
Збій травлення, часті візити до туалету, рідкі випорожнення часто виявляються не банальним нетравленням шлунку, а небезпечними симптомами вірусної інфекції. Її збудники — ротавіруси, які легко передаються контактним або повітряно-крапельним шляхом. Захистити від хвороби може вакцина, але вона має обмеження щодо застосування — лише для дітей від 6 місяців. Якщо людина не щеплена — потрібно дотримуватись особистої гігієни, використовувати засоби індивідуального захисту, особливо, якщо в сім'ї, школі, на роботі є випадки захворювань.
Як виглядає комплексна терапія при ротавірусній інфекції
Вірусне захворювання може стрімко ускладнюватися, а його відкладені наслідки здатні нагадувати про себе ще тривалий час після одужання. Саме тому самолікування — погана ідея. Лікар складає схему терапії, спрямованої як на найшвидше полегшення стану пацієнта, так і на відновлення у довгостроковій перспективі.
-
Противірусні препарати. Покликані звести нанівець зростання та розвиток вірусу у всьому організмі.
-
Дієта. Оскільки ШКТ і так перебуває під ударом, навантажувати його жирною, копченою, гострою, солодкою їжею категорично не можна. Їжа має бути поживною, але легкою у засвоєнні.
-
Профілактика зневоднення. Чи не головна небезпека вірусної діареї — це масована втрата рідини, і, як наслідок, збої в електролітному балансі, порушення клітинного обміну. Хворому показано часте пиття негазованої води кімнатної температури. Крім цього, обов'язкові для приймання розчини для регідратації. Вони містять солі та глюкозу, які вимиваються з організму при діареї, допомагають відновити нормальний стан тканин та органів, запобігти інтоксикації.
-
Пробіотики. Ці препарати підтримують загальну терапію, але їхнє основне завдання — відновлення мікрофлори кишківника. Вона дуже страждає внаслідок вірусного ураження, порушується травлення, знижується імунітет. Одним із засобів з доведеною ефективністю є Ентерол 250 інструкція вказує, що приймати його можна з водою або молоком як малюкам, так і дорослим.
Період відновлення
Ротавірусна інфекція залишає масу наслідків: дисбактеріоз, лактозна недостатність, ослаблений імунітет. Запобігти цим проблемам або хоча б знизити їх вираженість допоможе Ентерол® — інструкція цього препарату не передбачає протипоказань для прийому.
Партнерський матеріал