Про Ольгу Бабій і депутатів

 

 

Те, що відбувалося на сесії Івано-Франківської обласної ради в питанні звіту та намагання звільнення групою депутатів директора ОТБ "Галичина" в п’ятницю, 29 березня, стало топовою подією сесії і розбудило інформаційний простір.

 

Я не буду тут торкатися теми журналістського таланту Ольги Бабій. («Не бачив , не знаю», - як кажуть). Лише трохи про телебачення «Галичина» і ще трохи – про методи деяких гімнюхів, що раптом стали депутатами і завважали себе справжніми ловцями Божої бороди. І найбільше – про те, що ціль (навіть блага) не завжди виправдовує засоби (негідні). (Хоча очевидно наші юні розумом депутати-«макіявелівці» вважають інакше…)

 

Комусь не подобається стиль ведення телепрограм. Хтось сумнівається в якості телевізійного продукту ОТБ «Галичина». З чимось погоджуся, а з чимось і ні.

 

Взагалі комунальні (та й ширше – місцеві) ЗМІ в Україні за рідкісним виключенням не є модерними, «швидкими»,  сучасними, креативними, стильними, концепуальними та цікавими (як на мій, можливо «недолугий», смак:)). І наша «Галичина» в їх ряду виглядає якраз далеко не найгірше . Хороший середній рівень, так би мовити. А є і абсолютно цікаві речі (і це вже оцінка директору, - не як журналісту, а, власне, як менеджеру). Якщо хтось бачив телепрограми обласних державних телекомпаній з інших регіонів України, то в більшості – це реально, –  жахіття. Крім того, глядач є різний, є немала частина шанувальників «галичанського» класичного формату телевиробництва. Це «не моє», але ігнорувати чи зневажати смаки поціновувачів такого стилю не беруся. А в плані інформування, прямих ефірів, рівності доступу до ефіру різних політичних сил, навіть критики влади (що як правило взагалі "неймовірне" для комунальних ЗМІ) - все "більш-менш" навіть пристойно...

 

Хтось написав в коментарі на Фіртці: «То нічого, що більше, як 20 років вона (Ольга Бабій) тягла на собі весь вантаж необлаштованості нашого провінційного ТВ? То нічого, що з тою технікою і з тим колективом робила, що могла, аби не втратити себе як українців? А зараз - геть? І що, мало хто може добре слово сказати??? Синдром зрадництва - навіть через невтручання і промовчування - у нас процвітає...» І не погодитися з написаним складно.

 

Наостанок, запитання до ініціаторів (сценаристів) кадрової революції на «Галичині»:

 

1. Чому всі 20 років ОТБ «Галичина» всім все подобалося, і «раптом» все кардинально змінилося? («Хтось» почувся в силі «прихватизнути» методом призначення «свого» керівника для «своєї» політичної сили та ще й за бюджетні кошти?)

 

2. Чому телевізійні «революціонери» в облраді навіть не намагалися зважити на думку колективу «Галичини»? ЗМІ – це «тонкий» організм, це вам не Спецкомбінат, і, навіть, не Асфальтний завод. Організація не та, і наслідки революціонерам для «карми» (в тому числі і політичної) можуть бути сумними.

 

3. Чи справді ви вважаєте, що ленінська теза про кухарок здатних державою керувати – вірна? (Пояснення: кухарки – це в даному конкретному «телевізійному» випадку, – ви).

 

4. Якщо у вас є конкретні побажання щодо роботи «Галичини», окрім мотивацій «політичної доцільності», то де вони? Хто їх виписав, хто їх бачив? Але навіть якщо вони і є (що сумнівно – бо думати, як виглядає, не ваша сильна риса, то, знову, - мета не виправдовує негідні засоби).

 

5. Що далі?:)

 


22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1131
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2483
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2089
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2139
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6463 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2422 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

294

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1119

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1144

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1362
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

244
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

564
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2033
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26482
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

529
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10432 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7974
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

510
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

373
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

523
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

597
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1547