ПРО СУТНІСТЬ РЕЧЕЙ

 

Реальність, реальна картина, реальний стан речей, тверезий погляд, справжність. Чи однакові ці явища для всіх людей? Чи існує еталон реальності, з яким ми змушені тільки порівнювати свій варіант реальності і радіти чи сумувати настільки близько чи далеко ми від істинної реальності? Хто визначає найреальнішу реальність?
Рецептори зору, нюху, дотику, слуху, запаху, смаку подразнюються щоденно фізичними предметами, явищами, і посилають імпульси в центр обробки інформації. Розум розкодовує дані імпульси згідно цінностей виховання, переконань, принципів характеру. В результаті існує призма викривлення кінцевої картини реального стану речей. То чи варто намагатися сприймати реальну сутність речей органами чуттів та розумом, що засліплені ідеями самозбереження тіла?


Бог – як вершина духовного тіла, не сприймається фізичними органами чуттів та розумом, що є прямим потомком фізичного его. То навіщо  органи чуттів та розум людині? Звісно інформацію про Бога ми можемо сприймати аудіально або візуально в якості розмов з ближніми та читанні духовної літератури. Та інформація про Бога не є Богом. Це лише шанс на спосіб  з’єднання з Богом. Але це не є саме з,єднання.


Серце в Біблійних текстах здебільшого трактується в перекладі як підсвідомість. Біблія заохочує прийняти Бога в серце – тобто однозначно не в свідомість, тобто не в розум.

 

Хто малою чи великою мірою впустив в своє серце частку Бога – інші 5 органів чуття вже по іншому рецептують подразники навколишнього середовища.


Духовний світ не має величин типу час, вага, простір, густина, вигляд, звук. Ці величини є умовами перебування на Землі. Очевидно можна мінімально задіювати розум та органи чуття для підтримки життєдіяльності організму, а решта контцентруватися на духовному вимірі – можна займатися духовністю сидячи в печері або в келіїї монастиря, щоб інші речі не подразнювали розум та органи чуття. Та як наголошує каббала – люди на Землі є  однією душею – Адамом. Отже душу люди вдосконалюють в церкві, общині, зборі - тобто в громаді. Всі вдосконалюють одну душу і  тоді кожен відчуває вдосконалення власної душі. Очевидно сидіти одному на бездюдному острові і досягнути просвітлення було б егоїстично у відношенні до тих, кому ти б через власні органи чуття могли б  передати часточку Істини.


То як же можна тренувати духовне серце, що наповнюється світлом Бога? Очевидно пізнавши за допомогою органів чуття та розуму древні науки. Пізнавши себе потрібно серцем зануритись в практику метафізики. Веди говорять, що  ритуал – це практика з’єднання з ритмом Всесвіту. А значить з його вічністю, найвищим Блаженством, що не сприймаються рецепторами фізичних органів чуття та розумом.

 

 


27.04.2012 Юрко Ф. 2726 0
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

773
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

772
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2213
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3194

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

194

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

424

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

366

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

836
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

605
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

649
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

934
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1045
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

652
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6236
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1510
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

739 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699