Прорив Олександра Сича: успішна «контратака» націонал-радикалів?

Прорив Олександра Сича:Політичні аналітики вже махнули рукою на Галичину: мовляв, усе зрозуміло, Партія регіонів потроху, шляхом позиційних маневрів, здобуває тут владу, витісняючи електоральних лідерів – націоналістів. У деяких районах Львівщини, де більшість на виборах здобули так звані національно-демократичні сили, таємним голосуванням головами районних рад «раптом» обрали висуванців від ПР.

Але 25 листопада «регіональний» адміністративний бульдозер несподівано наскочив на неочікувану перешкоду. Вже практично домовлене і узгоджене напередодні обрання головою Івано-Франківської обласної ради «регіонала» та міністра Зіновія Митника не відбулось.

Джерело АГ «Фіртки-Магус» в облраді стверджує, що якби Митника висували на вибори до обласної ради не від одіозної для місцевого націоналіста ПР, а, скажімо, від партії «Відродження», ситуація могла бути прихильнішою до вже майже екс-міністра. Напевне була б прихильнішою. Але, як видно, голова ІФ ОДА Михайло Вишиванюк цього разу переоцінив свої лобістські спроможності. Перспектива мати на чолі обласного парламенту «відвертого регіонала» об’єднала навіть таких антагоністів, як «Свободу», «Фронт змін» і «Батьківщину». Радикал-націоналісти, «фронтмени» і примкнулі до них популісти-тимошенківці утворили ситуативну більшість і 68-ома голосами проти 46-ти «прокатали» міністра-медика та обрали головою облради лідера «свободівців» Олександра Сича.

Судячи з розгубленого обличчя Митника, «картинку» з яким крупним планом й не без «легкого садизму» транслювало ОТБ «Галичина», та очевидного хвилювання Михайла Вишиванка під час майже годинної процедури таємного голосування, такого у високих кабінетах не очікували.

Механізм кулуарно-штабної підготовки «прориву Сича» став більш-менш зрозумілим, коли оголосили список його заступників. Першим заступником став БЮТівець Василь Гладій, просто заступником «нашоукраїнець» Остап Дзеса, а головою бюджетного комітету на постійній основі – головний обласний «фронтмен» Володимир Шкварилюк.

Фракції партій, які оголосили себе опозиційними до ПР, зреалізували свої «природні» прагнення брати участь у формуванні обласного бюджету та у направленні відповідних фінансових потоків.

Якби на чолі облради став Митник, такої можливості в них не було б. Всі потоки обласних фінансів розписувались би в кабінеті зліва на третьому поверсі (кабінет голви ОДА – ред.). А тепер вони можуть… гратись в «крихоборів». Тому що, на відміну від Митника, означений «квартет Сича» навряд чи зможе залучити до обласного бюджету значні вливання та інвестиції. Навпаки, старші товариші по владі будуть вчити «квартет Сича», як жити по «понятіям». Але наразі, це означає жити в умовах спартанської економії. Михайло Вишиванюк, ще перед голосуванням, агітуючи за Митника, сказав, що, мовляв, однією рукою крутити дулю (бути в опозиції), а другу протягувати в Кабміні за  грошима – процес сумнівний. Але, після обрання «опозиційного керівництва» облради, - цілком реальний.

Деякі обставини подій 25 листопада наводять на певні висновки. По перше, на заступника від «НУ» епізидично нібито планували Петра Зіновійовича Шкутяка, але врешті-решт вирішили, що Дзеса має піти на пенсію з серйозної посади. В перекладі з кулуарної мови політиків це означає, що курс акцій «клану Шкутяка» на момент закриття торогової сесії на облрадівській біржі опинилися в стані глибокого підіння. Й, думається, не в останню чергу, завдяки прикарпатським однопартійцям Леді Ю. Вони розіграли складну комбінацію «золотої акції» і перетворились на політичну силу №2 у новій облрадівській більшості. Відповідно, батько й син Шкутяки, як послідовні й непримиренні борці з «юлефанами» (не стверджуємо, але масові передвиборчі президентські парканні написи «жидЮля», багато хто приписує піар-генію Зіновія Васильовича), повинні були залишитись за межами договірного мейнстріму.

З іншого боку, підтримавши блок «Свобода»-«Батьківщина», нашоукраїнці, за чутками, відійшли від попередньої домовленості з ПР, згідно якої заступником голови облради і керівником гуманітарного блоку в обласній раді мала стати Ольга Бабій. Що, безперечно, не завадить їй в майбутньому очолити той таки «гуманітарний блок» у дещо нижчому статусі.

Позиція Української партії, яка висунула і, судячи з попередніх оцінок експертів, одностайно голосувала за Митника, підтвердила припущення тих аналітиків, які прогнозували, що Ігор Насалик виявиться доволі прагматичною людиною і не буде гратись в опозиціонера. Зрештою, йому це практично неможливо, враховуючи специфіку Калуша та калібр калуських підприємств. Українська партія може перетворитись на той «засадний полк», яким невдовзі Вишиванюк зможе відіграти ситуацію на «нульовий сценарій» і звести контрнаступ опозиціонерів нанівець (дехто вже пропонує «Українській партії» змінити назву на «Українську партію регіонів» або «Українську регіональну партію»). Але це буде (якщо дійсно буде) вже після свят. (Ймовірніше, після Паски).


Коментарі (5)

!!! 2010.11.26, 10:40
все правильно написали, фіртка. Особливо на рахунок фінансування. Х..р шо розподіляти буде обласна влада, бо ніхто ніх..ра їй не дасть. Ну нічо, зате хлопці файні у вишиванках, справжні патріоти. Оцей патріотизм і будемо їсти наступних пять років. А Вишиванюк, сподіваюсь, розуміє, що його час на посаді губернатора тІкає набагато швидше, ніж до вчора.
муму 2010.11.26, 10:44
Шо то за "підіння" шкуті? Пердіння? нидіння? ))))))дуууууже символічні опечатки, так пацани?)))))))))
Ф.-М. 2010.11.27, 08:44
Дійсно, тут малося на увазі не "більшість", а "найбільше" (тобто не абсолютна більшість в раді), а більшість мають "нац-дем" сили. Поправили.
Andriy 2010.11.26, 20:01
"У деяких районах Львівщини, де більшість на виборах здобула ВО «Свобода», таємним голосуванням головами районних рад «раптом» обрали висуванців від ПР." - скажіть де то було, бо я таке чув лише про БЮТ.
TRYZUB 2010.11.29, 11:43
На кожну хитру контратаку знайдеться контратакер з винтом. Купуйте вазелин і свічки
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1964
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1861
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1858
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5498 46
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2154 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1510

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

746

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

799

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1001

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1005
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1772
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3681
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10259
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26150
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10186 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7715
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

899
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

210
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

265
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

382
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1278
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

885