Профілактичні медогляди є найважливішою ланкою попередження хвороби

 

/data/blog/117905/a56b40cbfb591819f8aa62d2cc345804.jpg

 

Однією з найактуальніших на сьогодні проблем галузі охорони здоров’я є інформування населення про необхідність проходження щорічних профілактичних медоглядів. На жаль, люди звертаються до лікувальних установ уже тоді, коли та чи інша хвороба у задавненому стані, не усвідомлюючи – захворювання краще виявити на ранній стадії.

„Усі поліклінічні заклади проводять профілактичні медичні огляди – максимальне обстеження пацієнтів, при яких, у разі вперше виявленої патології або загострення хронічних проблем, пацієнту надають необхідну медичну допомогу.

Також проводять попередній медичний огляд під час прийняття працівників на роботу. Роблять це з метою визначення стану здоров’я працівника і реєстрації необхідних об’єктивних показників здоров’я та можливості виконання без погіршення стану здоров’я професійних обов’язків в умовах дії конкретних шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу; виявлення професійних захворювань, що виникли раніше при роботі на попередніх виробництвах та попередження виробничо зумовлених і професійних захворювань (отруєнь)”, – розповідає головний лікар івано-франківської міської поліклініки №3 Наталія Ветоха.

Періодичні медичні огляди проводять з метою своєчасного виявлення ранніх ознак гострих і хронічних професійних захворювань (отруєнь), загальних та виробничо зумовлених захворювань; забезпечення динамічного спостереження за станом здоров’я працівників в умовах дії шкідливих та небезпечних факторів і трудового процесу; вирішення питання щодо можливості працівника продовжувати роботу в умовах дії конкретних шкідливих та небезпечних виробничих факторів і трудового процесу; розробки індивідуальних та групових лікувально-профілактичних та реабілітаційних заходів працівникам, що віднесені за результатами медичного огляду до групи ризику; проведення відповідних оздоровчих заходів.

„При міській поліклініці №3 працює спеціальне розрахункове відділення. Основна його функція – попередження поширення інфекційних венеричних і паразитарних захворювань працівниками харчових підприємств і торгівлі, водопровідних споруд, лікувально-профілактичних дитячих і підліткових закладів, організацій, осіб, які займаються індивідуальною діяльністю, в також тих, що проходять обов’язкові при поступлення на роботу періодичні медичні огляди (декретована група населення), кандидати у водії та водії транспортних засобів, особи, яким потрібен дозвіл (ліцензія) на об’єкт дозвільної системи та особи, які претендують на зайняття посади, пов’язаної із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Окрім того, відділення проводить протиепідемічні заходи, такі як профщеплення, виявлення інфекційних хворих, хворих венеричними і гінекологічними захворюваннями, складає і систематизує перевірку списків осіб, що підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, забезпечує осіб, що прибули на медичний огляд, лабораторними, рентгенівськими та іншими методами дослідження, а також медичний огляд відповідними лікарями-спеціалістами, тощо”, – наголошує Наталія Ветоха.

За її словами, хоча б раз у рік кожна людина повинна прийти на загальний профілактичний огляд. Часто люди думають, що пройти профогляд – це просто відмітити штамп в медичній довідці. Але це не так. Людина має зробити загальний аналіз крові і на визначення рівня цукру в крові, провести флюорографію, пройти огляд терапевта, а для жінок – гінеколога.

Якщо ж говорити про спеціальні медогляди, то йдеться, насамперед, про декретовану групу населення, тобто осіб, які на роботі безпосередньо контактують з людьми.

Наприклад, це працівники сфери освіти чи інших спеціальностей при освітніх закладах, працівники торгівлі чи сфери громадського харчування. Під час медичних оглядів їх перевіряють додатково на наявність інфекційних хвороб та проводять так званий санмінімум.

Водії, державні службовці та особи, яким потрібен дозвіл (ліцензія) на об’єкт дозвільної системи додатково проходять обстеження в окуліста, отоларинголога, хірурга, невролога, нарколога і психіатра.

Не варто відкладати щорічний медичний огляд, або вважати його непотрібною формальністю. Адже регулярно проходячи обстеження в лікувальній установі, можна виявити хворобу на ранній стадії і, можливо, врятувати життя.


12.10.2016 7171 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

367
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1420
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2611 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3649
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3014
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2156

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

629

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

479

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1646

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1809
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

304
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

517
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

817
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4999
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

367
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

895
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10138
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

523
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

275
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

383
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

410
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

734