Проект «Схід-Захід» збирає кошти для видання третьої книжки

 

/data/blog/98757/8f95b87b712e5ad70377ecf03b0a7a53.jpg

 

ГО «Поступовий гурт франківців» спільно з видавництвом «Лілея НВ» започаткували книговидавничий проект «Схід–Захід».

 

У кожному виданні серії під однією палітуркою поєднано твори двох авторів: одного із західної України, другого зі східної. Окрім того, один автор мусить бути представлений прозою або есе, інший – поезією.

 

Книговидавчим проектом «Схід–Захід» поступовці прагнуть наблизити схід і захід однієї країни і посприяти, щоб Україна отримала свого лауреата Нобелівської премії з літератури. Видання поступовцями книг сучасних  письменників сприятиме розвитку української літератури і стане вагомою частиною роботи з подолання міфів та стереотипів, які пов’язані з окремими регіонами України.

 

Наразі вишло дві книги із серіх «Схід–Захід». На проекті "Велика ідея" проходить збір коштів на друк третьої книги.

 


У КНИЗІ І серії друком вийшли есе івано-франківця Тараса Прохаська і вірші харків’янина Олега Коцарева.

 

 

Тарас Прохасько «Всі його фільми»

Якщо відштовхуватися від того, що поняття рефлексія означає «роздуми людини над власним душевним станом», то колонки Тараса Прохаська є, перш за все, саме рефлексіями. Пишучи чи то про війну, чи то про браконьєрство, чи то про психічні розлади, оповідаючи життєписи художників чи письменників, розмірковуючи над такими речами, як міський простір, процес споживання їжі, механізми утворення пам’яті, згадуючи армію чи родину, Тарас завжди пише про себе. «Про себе» означає, що всі ці тексти, ці роздуми пропущені крізь призму особистого досвіду. Вони не є відповідями, не є запитаннями, вони можуть помилятися, можуть бути неприємними для когось, але вони є позицією людини, яка знає, що якби кожна з цих колонок була написана на день пізніше чи раніше, вона була б вже інша, людина була б інша і колонка була б інша.

 


Олег Коцарев «Плавні річки»

Нові вірші Олега Коцарева – це все те найкраще, за що ми любимо його поезію, це той фірмовий стиль, за яким легко впізнати автора. Побутові сюрреалізм і абсурдизм, іронія та парадокс, уважність до деталей, скрупульозність в описах реальності, ліричність, ніжність і чуттєвість, фактурні персонажі, поєднання міського ландшафту з флорою і фауною – Олег залишається на письмі вірний самому собі і, в той же час, його образи стають виразніші, яскравіші, точніші. Позбавлені штампів та неконвенційні, ці вірші стверджують вітальність життя у всіх його проявах, ба більше – вітальність усього, як живого, так і неживого.

 

У КНИЗІ ІІ серії друком вийшли колонки харків’янина Сергія Жадана та вірші івано-франківця Мірека Боднара.

 

 

Сергій Жадан «Коли спаде спека»

До книжки увійшли колонки, що публікувалися на сайті “ТСН” і є своєрідним авторським щоденником, колекцією вражень одного з найвідоміших сучасних письменників України.

 

Мірек Боднар «Бриколаж»

Західноукраїнську частину книги складають вірші Мірека Боднара, у яких той, на фоні втрати віри і надії, розповідає, що значить бути закоханим у смерть і кохати до смерті.


Володимир ЄшкілєвУ новій книжці серії «Схід–Захід» міститься повість івано-франківця Володимира Єшкілєва «Тибет», що є повною версією тантричної повісті «П’ять тіл богині», газетна публікація уривків з якої свого часу викликала бурю емоцій на засіданні Київради, а також щоденники тибетських подорожей автора, котрі багато в чому сформували творчий світ Єшкілєва і стали джерелом його літературно-містичних історій.

Книжка презентує оригінальну, в чомусь провокативну й особливу за стилем «прозу свідчень» письменника, яка в останні роки знаходить чимраз більше поціновувачів за межами обраного кола окультистів та літературних гурманів. Зазначимо, що Володимир Єшкілєв (нар. 1965 р.) – автор дванадцяти романів, серед яких «Адепт», «Втеча майстра Пінзеля», «Шлях Богомола», «Ефект Ярковського», трилогія «Фаренґо», а також збірок прози, есе та публіцистики, упорядник резонансних антологій, письменник з числа відомих літераторів Станіславського феномену.

 


Ігор Бондар-ТерещенкоНатомість поезія Ігоря Бондаря-Терещенка (знаного в літературних колах як ІБТ) віддзеркалює напружені змістові і формальні пошуки українського неомодерну. Вона образно-ущільнена, ускладнена мовними експериментами та напруженими пошуками естетичних та ідейних альтернатив в українській літературній традиції. В поезії ІБТ розгортається протест особистості проти зануреного у міфи і марення світу «надто звичайних людей», проти щоденної сірості, за якою ховається сильне і неспляче зло.

 

Ігор Бондар-Терещенко (нар. у 1964 р.) – поет, літературний критик, драматург, літмейкер. Автор низки поетичних збірок та літературознавчих досліджень. Живе в Харкові.

 

Робота, яку ми зараз виконуємо, потребує фінансових ресурсів. Ми хочемо закохати в сучасну українську літературу максимально велику кількість людей, створити конкурентоспроможний український продукт і засобами літератури зблизити українців. Для видання наступної книги нам потрібна ваша допомога.

 

Бюджет проекту буде використано на друк 1000 примірників книги у видавництві «Лілея НВ», м. Івано-Франківськ.


06.02.2016 646 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2372
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19382
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1740
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1211 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2259
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3858

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

117

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2001

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

689

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1301
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

377
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

901
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24396
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

625
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

608
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

742
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1636
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8042
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

465
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

774
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2047 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

731