Проста життєва історія

Проста життєва історія

 

Хочу розповісти про одну сумну історію, яку можна назвати життєвою і таких історій подібних за своєю суттю є мабуть дуже багато.

Кілька місяців тому загинув мій товариш. Загинув по дурному. Його збив п’яний водій на тротуарі, коли він повертався додому із роботи. Але не його смерть заставила мене написати ці рядки, а його життя. Він був абсолютно щасливою людиною і здавалося не помічав будь-яких негараздів які крутилися навколо нього. Щиро сміявся і пишався тим що має. А мав він, на наш час немало, кохану дружину, два роки тому вони святкували срібне весілля, троє діток, два сина і доньку. Мав улюблену роботу. Він займався тією справою якою хотів займатися. Мав власний дім і невеликий, але чудовий сад біля свого будинку. І життя могло тривати ще довго в мирі і злагоді, але сталося по-іншому, бо насправді життя було інше.

Він неймовірно кохав свою дружину і до останнього подиху вірив що вона йому дісталася незайманою. Я навіть не знаю, як вона його і всіх інших переконала, що перша дитина родилася семимісячною. Він віддавав всю душу своєму, як він вважав, синові. Потім у них родилася донька, а пізніше ще один син. Мені дуже хочеться вірити, що ці двоє дітей були рідними дітьми мого товариша, але хто знає правду? Вже правду нині не знатиме ніхто.

Він часто любив говорити своїй дружині, що він її кохає неймовірним коханням, але ніколи він не запитував її чи вона кохає його. А вона мовчала, лиш кивала головою. Мабуть вона ці слова говорила комусь іншому, а вона мала їх кому казати.

Спочатку в неї був роман із стоматологом, він і був батьком їх першої дитини. Вона марила ним і з цієї причини у неї постійно боліли зуби. Вона сама собі виймала із зубів пломби, щоб мати причину йти до лікаря. А мій товариш переживав, що ж у неї з зубами, а справа була далеко не в зубах. Потім це стоматологу набридло і він категорично розірвав стосунки. В нього була своя сім’я, яку він не збирався втрачати. Після цього вона важко захворіла. Настільки нестерпною для неї була втрата свого кохання. Мій товариш доставав ліки, чергував біля її ліжка і молився щоб Бог повернув її йому. І незабаром їй покращало. Вона вийшла з лікарні, а мій товариш сяяв від щастя.

Через певний час вона завела, якось спонтанно, роман із адвокатом. Той оформляв позовну заяву на отримання спадщини, після смерті її батьків. І дружина мого товариша знову розквітла. Її не впізнавали. Вона шаленіла від щастя. Мій товариш почав частіше ходити до церкви і дякувати Богові що він йому повернув кохану дружину. Він навіть не здогадувався, що дякувати за своє щастя варто було далеко не Богові.

Розлуку з адвокатом вона перенесла не так важко як із стоматологом. Видно було сум в її очах, але все складалося по іншому.

…Коли її старший син вступав до університету, вона познайомилася з викладачем. І знову дружина мого товариша розквітла несамовито. Вона йшла по вулиці і чоловіки озиралися за нею. А вона жила і насолоджувалася своїм життям.

Ось таким було щастя двох людей однієї сім’ї. Він був обманутий, але щасливий. Вона все життя обманювала, щоб бути щасливою.

І ось вона зупинилася, задумалася над своїм життям, над своїми вчинками. Коханці відійшли в минуле і вона розсудливо вирішила, що варто заспокоїтися і в мирі доживати віка з чоловіком, якого, можливо, протягом всього життя, десь тихенько в душі ненавиділа, але в той же час була вдячна, що він дозволяв їй жити таким життям яким вона хотіла. Він її так кохає і дітей обожнює. Треба так і жити. Але доля вирішила по-іншому. Вона отримала волю тоді коли та їй була зовсім непотрібна. Діти, майже всі дорослі, живуть своїм життям. Коханців немає. Стоматолог спився, адвоката вбили, викладач виїхав закордон. В свій час вони були їй потрібні, а чи була настільки потрібна вона для них. Вона цього не знала.

На похороні вона ридала і побивалася за ним так, наче помер її єдиний і коханиймужчина, її єдиний сенс життя. Втрачала кілька раз свідомість, кидалася на могилу. Всі розуміли її горе і на кінець вона його зрозуміла сама, що дійсно помер її єдиний мужчина, якого вже не вернеш і якого вже не буде поряд.

Після похорону вона говорила, що він приходить до неї кожної ночі у вісні. Нічого їй не говорить, просто приходить, сідає і мовчить.

На дев’ятий день її знайшов старший син, повішеною у ванній.

Ось така сумна, життєва історія.

Озирнися, подивися на своє життя, чи ти також так не живеш, як жили мої…

 

 

 


07.02.2015 Ігор Макарук 5273 0
23.07.2021
Роксолана Остапчук

В Івано-Франківську є чимало місць, де можна відпочити та рятуватися від спеки, однак не всі вони безпечні.  Фіртка дізналася, де у місті є пляжі та яка альтернатива природним водоймам.

954
22.07.2021
Іван Муканик

XXXII Олімпійські ігри, ще до старту увійшли в історію. Це вперше, коли олімпіаду перенесли, а не скасували. Фіртка планує вести щоденник Олімпійських ігор, в якому відстежуватиме виступи збірної України, а особливо атлетів з  Прикарпаття.

923
21.07.2021
Марина Хорол

Івано-Франківськ зустрів п'ятий ювілейний мотопробіг за Єдність Української Держави. Він стартував з Ужгорода 19 липня, а завершиться у неділю, 1 серпня, на Хортиці.

1003
20.07.2021
Ігор Марковський

Фіртка продовжує розслідування «Домбровський кар’єр. Хто знешкодить екологічну бомбу уповільненої дії?» щодо однієї з найбільших екологічних проблем області - ситуації навколо Домбровського кар’єру, що у Калуші. 

1613 2
16.07.2021
Іван Муканик

Її забороняють і вилучають з бібліотек, потім кажуть, що заборони немає і вилучати не будуть. Дивна ситуація навколо видання змусила журналіста Фіртки дослідити цю тему.

2156
15.07.2021
Роксолана Остапчук

За час президенства Володимира Зеленського в Івано-Франківській області змінились четверо голів облдержадміністрації. Фіртка поцікавилася в експертів, чому посадовці не затримуються в кріслі очільника облдержадміністрації.

3375

Слід пам’ятати, що за останні роки сонце стало значно активнішим та  небезпечнішим. Тому приймати сонячні ванни  слід в міру, зі знанням справи та розумінням процесів.

1703

Менш ніж за добу, 11 липня, відбудеться фінал Чемпіонату Європи з футболу 2020, який проходить у 2021 році. Так, і таке буває. У фіналі зійдуться Італія та Англія. Хоча, на цьому турнірі більше цікавила наша збірна і те, як вона грала.

2576

При правильному підході та системній роботі, екотуризм може стати не тільки туристичною атракцією, а й візитівкою Прикарпаття.  

4148

У 2011 році мене, як історика, рекомендували українсько-німецькій режисерці Уті Кільтер аби я показав і розказав про будівлі та визначні місця Франика. Ну якщо чисто технічно, то її скоріше цікавила «станиславівська» архітектура, а не «і

5831
18.06.2021

В Україні, за останні 12 місяців кількість пошукових запитів українських користувачів зі словом "рецепт" зросла на 29%.

5110
22.04.2021

Про це йдеться у звіті Міжнародної організації виноградарства і виноробства.

11525 1
16.04.2021

Пагони цибулі - унікальна комбінація корисних речовин, потрібних саме навесні, і їх набагато більше навіть ніж у цибулі ріпчастій.

13013
19.07.2021

Предстоятель Православної церкви України Блаженніший Епіфаній освятив розписи кафедрального собору Преображення Господнього Коломийської єпархії.

1186
05.05.2021

У третій день Великодніх свят Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин завітав на парафію святого Апостола Юди Тадея, що в Івано-Франківську, на вул. Стуса, 29.  

10251
03.05.2021

Поливаний понеділок у 2021 році відзначають 3 травня, на другий день після Великодня.  

10730
02.05.2021

На Христове Воскресіння, яке відзначається 2 травня, очільники Православної церкви України та Української греко-католицької церкви звернулися до українців зі святковими посланнями.  

10295
08.07.2021

Міністерство культури та інформаційної політики проведе конкурсний відбір патріотичних серіалів з нагоди 30-го Дня Незалежності України.

2484
09.07.2021

Уряд Угорщини роками систематично фінансує Закарпаття, вкладаючи у прикордонний регіон мільярди гривень і нарощуючи вплив в Україні.

2367
01.07.2021

Підйом Китаю є "історичною неминучістю", і з нього більше не будуть "знущатися, пригнічувати чи підкоряти" іноземні країни, заявив лідер країни Сі Цзіньпін у четвер під час заходу, який присвячений 100-річчю Комуністичної партії Китаю.

3167
29.06.2021

Нове покоління холодної війни США щойно отримало потужне підтвердження.  

2922
30.04.2021

Вона визначала життя в Німеччині майже 16 років. Але зараз політична стабільність, якою країна користувалася так довго за часів Ангели Меркель, підходить до кінця, політик готується відмовитись від посади канцлера.  

11279