Профілактична вакцинація: як заспокоїти дитину під час щеплення

Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, більшість уколів дитина отримує ще у віці немовляти.

Проте сьогодні констатують, що багато дітей пропустили щеплення та потребують надолуження.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ.

«Це вже більш свідомі діти, а значить перед процедурою імунізації їх потрібно морально підготувати. Дитина може боятися лікаря або голок, може не розуміти навіщо робити щеплення, якщо вона здорова.

Завдання відповідальних батьків пояснити дитині все та заспокоїти. У щепленні немає нічого небезпечного – це звичайна процедура», - зазначають в дописі.

Як саме це зробити:

Насамперед, обговоріть з дитиною процедуру, яку вона проходитиме, завчасно. Дайте відповіді на всі питання, які можуть її цікавити. Поясніть дитині, навіщо потрібна вакцинація й чому вона важлива.

Далі опишіть дитині кожну дію медпрацівника, поясніть навіщо обробляти місце уколу, як працює шприц тощо. Можна подивитися відео із вакцинацією дитини.

У жодному разі не наголошуйте на тому, що укол безболісний – це буде брехнею. Краще розкажіть, що лише через таку маленьку дірочку вакцина зможе потрапити у її організм і допомогти йому протистояти захворюванню.

Говоріть у позитивному ключі. Розкажіть дітям про свій досвід вакцинації.

У кабінеті лікаря перед процедурою повторіть дитині, що вакцинація – це не покарання, а навпаки щось хороше і важливе для її здоров’я. Якщо дитина почувається стривоженою та переляканою, спробуйте такі техніки:

  • дихальна техніка. Разом із дитиною зробіть кілька глибоких вдихів через ніс, видихайте через рот. Імітуйте вдихання аромату квітки на вдосі та задування свічок на видосі.
  • техніка стискання. Можна запропонувати дитині стикати м’ячик або власні долоні. Необхідно стиснути сильно щось долонями, затриматися на 5 секунд у такому стані. Наступний етап: розслаблення й повторення циклу. Запропонуйте також стискати частини тіла (можна робити гримаси обличчям, стискати пальці на ногах та руках).
  • послухайте музику або поспівайте. Це допоможе дитині відволіктися від процедури, що чекає на неї, а відтак вона буде більш розслабленою.
  • спробуйте попрацювати з уявою. Уявіть разом із дитиною місце, яке їй приємне. Попросіть дитину описати що вона бачить, які запахи чує, що вона відчуває.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

COVID-19: відомо, яка ситуація в Івано-Франківській області

Помирають не лише від зброї ворога: в яких аптеках на Івано-Франківщині можна отримати інсулін

На Прикарпатті двох медиків оштрафували за підробку COVID-сертифікатів

Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють

Природні антитіла чи вакцинація: що дає надійніший захист від нового штаму

Спалах захворюваності на COVID-19. Як вберегтись від «Omicron»


03.05.2022 Тіна Любчик 726
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1169
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2885
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1013
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1072
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1077 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3185 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

938

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

808

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1108
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

179
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2374
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1167
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

472
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15090
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7400
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

835
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

398
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

309
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

392
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

679
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1129