Програма Кабміну: що нового обіцяють у сфері економіки (ІНФОГРАФІКА)

Кабінет міністрів Олексія Гончарука затвердив програму своєї діяльності.

«Слово і Діло» докладно проаналізує документ і порівняє його з програмою уряду Володимира Гройсмана, щоб зрозуміти, наскільки відрізняється бачення реформ.

Обіцянки, які дає новий Кабінет міністрів, ми поділили на чотири групи:

  • обіцянки, ідентичні тим, які були в програмі Кабміну Гройсмана;

  • нові обіцянки уряду Гончарука;

  • обіцянки, які дублюються, але зі змінами;

  • обіцянки, які були в програмі уряду Гройсмана, але їх немає у нового Кабміну.

Відзначимо, що міністерство з'явилося шляхом об'єднання Міністерства економічного розвитку і торгівлі з Міністерством аграрної політики та продовольства. Отже, перед новим відомством поставлено більше завдань.

Серед головних нових обіцянок в цій частині програми Кабміну – скасувати мораторій на продаж сільськогосподарських земель. Тут не повинно бути жодних сюрпризів: уряд вже розробив і подав до Верховної ради відповідний законопроєкт, президент доручив ухвалити його до 1 грудня. Сам земельний ринок має запрацювати з 1 жовтня 2020 року. У зв'язку з цим ще заплановано запровадити запобіжники проти земельного рейдерства. Також всі відомості про земельні ділянки до кінця 2020-го буде внесено до Державного земельного кадастру.

Чимало інновацій обіцяють в сфері АПК. Зокрема, наступного року буде запущено систему добровільної сертифікації продукції тваринного походження, яка виробляється без використання антибіотиків. Будуть посилені заходи державного контролю за виробництвом і реалізацією товарів і послуг, а також відповідальність за порушення вимог законодавства і введення покупця в оману.

Всіх постачальників продуктів в шкільні та дошкільні навчальні заклади будуть моніторити, в разі невідповідності їх продукцію відкликатимуть.

Крім того, в програмі Кабміну є обіцянка створити Фонд національного добробуту, який візьме до управління стратегічні державні підприємства. Всі держпідприємства, які здійснюють комерційну діяльність, будуть корпоратизовані шляхом перетворення в акціонерні товариства.

Міністерство зобов'язане повністю перевести всі публічні закупівлі в електронний вигляд, визначити перелік ринків, які вимагають оптимізації та розробити їх дизайн. Також уряд має намір боротися з монополіями, зокрема, створити дієвий інструмент їх примусового поділу. Суб'єктів п'яти найбільших ринків перевірять на наявність монопольних зловживань.

Деякі обіцянки з програми Володимира Гросмана новий Кабмін уточнив і розширив. Від планів провести прозору приватизацію держпідприємств не відмовилися. В програмі йдеться про приватизацію, яка дозволить передати сотні суб'єктів господарювання ефективним власникам, а вони, своєю чергою, створять нові робочі місця і ліквідують корупцію.

Приділено увагу розвитку малого і середнього бізнесу: йому обіцяли надавати дешеві кредити за механізмом часткового гарантування і страхування ризику для банків, а також сприяти в отриманні кредитів. Фермерам обіцяють державну фінансову підтримку на покупку землі і розвиток свого бізнесу. Свого часу Гройсман обіцяв поліпшити умови ведення бізнесу і запровадити програми державної підтримки фермерських господарств. Свої обіцянки він, до речі, виконав.

Цікаво трансформувалася невиконана обіцянка попереднього уряду запровадити на держпідприємствах міжнародні стандарти прозорості всієї звітності та незалежного управління. У Гончарука також мають намір реформувати систему управління держпідприємствами: на них створять наглядові ради, а кожне підприємство буде мати зрозумілу мету перебування в державній власності, передбачену в політиці власності.

Зникли з програми Кабінету міністрів обіцянки реформувати Державну аудиторську службу і ухвалити новий Податковий кодекс. Хоча уряд Гройсмана їх не виконав. Крім того, більше не мають наміру впроваджувати механізми страхування ризиків інвесторів (при цьому Кабмін Гройсман не впорався з завданням).


05.10.2019 1282
Коментарі ()

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

621
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1882
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3363
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1219
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1237
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1305 3

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1185

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

373

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1031

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1195
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

407
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2566
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1293
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1401
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

602
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15256
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7544
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

405
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1022 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

539
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

441
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

523