Проблема вуличної торгівлі у Коломиї вийшла з-під контролю?

 

Проблема вуличної торгівлі у Коломиї вийшла з-під контролю. Майже щодня вулиці Стуса, Сагайдачного, Чорновола, Ринок  перетворюються на "виставку- продаж" сільгосппродукції -  зелені, молочних товарів, овочів, фруктів тощо.

 

Журналісти тижневика «Коломийські ВІСТИ» поцікавилися у продавців, які торгують на тротуарі, чому вони обирають місце на дорозі, коли є обладнаний  критий ринок.

 

- Зараз нас не "ганяють", тому ми туди не йдемо... Та й покупців тут більше, люди не хочуть іти на ринок, бо там самі перекупники, а в нас все з городу і все свіже", - каже пані з овочевою продукцією.

 

Бабуся з молокопродуктами, яку ми запитали про наявність документа від ветлікаря про стан худоби, була налаштована вкрай агресивно: "По довідки йдіть до лікаря, а в мене молочко свіже і дешевше, ніж у молочному павільйоні".

 

А й справді, у молочному павільйоні ціни вищі на 1 - 2 гривні, але, зайшовши туди, ми побачили всі переваги торгівлі: приміщення просторе, чисте, продукція виставлена на прилавках, а не прямісінько на землі. Продавці  - у фартушках, товар накладають у змінних рукавичках. А головне - всі документи про пройдені аналізи - на видному місці і при бажанні кожен може з ними ознайомитися.

 

Продавці павільйону скаржаться, що через "стихійників" торгівля йде слабо: "Людей дуже мало, але як можна продавати сир, молоко, сметану в болоті? Ми краще тут довше постоїмо, але всі наші покупці будуть здорові".

 

Коломиянка Галина Вінярська розповіла нам, що колись купувала продукти лише у точках стихійної торгівлі, бо там дешевше. Жінка каже, що товар від сільських бабусь корисніший, ніж у супермаркетах, де все просочене хімією. "Молоко та сметану купувала в охайних господинь, - розповідає жінка. - Якщо брала курочку, то просила документ від ветлікаря. Продавчині "на чесне слово" казали, що курка здорова. Але одного разу розчарувалась у вуличній торгівлі. На тротуарі купила в однієї пані домашнє масло. Жіночка припрошувала: "Пані, купуйте домашнє маслечко! Смачне, корисне і недороге, бо продаю на асфальті». Купилася на дешевизну…» Вдома жінка вирішила зробити канапки з купленого масла. «Відрізала шматок, а в середині - магазинний спред, обліплений з боків домашнім маслом...».

 

Пані Галина каже, що відтоді купує продукти у магазинах або в молочному павільйоні.

 

Головна небезпека вуличної торгівлі - ризик харчових отруєнь.

 

Молоко, придбане в місцях стихійної торгівлі, може стати джерелом захворювання на туберкульоз. У продуктах можна виявити сальмонельоз, дизентерію та інші недуги.

 

 Ще один стихійний ринок уже багато років поспіль щосуботи розкладається поблизу торговиці. В цей час проїжджу частину перекривають дрібні підприємці, торгуючи усіляким крамом, абсолютно незаконно.

 

Це створює неабиякі незручності, адже торгівля триває по суті на дорозі. Водії змушені маневрувати, щоб розминутися зі зустрічними автівками, а пішоходи переходять вулицю у невстановлених для цього місцях.

 

Відповідно до статті 160 Кодексу  про адміністративні правопорушення,  торгівля в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під'їздах, скверах та в інших невстановлених місцях - тягне за собою накладення штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без такої. Проте, це не заважає людям і далі продавати свій крам. Коломийці ж самі роблять свідомий вибір між здоров’ям і дешевизною!

 

Яна Векерик, тижневик «Коломийські ВІСТИ»


13.02.2013 2018 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

844
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

655
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1746
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3077
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2483
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2464

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

104

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

652

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

625

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1489
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

241
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

591
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

453
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

245
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

321
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26956
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

775
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19612
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

345
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

337
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

664
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1135 1