

  • Протигрибкові — лікування грибкових захворювань — мікозів. Антигрибкові ліки загальної дії вбивають або сповільнюють розмноження грибів.
  • Хіміотерапевтичні — мають відносно вузький спектр дії, оскільки безпосередньо впливають на збудників інфекцій. Застосовуються у лікуванні хворих на інфекційні хвороби, а також для профілактики інфекцій у здорових людей та осіб, що є носіями деяких збудників. Також використовуються для профілактики і лікування пацієнтів з онкологічними захворюваннями.

Протимікробні засоби мають два фармакологічні ефекти: бактеріостатичний (здатність припиняти ріст і розмноження мікроорганізмів) або бактерицидний (властивість знешкоджувати мікроорганізми).

Антибактеріальні засоби стримують розмноження конкретного виду бактерій, а протимікробні препарати мають ширший спектр впливу, а тому діють на різного типу бактерії, цвілеві гриби, дріжджі. Обидві групи досить поширені у щоденному вжитку, але протимікробні засоби у своєму складі містять активні ферменти, тому відпускаються за рецептом.

Приймання будь-яких медикаментів починається тільки після консультації лікаря. Останнім часом все популярнішими стають сервіси замовлення антибактеріальних, протимікробних, протиінфекційних засобів онлайн (наприклад, можна здійснити пошук ліків на klikis.com), проте рекомендуємо за найменших проблем зі здоров'ям звертатися до кваліфікованих медичних працівників та за їхньою рекомендацією купувати ліки онлайн або в аптеці.


30.08.2019 11692
Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

775
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1949
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

3182 4
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3961
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3442
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2381

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

262

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

844

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

682

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1813
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

484
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

684
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

1010
22.12.2024

В Івано-Франківську протягом 24 та 25 грудня, на Святвечір та Різдво, у храмах відбудуться святкові богослужіння.  

1046 1
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5238
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

547
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

1105
23.12.2024

В Івано-Франківську у період з 26 по 29 грудня у храмі Царя Христа оо. Василіян по вул. Незалежності, 181, триватиме щорічний XVI Міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях».  

515
24.12.2024

18 грудня настав граничний термін, коли Уряд мав представити законопроєкт щодо демобілізації.   

247
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

475
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

472 1
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

557