Проктологічне обстеження: ключові аспекти

Щороку частота виникнення проктологічних захворювань, розвитку онкологічних уражень органів травної, видільної систем зростає. Небезпечну тенденцію підтверджує та зниження віку пацієнтів, які звертаються до проктолога. Зберегти здоров'я, уникнути тривалого та складного лікування допоможе уважне ставлення до стану свого тіла, роботи органів та системної профілактики.

Багато пацієнтів ігнорують цей аспект або довго не відвідують лікаря через страх перед оглядом, необхідністю розповідати про делікатну проблему. Хибна сором'язливість призводить лише до посилення тяжкості недуги, розвитку ускладнень та необхідності не терапевтичного, а хірургічного лікування.

Симптоматика проктологічних захворювань

Хвороби травного тракту є другою причиною захворюваності на людини після серцево-судинних патологій. Великий відсоток недуг першої групи впливає на стабільність роботи видільної системи. Загальнопроктологічні патології займають значне місце в амбулаторно-поліклінічній діяльності проктологів та хірургів: лише від геморою страждає близько 10% дорослого населення. Захворювання товстої, тонкої, прямої кишки пов'язані, насамперед, з неправильним харчуванням, шкідливими звичками (паління, зловживання кавою, алкоголем, проведення тривалого часу в положенні сидячи), системними запорами, великими фізичними навантаженнями. Найчастіше діагностуються геморой, анальна тріщина, парапроктит.

Основні симптоми проктологічних недуг:

  • біль, печіння в ділянці заднього проходу;
  • болюча, утруднена дефекація, запори;
  • нестійкий стілець, здуття живота, чергування діареї та запорів;
  • патологічні виділення із прямої кишки (кров'янисті, слизові, гнійні);
  • утворення потовщення в області анусу.

Професійний проктолог у Києві допоможе пройти повне обстеження та знайти точну причину захворювання, ефективний метод лікування. Багато позитивних відгуків залишено про рівень роботи профільних спеціалістів столичної мережі медичних центрів «Гармонія здоров'я».

Як відбувається проктологічне обстеження

Більшість людей боїться і соромиться звертатися до проктолога, що посилює тяжкість захворювання та призводить до серйозних ускладнень, необхідності хірургічного лікування. Всупереч популярним упередженням, професійний проктолог проводить обстеження без значного дискомфорту та з позитивною емоційною атмосферою.

Основні етапи:

  • аналіз скарг, збір анамнезу (додаткової інформації про спосіб життя, фізичну активність, хронічні хвороби пацієнта);
  • фізикальний огляд (області ануса, пальцеве дослідження прямої кишки);
  • при необхідності інструментальні методи (аноскопія, ректороманоскопія, іригографія кишечника, фіброколоноскопія, сигмоскопія, УЗД, КТ органів малого тазу, черевної порожнини та ін.).

Іноді рекомендується проведення лабораторних аналізів. На тлі специфічної симптоматики приводом для занепокоєння має стати невмотивоване зниження рівня гемоглобіну в крові. Проктологічні недуги виникають унаслідок дисфункції судин, порушення крововідтоку, припливу крові, дистрофічних процесів у тканинах. Лікар ставить діагноз виходячи з аналізу скарг, анамнезу, даних огляду.

Регулярні обстеження у проктолога особливо важливі для тих, хто веде малорухливий спосіб життя, має низьку фізичну активність, спадкову схильність, нераціонально харчується на етапі планування вагітності та підготовки до пологів, під час відновлювального періоду після розродження.

Для профілактики відвідувати профільного фахівця варто не рідше за 1 раз на рік. У середньому прийом триває близько півгодини, але може змінюватись в залежності від спектра необхідних досліджень. Уважне ставлення до здоров'я, дотримання рекомендацій медиків дозволять зберегти активність, повноцінність функцій системи, максимально знизити ризик розвитку небезпечних патологій.

Партнерський матеріал


21.01.2022 1478
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

343
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13895 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1588
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

879
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6160
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1731

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

647

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1474

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1282

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1172
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

528
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

666
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1586
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

609
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

894
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5931
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13701
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

259
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

557
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

492
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

802 2