Зимові холоди вже зовсім близько, але ще досі залишається відкритим питання початку опалювального сезону. Основним питанням є заборгованість ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» за природний газ.
НАК «Нафтогаз України», на сьогоднішній день вимагає 100 відсоткового розрахунку за поставлений енергоносій, бо інакше газопостачання на об’єкти підприємства не подаватиметься і відповідно не розпочнеться новий опалювальний сезон.
Причиною заборгованості за газ є не оплата окремих споживачів за отримані послуги теплопостачання та підігріву води. Тому на даному етапі важливим для підприємства є робота з боржниками.
Для цього на ДМП «ІФТКЕ» функціонує спеціальний відділ, працівники якого щоденно працюють з недобросовісними споживачами.
З тими боржниками, які йдуть на контакт але не мають змоги погасити свій борг відразу “тепловики” укладають договори про розтермінування заборгованості. А справи злісних неплатників передаються в суд і ними після позитивного рішення суду вже займається Державна виконавча служба, яка спільно із працівниками «ІФТКЕ» навідується у квартири боржників для оцінки майнового стану споживача, вилучення майна і накладення арешту. Відповідно бригади за участю працівника ДВС та підприємства щоденно проводить виїзди на спеціально обладнаному автомобілі. В якому не тільки перевозиться вилучене майно, але й можна у фахівця отримати відповідні консультації щодо своєї заборгованості та процедури її сплати.
Автомобіль обладнаний спеціальними інформаційними наклейками. Тільки у вересні поточного року здійснено 22 виїзди по 27 квартирам та вилучено майна на суму близько 130 тис грн. Більшість іванофранківців під час таких візитів розраховуються на місці. Проте, були і випадки вилучення майна у будинках на вулиці Стуса 23; 9; 15; 17 та Тролейбусна 18. А на Вовчинецькій, 17 довелося конфіскувати автомобіль. В окремих випадках працівникам теплокомуненерго доводиться залучати до таких рейдів представників міліції які забезпечували доступ до квартири. Вилучене майно боржник може повернути протягом 14 днів проплативши свій борг та усі витрати пов’язані із виконанням рішення суду.
Якщо проплата за цей період не здійснюється, то конфісковане майно реалізовується через аукціон і кошти, вилучені на ньому надходять вже безпосередньо на рахунок «ІФТКЕ». До малозабезпечених споживачів окремий підхід. Зокрема надаються консультації щодо можливості оформлення субсидій чи розтермінування заборгованості на певний час. Також одним із нововедень є звернення ДМП «ІФТКЕ» за послугами до київського колекторського агентства «Фактор». Йому підприємство передало 326 справ по місцевих боржниках, загальний борг яких складає 3,8 млн. грн.
Така практика вже дала перші позитивні результати за 9 місяців роботи «професіоналів по роботі із боржниками» на рахунки підприємства від боржників поступило 600 тис грн. У планах комунального підприємства ще жорсткіший контроль за боржниками методами накладення арешту на житло та стягнень із зарплат та пенсій до повного погашення заборгованості.