ПРО СУТНІСТЬ РЕЧЕЙ

 

Реальність, реальна картина, реальний стан речей, тверезий погляд, справжність. Чи однакові ці явища для всіх людей? Чи існує еталон реальності, з яким ми змушені тільки порівнювати свій варіант реальності і радіти чи сумувати настільки близько чи далеко ми від істинної реальності? Хто визначає найреальнішу реальність?
Рецептори зору, нюху, дотику, слуху, запаху, смаку подразнюються щоденно фізичними предметами, явищами, і посилають імпульси в центр обробки інформації. Розум розкодовує дані імпульси згідно цінностей виховання, переконань, принципів характеру. В результаті існує призма викривлення кінцевої картини реального стану речей. То чи варто намагатися сприймати реальну сутність речей органами чуттів та розумом, що засліплені ідеями самозбереження тіла?


Бог – як вершина духовного тіла, не сприймається фізичними органами чуттів та розумом, що є прямим потомком фізичного его. То навіщо  органи чуттів та розум людині? Звісно інформацію про Бога ми можемо сприймати аудіально або візуально в якості розмов з ближніми та читанні духовної літератури. Та інформація про Бога не є Богом. Це лише шанс на спосіб  з’єднання з Богом. Але це не є саме з,єднання.


Серце в Біблійних текстах здебільшого трактується в перекладі як підсвідомість. Біблія заохочує прийняти Бога в серце – тобто однозначно не в свідомість, тобто не в розум.

 

Хто малою чи великою мірою впустив в своє серце частку Бога – інші 5 органів чуття вже по іншому рецептують подразники навколишнього середовища.


Духовний світ не має величин типу час, вага, простір, густина, вигляд, звук. Ці величини є умовами перебування на Землі. Очевидно можна мінімально задіювати розум та органи чуття для підтримки життєдіяльності організму, а решта контцентруватися на духовному вимірі – можна займатися духовністю сидячи в печері або в келіїї монастиря, щоб інші речі не подразнювали розум та органи чуття. Та як наголошує каббала – люди на Землі є  однією душею – Адамом. Отже душу люди вдосконалюють в церкві, общині, зборі - тобто в громаді. Всі вдосконалюють одну душу і  тоді кожен відчуває вдосконалення власної душі. Очевидно сидіти одному на бездюдному острові і досягнути просвітлення було б егоїстично у відношенні до тих, кому ти б через власні органи чуття могли б  передати часточку Істини.


То як же можна тренувати духовне серце, що наповнюється світлом Бога? Очевидно пізнавши за допомогою органів чуття та розуму древні науки. Пізнавши себе потрібно серцем зануритись в практику метафізики. Веди говорять, що  ритуал – це практика з’єднання з ритмом Всесвіту. А значить з його вічністю, найвищим Блаженством, що не сприймаються рецепторами фізичних органів чуття та розумом.

 

 


27.04.2012 Юрко Ф. 2522 0
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5200 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1836 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4045 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3170 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7960 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20293 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

275

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

818

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1912

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2391
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

187
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

694
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

476
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18379
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

976
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1215 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6099 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23390 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

293
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

989 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1169 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

497