Про Ольгу Бабій і депутатів

 

 

Те, що відбувалося на сесії Івано-Франківської обласної ради в питанні звіту та намагання звільнення групою депутатів директора ОТБ "Галичина" в п’ятницю, 29 березня, стало топовою подією сесії і розбудило інформаційний простір.

 

Я не буду тут торкатися теми журналістського таланту Ольги Бабій. («Не бачив , не знаю», - як кажуть). Лише трохи про телебачення «Галичина» і ще трохи – про методи деяких гімнюхів, що раптом стали депутатами і завважали себе справжніми ловцями Божої бороди. І найбільше – про те, що ціль (навіть блага) не завжди виправдовує засоби (негідні). (Хоча очевидно наші юні розумом депутати-«макіявелівці» вважають інакше…)

 

Комусь не подобається стиль ведення телепрограм. Хтось сумнівається в якості телевізійного продукту ОТБ «Галичина». З чимось погоджуся, а з чимось і ні.

 

Взагалі комунальні (та й ширше – місцеві) ЗМІ в Україні за рідкісним виключенням не є модерними, «швидкими»,  сучасними, креативними, стильними, концепуальними та цікавими (як на мій, можливо «недолугий», смак:)). І наша «Галичина» в їх ряду виглядає якраз далеко не найгірше . Хороший середній рівень, так би мовити. А є і абсолютно цікаві речі (і це вже оцінка директору, - не як журналісту, а, власне, як менеджеру). Якщо хтось бачив телепрограми обласних державних телекомпаній з інших регіонів України, то в більшості – це реально, –  жахіття. Крім того, глядач є різний, є немала частина шанувальників «галичанського» класичного формату телевиробництва. Це «не моє», але ігнорувати чи зневажати смаки поціновувачів такого стилю не беруся. А в плані інформування, прямих ефірів, рівності доступу до ефіру різних політичних сил, навіть критики влади (що як правило взагалі "неймовірне" для комунальних ЗМІ) - все "більш-менш" навіть пристойно...

 

Хтось написав в коментарі на Фіртці: «То нічого, що більше, як 20 років вона (Ольга Бабій) тягла на собі весь вантаж необлаштованості нашого провінційного ТВ? То нічого, що з тою технікою і з тим колективом робила, що могла, аби не втратити себе як українців? А зараз - геть? І що, мало хто може добре слово сказати??? Синдром зрадництва - навіть через невтручання і промовчування - у нас процвітає...» І не погодитися з написаним складно.

 

Наостанок, запитання до ініціаторів (сценаристів) кадрової революції на «Галичині»:

 

1. Чому всі 20 років ОТБ «Галичина» всім все подобалося, і «раптом» все кардинально змінилося? («Хтось» почувся в силі «прихватизнути» методом призначення «свого» керівника для «своєї» політичної сили та ще й за бюджетні кошти?)

 

2. Чому телевізійні «революціонери» в облраді навіть не намагалися зважити на думку колективу «Галичини»? ЗМІ – це «тонкий» організм, це вам не Спецкомбінат, і, навіть, не Асфальтний завод. Організація не та, і наслідки революціонерам для «карми» (в тому числі і політичної) можуть бути сумними.

 

3. Чи справді ви вважаєте, що ленінська теза про кухарок здатних державою керувати – вірна? (Пояснення: кухарки – це в даному конкретному «телевізійному» випадку, – ви).

 

4. Якщо у вас є конкретні побажання щодо роботи «Галичини», окрім мотивацій «політичної доцільності», то де вони? Хто їх виписав, хто їх бачив? Але навіть якщо вони і є (що сумнівно – бо думати, як виглядає, не ваша сильна риса, то, знову, - мета не виправдовує негідні засоби).

 

5. Що далі?:)

 


15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5197 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1834 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4042 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3168 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7956 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20290 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

816

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1910

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2389
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

185
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

691
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

473
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18376
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

973
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1212 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6097 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23386 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

290
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

986 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1164 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

494