Процес під контролем?

 

 

 

Твердження про те, що перебіг виборів на Прикарпатті багатий на несподіванки, навряд чи відповідатиме дійсності. Аналітикам ще влітку вдалося більш-менш точно спрогнозувати основні тренди передвиборної компанії як за партійними списками, так і на одномандатних виборчих округах.

 

Проте, починаючи з третьої декади вересня, почали проявлятись тенденції, які можуть внести певні корективи у «красиву» картинку контрольованого владою процесу заміщення посад парламентських кнопкодавів.

 

До цього спричинилася низка, на перший погляд, невиразних процесів.

 

По-перше, об’єднана опозиція проявила несподіваний талант у справі самодискредитації. Не знайшлося жодних «передвиборчих граблів», на які ОО «Батьківщина» не примудрилася б не наступити. Апогеєм політичного і морального здешевлення ОО стали войнушки таких «незламних» та «радикально опозиційних» «лицарів ЮВТ» не з владними кандидатами, а з такими ж опозиційними, як і самі, кандидатами, але "не офіційними". Виборці побачили не просто «окремі зальоти» офіційних ворогів режиму, а системну роботу "нібито опозиціонерів" на владу.

 

По-друге, запланований завідомий поділ мажоритарників на «слонів» і «мух» не стався. Підтримані всіма владними та опозиційними агітаторами «слони» врешті-решт виявились розміром з пересічного скунса, а деякі «мухи» переконливо дзижчать на весь Прикарпатський край.

 

По-третє, ідеологічну монополію ВО «Свободи» на місцевому рівні активно розмивають не лише дрібніші та активніші «професійні націоналісти» та нацрадикали, але й самі місцеві однопартійці Тягнибока, багато з котрих за останні два роки вже встигли обміняти принципи на гроші.

 

По-четверте, виявилося, що героями для місцевої людності є не лише легендарні мешканці могил, але й живі (й від того не менш легендарні) брати Клички. Молодь вже так стомилася від безальтернативно скорботного культу мертвих героїв, що готова голосувати навіть за героїв рингу, якщо вони сучасні і позитивні. Успіх «УДАРу» прогнозували, але з зауваженнями. Тепер зауваження можна стерти.

 

Політологи вважали, що електорат не встигне розібратись з тим «хто є ху» та автоматично проголосує за «знаних гречкосіїв», свободівців та за тих темних конячок, яких призначила «офіційними» прикарпатськими опозиціонерами трійка ТЯТ (Турчинов-Яценюк-Тягнибок).

 

Насправді ж виборці поставились до виборів відповідальніше. Навіть фаворит ТЯТу і «любий друг» голови ОДА Олександр Сич, який вважається в експертному товаристві «стовідсотково прохідним», в кінці вересня почав втрачати відсотки свого «залізобетонного» рейтингу. І от вже бачимо, як директор «Буковелю», спираючись на дані свіжої «закритої» соціології (згідно яких його розрив із Сичем значний, проте вже не такий катастрофічний), прискорює свій передвиборний човник, кидаючи у жадібну пащу виборів небуденні, як на провінційний Івано-Франківськ, ресурси. Хто б міг таке передбачити ще місяць тому?

 

Хоча «гречані» технології продовжують домінувати у переліку тих способів, якими політики переконують галичан у своєму патріотизмі, зовсім не факт, що отримавши «гречку» виборці проголосують за «гречкосія». Навіть у тих найвіддаленіших селах, де дідько добраніч каже, люди вже зрозуміли, що після виборів вирахувати невдячну електоральну одиницю «гречкосій» не зможе. Що можна реально взяти «кульочок» у багатого дядька, а потім безкарно проголосувати як захочеш.

 

Система хитається, хоча політологи все ще наголошують на тому, що процес виборів все ще знаходиться під контролем влади та її союзників. Питання в тому, наскільки цей контроль буде ефективним 28 жовтня. Знаючі люди з експертного середовища кажуть: «Все буде, як влада скаже». Адже знаючі люди знають, що голосування голосуванням, а рахування рахуванням. Тому в передвиборних штабах триває й досягає апогею «кадрова гарячка» - всі шукають притомних спостережників. А з притомними спостережниками на Прикарпатті завжди була «напряжонка» (йододефіцит ж бо…). Притомні спостережники або хочуть грошей (часто не малих), або працюють «за кар’єру». Останній ресурс, як відомо, монопольно сконцентровано в руках влади. Тому всі означені вище позитивні тенденції у свідомості виборців при прогнозуванні результатів треба ще ділити і множити.

 

Процес під контролем?

 

Аналітична група «Фіртка-Магус»

 


Коментарі (12)

Я 2012.10.04, 14:51
З "гречкосіями" необхідно поступати так - брати, що дають а голосувати ПРЯМОПРОТИЛЕЖНО, тобто автоматично не за цього кандидата. Просто з ціллю самозбереження в тривалій перспективі. Раз ВОНО улесливо пропонує хабар, вважаючи нас за дешевих лохів і однозначно плануючи з часом сторицею окупити ці витрати - то й ми усміхаючись теж беремо "подарунок" а голосуємо НЕ ЗА НЬОГО! Так ми квити!
Я 2012.10.04, 14:52
Коротко про нашу недавню історію з політикою та висновки на майбутнє. Рекомендую: http://zik.ua/ua/news/2012/10/02/371488
Гриць 2012.10.04, 16:45
Ця виборча кампанія реально сумна: ніяких цікавих передвиборчих ходів, кандадати якісь "не дуже". Яскравості, винахідливості та креативності геть бракує. Таке враження, що вже відомі результати і переможці, тому і немає особливо великої зацікавленості. А ще на фоні суспільної байдужості до виборів і до самого інституту параментаризму ці вибори перетворюютьня на "вибори без вибору". Іди голосуй, за кого хочеш, а ми все одно своє зробимо... Свій парламент облашуємо, обтушкуємо, підсмажимо... А підбір кандидатів на округи (не залежно чи це від влади чи від опозиції) яскраво демонструє, що це частина стратегічного плану. І немає вже опозиції як такої, все решта політична риторика. У нас все чіткіше простежується домінінтна політична система з розмитою, дискредитованою опозицією, яка з мотивів виживання не здатна запропонувати альтернативу владі.
газда 2012.10.05, 00:16
Аналітика Фіртки вчергове засмутила. Обіс.ати, щоб виглядати розумним? Про "йододефіцит" уже навіть притомні східняки не пишуть, ця царьковська жуйка, піднята з підлоги - рівень "магусів". Видаляйте, продублюю.
Максим 2012.10.05, 07:24
2 газді. Комплексуєш? В кривій рожі хочеш зробити винним дзеркало? Надто лагідна стаття, я так думаю.
Кирило 2012.10.05, 09:46
а мені такі статті подобаються. Не банально. А Газда приколіст - "вчергове засмутила...." то чого сюда ходити, щоби вчергове засмучуватися???? Мазохізм якись)))) Магуси, Пішіть ісчьо!
Петро 2012.10.05, 12:45
Можливо по україні нинішня виборча кампанія і сумна, але не в нашому краї! де ви знайдете двіників чи унікала-директора-курортника? тупі і примітивні закиди свободівців? мера безкарного, очевидно, товариша тих же Онуфрієва і Ко? я думаю що в нас все набагато цікавіше, ніж усюди... і, знаєте, на фоні цього усього барака є одна позитивна тенденція - Удар набирає і набирає!!! далі висновки робіть самі...
% 2012.10.05, 12:54
У нас нема класичних східняцьких гречкосіїв. Тут пайокм чи парасолькою не виграєш - курорт подавай, ремонт церкви чи школи, плитку в садок))) І так само нема кандидатів, які того не роблять - хтось більше чи менше, залежить від ресурсу. І свободівці, і апазіціонєри, і самовисуванці, і ЯШ, коєшно. А тепер дивимося, як наші патріоти під різними прапорами мочать один одного і що бачимо? що на прикарпатті найчистішу кампанію веде... Партія регіонів!!! )))
Вася 2012.10.05, 13:48
Хороший текст, легкий, не нудний... Гарно.
ага 2012.10.05, 16:13
Навіть Магуси погоджуються з тим, що УДАР в плюсі. а Магуси ,як показують їхні попередені матеріали, знають про що кажуть) А комент "Гриця" мені сподобався. Відсотків 80 - так і буде, як він написав.
магелан 2012.10.06, 14:28
«Все буде, як влада скаже». !!!!!!
Микола 2012.10.09, 10:27
Вже так роблять люди зЮрком Деревлєним - ідуть на концерти сміються йому в очі і домовляються голосувати за свободівця.
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2436
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1550 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3632
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5400
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1663
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2048

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

127

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

169

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

397

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

867
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

457
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

757
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2448 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

471
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

852
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4905
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

722
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

631
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

567
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

387
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

709
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

871 2