Професійний догляд: як проводять ультразвукове очищення зубів

Затверділий наліт (зубний камінь) не тільки виглядає неестетично, залишки їжі та слизового епітелію, з якого він формується, — сприятливі умови для розмноження бактерій. Відкладаючись на шийці зуба, емалі, камінь порушує процеси ремінералізації, що призводить до накопичення кислот.

Проблема полягає в тому, що ці тверді утворення майже неможливо прибрати механічним способом, а хімічні засоби можуть пошкодити емаль. У сучасній стоматології використовується ефективна методика — ультразвукова чистка зубів, яку на високому професійному рівні проводять у клініці Porcelain.


Як проходить ультразвукове чищення

Призначається чистка як окрема гігієнічна чи профілактична процедура, а також у комплексі з лікуванням, коли необхідно очистити поверхню зуба і побачити його реальний стан. Для видалення твердих відкладень використовують ультразвуковий скалер, що працює як і з водою, так і в сухому режимі. В апараті підібрані відповідні частота й амплітуда коливань, що впливають на наліт, але не зачіпають тканини зубів і ясен, хоча дія приладу поширюється й на ділянки під яснами.

Для підвищення ефективності чищення ультразвукову процедуру часто поєднують з методом air flow: зі спеціальної насадки подається потік із повітря, води та порошок. Процедури безболісні, та в разі підвищеної чутливості зубів роблять анестезію.

На завершення емаль обробляють покриття із фтором та кальцієм, яке забезпечує захист і проникнення мінералів вглиб емалі для її зміцнення, також фтор запобігає швидкій пігментації зубів. Обрати лікаря та записатися на прийом можна за посиланням porcelain-dent.com.ua, де також знайдете багато корисної інформації про сучасні методи стоматології.


Періодичність ультразвукової чистки та що робити одразу після неї

Стоматологи рекомендують проводити апаратне очищення двічі на рік, але курцям процедура знадобиться частіше — кожні три місяці. Попри обробку зубів фтором, чутливість спостерігатиметься ще кілька днів, хоча це індивідуально та швидко минає. Тож лякатися не треба — просто дотримуйтесь загальних рекомендацій:

  • перші кілька годин утримуйтеся від напоїв і їжі, які можуть пофарбувати зубі (соки, чай, кава, фрукти та інші), максимум, що можна дозволити собі, — звичайну чисту воду;
  • у першу добу відмовтеся від куріння.

Протипоказання

Є низка пересторог щодо застосування ультразвукового чищення:

  • перший і останній триместри вагітності, хоча в другий триместр процедуру можна проводити;
  • деякі розлади серцевої роботи (аритмія);
  • гострі та хронічні респіраторні захворювання;
  • групи ризику захворювання на туберкульоз, гепатит, ВІЛ.
Партнерський матеріал


07.05.2021 1313
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2183
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19106
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1705
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1188
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2242
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3827

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1951

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

665

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1286

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1441
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

357
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

875
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24374
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

603
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

594
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

731
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1625
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8003
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

424
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

756
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2020 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

717