Проста життєва історія

Проста життєва історія

 

Хочу розповісти про одну сумну історію, яку можна назвати життєвою і таких історій подібних за своєю суттю є мабуть дуже багато.

Кілька місяців тому загинув мій товариш. Загинув по дурному. Його збив п’яний водій на тротуарі, коли він повертався додому із роботи. Але не його смерть заставила мене написати ці рядки, а його життя. Він був абсолютно щасливою людиною і здавалося не помічав будь-яких негараздів які крутилися навколо нього. Щиро сміявся і пишався тим що має. А мав він, на наш час немало, кохану дружину, два роки тому вони святкували срібне весілля, троє діток, два сина і доньку. Мав улюблену роботу. Він займався тією справою якою хотів займатися. Мав власний дім і невеликий, але чудовий сад біля свого будинку. І життя могло тривати ще довго в мирі і злагоді, але сталося по-іншому, бо насправді життя було інше.

Він неймовірно кохав свою дружину і до останнього подиху вірив що вона йому дісталася незайманою. Я навіть не знаю, як вона його і всіх інших переконала, що перша дитина родилася семимісячною. Він віддавав всю душу своєму, як він вважав, синові. Потім у них родилася донька, а пізніше ще один син. Мені дуже хочеться вірити, що ці двоє дітей були рідними дітьми мого товариша, але хто знає правду? Вже правду нині не знатиме ніхто.

Він часто любив говорити своїй дружині, що він її кохає неймовірним коханням, але ніколи він не запитував її чи вона кохає його. А вона мовчала, лиш кивала головою. Мабуть вона ці слова говорила комусь іншому, а вона мала їх кому казати.

Спочатку в неї був роман із стоматологом, він і був батьком їх першої дитини. Вона марила ним і з цієї причини у неї постійно боліли зуби. Вона сама собі виймала із зубів пломби, щоб мати причину йти до лікаря. А мій товариш переживав, що ж у неї з зубами, а справа була далеко не в зубах. Потім це стоматологу набридло і він категорично розірвав стосунки. В нього була своя сім’я, яку він не збирався втрачати. Після цього вона важко захворіла. Настільки нестерпною для неї була втрата свого кохання. Мій товариш доставав ліки, чергував біля її ліжка і молився щоб Бог повернув її йому. І незабаром їй покращало. Вона вийшла з лікарні, а мій товариш сяяв від щастя.

Через певний час вона завела, якось спонтанно, роман із адвокатом. Той оформляв позовну заяву на отримання спадщини, після смерті її батьків. І дружина мого товариша знову розквітла. Її не впізнавали. Вона шаленіла від щастя. Мій товариш почав частіше ходити до церкви і дякувати Богові що він йому повернув кохану дружину. Він навіть не здогадувався, що дякувати за своє щастя варто було далеко не Богові.

Розлуку з адвокатом вона перенесла не так важко як із стоматологом. Видно було сум в її очах, але все складалося по іншому.

…Коли її старший син вступав до університету, вона познайомилася з викладачем. І знову дружина мого товариша розквітла несамовито. Вона йшла по вулиці і чоловіки озиралися за нею. А вона жила і насолоджувалася своїм життям.

Ось таким було щастя двох людей однієї сім’ї. Він був обманутий, але щасливий. Вона все життя обманювала, щоб бути щасливою.

І ось вона зупинилася, задумалася над своїм життям, над своїми вчинками. Коханці відійшли в минуле і вона розсудливо вирішила, що варто заспокоїтися і в мирі доживати віка з чоловіком, якого, можливо, протягом всього життя, десь тихенько в душі ненавиділа, але в той же час була вдячна, що він дозволяв їй жити таким життям яким вона хотіла. Він її так кохає і дітей обожнює. Треба так і жити. Але доля вирішила по-іншому. Вона отримала волю тоді коли та їй була зовсім непотрібна. Діти, майже всі дорослі, живуть своїм життям. Коханців немає. Стоматолог спився, адвоката вбили, викладач виїхав закордон. В свій час вони були їй потрібні, а чи була настільки потрібна вона для них. Вона цього не знала.

На похороні вона ридала і побивалася за ним так, наче помер її єдиний і коханиймужчина, її єдиний сенс життя. Втрачала кілька раз свідомість, кидалася на могилу. Всі розуміли її горе і на кінець вона його зрозуміла сама, що дійсно помер її єдиний мужчина, якого вже не вернеш і якого вже не буде поряд.

Після похорону вона говорила, що він приходить до неї кожної ночі у вісні. Нічого їй не говорить, просто приходить, сідає і мовчить.

На дев’ятий день її знайшов старший син, повішеною у ванній.

Ось така сумна, життєва історія.

Озирнися, подивися на своє життя, чи ти також так не живеш, як жили мої…

 

 

 


07.02.2015 Ігор Макарук 3845 0
03.07.2020
Марія Лутчин

Для відновлення зруйнованої інфраструктури: доріг, мостів, берегоукріплювальних дамб, за попередніми підрахунками, потрібно понад два мільярди гривень.

472
01.07.2020
Марія Лутчин

У розмові про коронавірус, імунітет, переповнені лікарні, пацієнтів, емоційне виснаження медпрацівників та те, чому не варто забувати про карантин.

3512
26.06.2020
Люся Грибик

Лазерна епіляція — популярна апаратна процедура, яка проводиться для видалення небажаного волосся на обличчі та тілі.

1133
23.06.2020
Марія Лутчин

Фахівці намагаються знайти різні методи, щоб максимально зберегти міцність, рівність та покращити зчеплення автомобіля з дорожнім покриттям.

1308
22.06.2020
Тетяна Дармограй

Що ж так манить людей у ці магазини, чи не бояться вони відшукати там коронавірус? Ми поцікавились у франківців – відповіді читайте нижче.  

6434
19.06.2020
Олена Британська

Досі міська влада не могла дійти згоди з мешканцями однієї із квартир на вул. Сонячна, 51А, який є останньою перепоною на шляху до об’єднання Північного та Південного бульварів.

2850 1

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

1197

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

4605

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

7719

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

6017 2
23.06.2020

У перший рік життя малюка все змінюється доволі динамічно. Здавалося б, тільки недавно матуся спіткала усі тонкощі грудного вигодовування, і ось вже настає новий етап – введення першого прикорм. Це їжа, що суттєво відрізняється від материнського мол

7319
16.06.2020

На ферму з виробництва фуа-гри в місті Снятин влаштувався хлопець, який таємно знімав на відео свої робочі будні, а опісля анонімно передав матеріали зоозахисній організації "Відкриті клітки Україна", яка їх опублікувала. Ці кадри сколихнули світ, призве

61331 2
10.06.2020

«У нас немає вільних місць! Столики тільки за бронюванням! Вибачте, щоб присісти Вам доведеться зачекати!» - вже понад два місяці ці, раніше щоденні, фрази ніхто не говорить. А все через карантин.

5342
25.06.2020

На останню декаду червня, що у 2001 році, припала непересічна для історії Львова та й України загалом подія. Це багатьом видавалося неможливим і до останнього існували сумніви, але папа таки прибув поспілкуватися з українцями. Тоді це все просто видавал

576
16.06.2020

Акція триває вже понад два роки і наближається до своєї кульмінації. Сьогодні, 16 червня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин долучився до історичного заходу – створення рукописної Біблії, пише Фіртка з посиланням

1048
08.06.2020

Для того щоб усвідомити справжність наших прохань до Господа Бога про власні потреби, потрібно спочатку перейнятися, серцем відчути потреби інших людей.

1418
29.05.2020

28 травня, на свято Вознесіння Господнього за юліанським календарем, в Україні з’явилася в продажу всесвітньо відома книжка «Католицизм: мандрівка до серця віри» американського проповідника, письменника і богослова єпископа Роберта Баррона.

1399
25.06.2020

Український прозаїк та поет Юрій Іздрик знявся у тизері фільму режисерки та письменниці Ірини Цілик «Я і Фелікс». Проєкт набрав найбільшу кількість балів за результатами першого етапу 13-го пітчингу Держкіно, пише Фіртка. «Я і Фелікс&r

383
03.07.2020

Єлісейський палац заявив, що Філіпп буде займатися урядовими справами доти, доки не буде призначено новий уряд.

105
03.07.2020

У бюлетені з відкритими списками можна буде проголосувати як за партію, так і за конкретного кандидата, щоб підняти його в партійному списку Профільний комітет Верховної Ради затвердив нову форму бюлетеня для голосування на місцевих виборах за відкритими

160
26.06.2020

Партія "Голос" проголосувала за припинення депутатських повноважень Святослава Вакарчука. Перед цим він вийшов із фракції «Голос» у Верховній Раді. Про це повідомляє пресслужба партії «Голос», інформує Фіртка. Водн

399
26.06.2020

Він був ветераном Аль-Каїди, чия кар'єра джихадиста почалася з 1990-х років. Те, як він помер, було вражаючим.

669