Проблема спорудження диреваційних міні-ГЕС на карпатських річках набуває загальнодержавного розголосу. Цим питанням зацікавилася відома телепрограма "Гроші", журналісти якої провели своє розслідування.
На найчистішій річці країни планують поставити 40 міні -ГЕС. Це тільки у верховинському районі. Загалом на всіх карпатських річках планують збудувати близько 500 міні-ГЕС.
Міні-ГЕСи на гірських річках почали рости як гриби після прийняття закону про так звану зелену енергетику і зелений тариф.
Держава вирішила стимулювати екологічне добування енергії. З першого погляду задумка благородна, однак у нас вона працює не на збереження природи а на вбивсто.
Науковець Ярослав Ільчишин - шокований. Каже, що при будівництві міні-гес на карпатських річках порушені всі можливі екологічні норми. "Були закладені створи – вище електростанції і нижче електростанції.
Показники якості води в природніх умовах на такій короткій відстані не можуть відрізнятися так суттєво. Вище ГЕС вони становлять 8 балів.
Це дуже добре. За ГЕС якість води падає на два бали – до 6", - переконує науковець. Так істотно якість води погіршила тільки одна станція. Що ж залишиться від карпатських річок після того, як вони пройдуть через 500 мінігесів. Погіршення якості води - це ще пів біди.
Однак постраждати може не тільки форель...
Більше про розслідування журналістів й безпосередньо відеосюжет можна переглянути на веб-сторінці програми "Гроші".
Нагадаємо, минулого тижня голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк прийняв рішення про призупинення будівництва на річках. На разі, питання досліджує спеціально створена комісія.
Читайте також:
Жителі Івано-Франківщини проти будівництва міні-ГЕС (фото)
Франківський гурт "Перкалаба" рятуватиме Черемош
Активісти руху "Врятувати Черемош" вийдуть до будівлі Івано-Франківської ОДА
Михайло Вишиванюк: «Рішення про будівництво ГЕС на Черемоші призупинено»