Проктологічне обстеження: ключові аспекти

Щороку частота виникнення проктологічних захворювань, розвитку онкологічних уражень органів травної, видільної систем зростає. Небезпечну тенденцію підтверджує та зниження віку пацієнтів, які звертаються до проктолога. Зберегти здоров'я, уникнути тривалого та складного лікування допоможе уважне ставлення до стану свого тіла, роботи органів та системної профілактики.

Багато пацієнтів ігнорують цей аспект або довго не відвідують лікаря через страх перед оглядом, необхідністю розповідати про делікатну проблему. Хибна сором'язливість призводить лише до посилення тяжкості недуги, розвитку ускладнень та необхідності не терапевтичного, а хірургічного лікування.

Симптоматика проктологічних захворювань

Хвороби травного тракту є другою причиною захворюваності на людини після серцево-судинних патологій. Великий відсоток недуг першої групи впливає на стабільність роботи видільної системи. Загальнопроктологічні патології займають значне місце в амбулаторно-поліклінічній діяльності проктологів та хірургів: лише від геморою страждає близько 10% дорослого населення. Захворювання товстої, тонкої, прямої кишки пов'язані, насамперед, з неправильним харчуванням, шкідливими звичками (паління, зловживання кавою, алкоголем, проведення тривалого часу в положенні сидячи), системними запорами, великими фізичними навантаженнями. Найчастіше діагностуються геморой, анальна тріщина, парапроктит.

Основні симптоми проктологічних недуг:

  • біль, печіння в ділянці заднього проходу;
  • болюча, утруднена дефекація, запори;
  • нестійкий стілець, здуття живота, чергування діареї та запорів;
  • патологічні виділення із прямої кишки (кров'янисті, слизові, гнійні);
  • утворення потовщення в області анусу.

Професійний проктолог у Києві допоможе пройти повне обстеження та знайти точну причину захворювання, ефективний метод лікування. Багато позитивних відгуків залишено про рівень роботи профільних спеціалістів столичної мережі медичних центрів «Гармонія здоров'я».

Як відбувається проктологічне обстеження

Більшість людей боїться і соромиться звертатися до проктолога, що посилює тяжкість захворювання та призводить до серйозних ускладнень, необхідності хірургічного лікування. Всупереч популярним упередженням, професійний проктолог проводить обстеження без значного дискомфорту та з позитивною емоційною атмосферою.

Основні етапи:

  • аналіз скарг, збір анамнезу (додаткової інформації про спосіб життя, фізичну активність, хронічні хвороби пацієнта);
  • фізикальний огляд (області ануса, пальцеве дослідження прямої кишки);
  • при необхідності інструментальні методи (аноскопія, ректороманоскопія, іригографія кишечника, фіброколоноскопія, сигмоскопія, УЗД, КТ органів малого тазу, черевної порожнини та ін.).

Іноді рекомендується проведення лабораторних аналізів. На тлі специфічної симптоматики приводом для занепокоєння має стати невмотивоване зниження рівня гемоглобіну в крові. Проктологічні недуги виникають унаслідок дисфункції судин, порушення крововідтоку, припливу крові, дистрофічних процесів у тканинах. Лікар ставить діагноз виходячи з аналізу скарг, анамнезу, даних огляду.

Регулярні обстеження у проктолога особливо важливі для тих, хто веде малорухливий спосіб життя, має низьку фізичну активність, спадкову схильність, нераціонально харчується на етапі планування вагітності та підготовки до пологів, під час відновлювального періоду після розродження.

Для профілактики відвідувати профільного фахівця варто не рідше за 1 раз на рік. У середньому прийом триває близько півгодини, але може змінюватись в залежності від спектра необхідних досліджень. Уважне ставлення до здоров'я, дотримання рекомендацій медиків дозволять зберегти активність, повноцінність функцій системи, максимально знизити ризик розвитку небезпечних патологій.

Партнерський матеріал


21.01.2022 1502
Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1350
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1033
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2050
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3537
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1329
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1314

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1644

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

479

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1122

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1284
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

322
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24242
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

491
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

372
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

601
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1488
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

664
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

2107
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

573
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1448 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

601
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

517