Проктологічне обстеження: ключові аспекти

Щороку частота виникнення проктологічних захворювань, розвитку онкологічних уражень органів травної, видільної систем зростає. Небезпечну тенденцію підтверджує та зниження віку пацієнтів, які звертаються до проктолога. Зберегти здоров'я, уникнути тривалого та складного лікування допоможе уважне ставлення до стану свого тіла, роботи органів та системної профілактики.

Багато пацієнтів ігнорують цей аспект або довго не відвідують лікаря через страх перед оглядом, необхідністю розповідати про делікатну проблему. Хибна сором'язливість призводить лише до посилення тяжкості недуги, розвитку ускладнень та необхідності не терапевтичного, а хірургічного лікування.

Симптоматика проктологічних захворювань

Хвороби травного тракту є другою причиною захворюваності на людини після серцево-судинних патологій. Великий відсоток недуг першої групи впливає на стабільність роботи видільної системи. Загальнопроктологічні патології займають значне місце в амбулаторно-поліклінічній діяльності проктологів та хірургів: лише від геморою страждає близько 10% дорослого населення. Захворювання товстої, тонкої, прямої кишки пов'язані, насамперед, з неправильним харчуванням, шкідливими звичками (паління, зловживання кавою, алкоголем, проведення тривалого часу в положенні сидячи), системними запорами, великими фізичними навантаженнями. Найчастіше діагностуються геморой, анальна тріщина, парапроктит.

Основні симптоми проктологічних недуг:

  • біль, печіння в ділянці заднього проходу;
  • болюча, утруднена дефекація, запори;
  • нестійкий стілець, здуття живота, чергування діареї та запорів;
  • патологічні виділення із прямої кишки (кров'янисті, слизові, гнійні);
  • утворення потовщення в області анусу.

Професійний проктолог у Києві допоможе пройти повне обстеження та знайти точну причину захворювання, ефективний метод лікування. Багато позитивних відгуків залишено про рівень роботи профільних спеціалістів столичної мережі медичних центрів «Гармонія здоров'я».

Як відбувається проктологічне обстеження

Більшість людей боїться і соромиться звертатися до проктолога, що посилює тяжкість захворювання та призводить до серйозних ускладнень, необхідності хірургічного лікування. Всупереч популярним упередженням, професійний проктолог проводить обстеження без значного дискомфорту та з позитивною емоційною атмосферою.

Основні етапи:

  • аналіз скарг, збір анамнезу (додаткової інформації про спосіб життя, фізичну активність, хронічні хвороби пацієнта);
  • фізикальний огляд (області ануса, пальцеве дослідження прямої кишки);
  • при необхідності інструментальні методи (аноскопія, ректороманоскопія, іригографія кишечника, фіброколоноскопія, сигмоскопія, УЗД, КТ органів малого тазу, черевної порожнини та ін.).

Іноді рекомендується проведення лабораторних аналізів. На тлі специфічної симптоматики приводом для занепокоєння має стати невмотивоване зниження рівня гемоглобіну в крові. Проктологічні недуги виникають унаслідок дисфункції судин, порушення крововідтоку, припливу крові, дистрофічних процесів у тканинах. Лікар ставить діагноз виходячи з аналізу скарг, анамнезу, даних огляду.

Регулярні обстеження у проктолога особливо важливі для тих, хто веде малорухливий спосіб життя, має низьку фізичну активність, спадкову схильність, нераціонально харчується на етапі планування вагітності та підготовки до пологів, під час відновлювального періоду після розродження.

Для профілактики відвідувати профільного фахівця варто не рідше за 1 раз на рік. У середньому прийом триває близько півгодини, але може змінюватись в залежності від спектра необхідних досліджень. Уважне ставлення до здоров'я, дотримання рекомендацій медиків дозволять зберегти активність, повноцінність функцій системи, максимально знизити ризик розвитку небезпечних патологій.

Партнерський матеріал


21.01.2022 983
Коментарі ()

12.05.2022
Алла Павлуцька

Фіртка поспілкувалася із прикарпаткою Мар’яною Гнот, аби дізнатися про її досвід волонтерства у центрі допомоги біженця та особливості цієї роботи у Польщі.  

1486
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

2257 1
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

2959
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

3866
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

5514
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

4740 1

Війна стала поштовхом для пришвидшення трансформації в газорозподільній галузі. З початку бойових дій Прикарпаття прихистило близько 140 тисяч людей.  Вони тимчасово оселились в містах і селах Івано-Франківської області, тож стали споживачами газу. Тому перед АТ «Івано-Франківськгаз» постало завдання забезпечити стабільний розподіл газу більшій кількості споживачів. І газовики виявились готовими до такого технологічного виклику.

439

Становище в країні зараз дуже складне, тому Сергій Марченко, міністр фінансів України, прогнозує болючі заходи: різке підвищення податків та різке скорочення витрат.

278

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

4870

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

6765
21.05.2022

Фахівці з правильного харчування нерідко рекомендують у перший денний прийом їжі вживати каші, проте деякі з них можуть завдати більше шкоди організму, ніж користі.   

625 1
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

3400
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

5653
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

1549
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

2079 1
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

2826
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

4389
25.05.2022

До Європейського дня парків провели просвітницьку прогулянку для франківчан та гостей міста.

191
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

2752
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

4682
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

4721 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

6413 1