Проста життєва історія

Проста життєва історія

 

Хочу розповісти про одну сумну історію, яку можна назвати життєвою і таких історій подібних за своєю суттю є мабуть дуже багато.

Кілька місяців тому загинув мій товариш. Загинув по дурному. Його збив п’яний водій на тротуарі, коли він повертався додому із роботи. Але не його смерть заставила мене написати ці рядки, а його життя. Він був абсолютно щасливою людиною і здавалося не помічав будь-яких негараздів які крутилися навколо нього. Щиро сміявся і пишався тим що має. А мав він, на наш час немало, кохану дружину, два роки тому вони святкували срібне весілля, троє діток, два сина і доньку. Мав улюблену роботу. Він займався тією справою якою хотів займатися. Мав власний дім і невеликий, але чудовий сад біля свого будинку. І життя могло тривати ще довго в мирі і злагоді, але сталося по-іншому, бо насправді життя було інше.

Він неймовірно кохав свою дружину і до останнього подиху вірив що вона йому дісталася незайманою. Я навіть не знаю, як вона його і всіх інших переконала, що перша дитина родилася семимісячною. Він віддавав всю душу своєму, як він вважав, синові. Потім у них родилася донька, а пізніше ще один син. Мені дуже хочеться вірити, що ці двоє дітей були рідними дітьми мого товариша, але хто знає правду? Вже правду нині не знатиме ніхто.

Він часто любив говорити своїй дружині, що він її кохає неймовірним коханням, але ніколи він не запитував її чи вона кохає його. А вона мовчала, лиш кивала головою. Мабуть вона ці слова говорила комусь іншому, а вона мала їх кому казати.

Спочатку в неї був роман із стоматологом, він і був батьком їх першої дитини. Вона марила ним і з цієї причини у неї постійно боліли зуби. Вона сама собі виймала із зубів пломби, щоб мати причину йти до лікаря. А мій товариш переживав, що ж у неї з зубами, а справа була далеко не в зубах. Потім це стоматологу набридло і він категорично розірвав стосунки. В нього була своя сім’я, яку він не збирався втрачати. Після цього вона важко захворіла. Настільки нестерпною для неї була втрата свого кохання. Мій товариш доставав ліки, чергував біля її ліжка і молився щоб Бог повернув її йому. І незабаром їй покращало. Вона вийшла з лікарні, а мій товариш сяяв від щастя.

Через певний час вона завела, якось спонтанно, роман із адвокатом. Той оформляв позовну заяву на отримання спадщини, після смерті її батьків. І дружина мого товариша знову розквітла. Її не впізнавали. Вона шаленіла від щастя. Мій товариш почав частіше ходити до церкви і дякувати Богові що він йому повернув кохану дружину. Він навіть не здогадувався, що дякувати за своє щастя варто було далеко не Богові.

Розлуку з адвокатом вона перенесла не так важко як із стоматологом. Видно було сум в її очах, але все складалося по іншому.

…Коли її старший син вступав до університету, вона познайомилася з викладачем. І знову дружина мого товариша розквітла несамовито. Вона йшла по вулиці і чоловіки озиралися за нею. А вона жила і насолоджувалася своїм життям.

Ось таким було щастя двох людей однієї сім’ї. Він був обманутий, але щасливий. Вона все життя обманювала, щоб бути щасливою.

І ось вона зупинилася, задумалася над своїм життям, над своїми вчинками. Коханці відійшли в минуле і вона розсудливо вирішила, що варто заспокоїтися і в мирі доживати віка з чоловіком, якого, можливо, протягом всього життя, десь тихенько в душі ненавиділа, але в той же час була вдячна, що він дозволяв їй жити таким життям яким вона хотіла. Він її так кохає і дітей обожнює. Треба так і жити. Але доля вирішила по-іншому. Вона отримала волю тоді коли та їй була зовсім непотрібна. Діти, майже всі дорослі, живуть своїм життям. Коханців немає. Стоматолог спився, адвоката вбили, викладач виїхав закордон. В свій час вони були їй потрібні, а чи була настільки потрібна вона для них. Вона цього не знала.

На похороні вона ридала і побивалася за ним так, наче помер її єдиний і коханиймужчина, її єдиний сенс життя. Втрачала кілька раз свідомість, кидалася на могилу. Всі розуміли її горе і на кінець вона його зрозуміла сама, що дійсно помер її єдиний мужчина, якого вже не вернеш і якого вже не буде поряд.

Після похорону вона говорила, що він приходить до неї кожної ночі у вісні. Нічого їй не говорить, просто приходить, сідає і мовчить.

На дев’ятий день її знайшов старший син, повішеною у ванній.

Ось така сумна, життєва історія.

Озирнися, подивися на своє життя, чи ти також так не живеш, як жили мої…

 

 

 


07.02.2015 Ігор Макарук 6804 0
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1617
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1703
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1689
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5001 39
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2001 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1388

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

272

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

581

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

752

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

871
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3507
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10077
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

716
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25960
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7581
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

773
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

943
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1273
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

225
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1103
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

716
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

949