Проблема вуличної торгівлі у Коломиї вийшла з-під контролю?

 

Проблема вуличної торгівлі у Коломиї вийшла з-під контролю. Майже щодня вулиці Стуса, Сагайдачного, Чорновола, Ринок  перетворюються на "виставку- продаж" сільгосппродукції -  зелені, молочних товарів, овочів, фруктів тощо.

 

Журналісти тижневика «Коломийські ВІСТИ» поцікавилися у продавців, які торгують на тротуарі, чому вони обирають місце на дорозі, коли є обладнаний  критий ринок.

 

- Зараз нас не "ганяють", тому ми туди не йдемо... Та й покупців тут більше, люди не хочуть іти на ринок, бо там самі перекупники, а в нас все з городу і все свіже", - каже пані з овочевою продукцією.

 

Бабуся з молокопродуктами, яку ми запитали про наявність документа від ветлікаря про стан худоби, була налаштована вкрай агресивно: "По довідки йдіть до лікаря, а в мене молочко свіже і дешевше, ніж у молочному павільйоні".

 

А й справді, у молочному павільйоні ціни вищі на 1 - 2 гривні, але, зайшовши туди, ми побачили всі переваги торгівлі: приміщення просторе, чисте, продукція виставлена на прилавках, а не прямісінько на землі. Продавці  - у фартушках, товар накладають у змінних рукавичках. А головне - всі документи про пройдені аналізи - на видному місці і при бажанні кожен може з ними ознайомитися.

 

Продавці павільйону скаржаться, що через "стихійників" торгівля йде слабо: "Людей дуже мало, але як можна продавати сир, молоко, сметану в болоті? Ми краще тут довше постоїмо, але всі наші покупці будуть здорові".

 

Коломиянка Галина Вінярська розповіла нам, що колись купувала продукти лише у точках стихійної торгівлі, бо там дешевше. Жінка каже, що товар від сільських бабусь корисніший, ніж у супермаркетах, де все просочене хімією. "Молоко та сметану купувала в охайних господинь, - розповідає жінка. - Якщо брала курочку, то просила документ від ветлікаря. Продавчині "на чесне слово" казали, що курка здорова. Але одного разу розчарувалась у вуличній торгівлі. На тротуарі купила в однієї пані домашнє масло. Жіночка припрошувала: "Пані, купуйте домашнє маслечко! Смачне, корисне і недороге, бо продаю на асфальті». Купилася на дешевизну…» Вдома жінка вирішила зробити канапки з купленого масла. «Відрізала шматок, а в середині - магазинний спред, обліплений з боків домашнім маслом...».

 

Пані Галина каже, що відтоді купує продукти у магазинах або в молочному павільйоні.

 

Головна небезпека вуличної торгівлі - ризик харчових отруєнь.

 

Молоко, придбане в місцях стихійної торгівлі, може стати джерелом захворювання на туберкульоз. У продуктах можна виявити сальмонельоз, дизентерію та інші недуги.

 

 Ще один стихійний ринок уже багато років поспіль щосуботи розкладається поблизу торговиці. В цей час проїжджу частину перекривають дрібні підприємці, торгуючи усіляким крамом, абсолютно незаконно.

 

Це створює неабиякі незручності, адже торгівля триває по суті на дорозі. Водії змушені маневрувати, щоб розминутися зі зустрічними автівками, а пішоходи переходять вулицю у невстановлених для цього місцях.

 

Відповідно до статті 160 Кодексу  про адміністративні правопорушення,  торгівля в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під'їздах, скверах та в інших невстановлених місцях - тягне за собою накладення штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без такої. Проте, це не заважає людям і далі продавати свій крам. Коломийці ж самі роблять свідомий вибір між здоров’ям і дешевизною!

 

Яна Векерик, тижневик «Коломийські ВІСТИ»


13.02.2013 2175 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1148
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2842
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

997
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1064
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1067 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3153 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

926

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

798

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1102
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

170
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2363
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1162
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

464
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15084
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7396
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

828
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

392
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

302
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

388
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

674
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1123