Про Ольгу Бабій і депутатів

 

 

Те, що відбувалося на сесії Івано-Франківської обласної ради в питанні звіту та намагання звільнення групою депутатів директора ОТБ "Галичина" в п’ятницю, 29 березня, стало топовою подією сесії і розбудило інформаційний простір.

 

Я не буду тут торкатися теми журналістського таланту Ольги Бабій. («Не бачив , не знаю», - як кажуть). Лише трохи про телебачення «Галичина» і ще трохи – про методи деяких гімнюхів, що раптом стали депутатами і завважали себе справжніми ловцями Божої бороди. І найбільше – про те, що ціль (навіть блага) не завжди виправдовує засоби (негідні). (Хоча очевидно наші юні розумом депутати-«макіявелівці» вважають інакше…)

 

Комусь не подобається стиль ведення телепрограм. Хтось сумнівається в якості телевізійного продукту ОТБ «Галичина». З чимось погоджуся, а з чимось і ні.

 

Взагалі комунальні (та й ширше – місцеві) ЗМІ в Україні за рідкісним виключенням не є модерними, «швидкими»,  сучасними, креативними, стильними, концепуальними та цікавими (як на мій, можливо «недолугий», смак:)). І наша «Галичина» в їх ряду виглядає якраз далеко не найгірше . Хороший середній рівень, так би мовити. А є і абсолютно цікаві речі (і це вже оцінка директору, - не як журналісту, а, власне, як менеджеру). Якщо хтось бачив телепрограми обласних державних телекомпаній з інших регіонів України, то в більшості – це реально, –  жахіття. Крім того, глядач є різний, є немала частина шанувальників «галичанського» класичного формату телевиробництва. Це «не моє», але ігнорувати чи зневажати смаки поціновувачів такого стилю не беруся. А в плані інформування, прямих ефірів, рівності доступу до ефіру різних політичних сил, навіть критики влади (що як правило взагалі "неймовірне" для комунальних ЗМІ) - все "більш-менш" навіть пристойно...

 

Хтось написав в коментарі на Фіртці: «То нічого, що більше, як 20 років вона (Ольга Бабій) тягла на собі весь вантаж необлаштованості нашого провінційного ТВ? То нічого, що з тою технікою і з тим колективом робила, що могла, аби не втратити себе як українців? А зараз - геть? І що, мало хто може добре слово сказати??? Синдром зрадництва - навіть через невтручання і промовчування - у нас процвітає...» І не погодитися з написаним складно.

 

Наостанок, запитання до ініціаторів (сценаристів) кадрової революції на «Галичині»:

 

1. Чому всі 20 років ОТБ «Галичина» всім все подобалося, і «раптом» все кардинально змінилося? («Хтось» почувся в силі «прихватизнути» методом призначення «свого» керівника для «своєї» політичної сили та ще й за бюджетні кошти?)

 

2. Чому телевізійні «революціонери» в облраді навіть не намагалися зважити на думку колективу «Галичини»? ЗМІ – це «тонкий» організм, це вам не Спецкомбінат, і, навіть, не Асфальтний завод. Організація не та, і наслідки революціонерам для «карми» (в тому числі і політичної) можуть бути сумними.

 

3. Чи справді ви вважаєте, що ленінська теза про кухарок здатних державою керувати – вірна? (Пояснення: кухарки – це в даному конкретному «телевізійному» випадку, – ви).

 

4. Якщо у вас є конкретні побажання щодо роботи «Галичини», окрім мотивацій «політичної доцільності», то де вони? Хто їх виписав, хто їх бачив? Але навіть якщо вони і є (що сумнівно – бо думати, як виглядає, не ваша сильна риса, то, знову, - мета не виправдовує негідні засоби).

 

5. Що далі?:)

 


09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

2399
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

4688
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1200
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1355
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1766
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2788 1

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

220

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

385

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1271

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1380
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

1898
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26954 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

1093
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

360
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8022
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3364
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1622
07.04.2025

Від читачів Фіртка отримала фото та відео, на яких зображено проведення ремонтних робіт у музеї-ресторані, що є пам'яткою архітектури місцевого значення.

1284
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

523 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

712
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

768
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4764