Про Ольгу Бабій і депутатів

 

 

Те, що відбувалося на сесії Івано-Франківської обласної ради в питанні звіту та намагання звільнення групою депутатів директора ОТБ "Галичина" в п’ятницю, 29 березня, стало топовою подією сесії і розбудило інформаційний простір.

 

Я не буду тут торкатися теми журналістського таланту Ольги Бабій. («Не бачив , не знаю», - як кажуть). Лише трохи про телебачення «Галичина» і ще трохи – про методи деяких гімнюхів, що раптом стали депутатами і завважали себе справжніми ловцями Божої бороди. І найбільше – про те, що ціль (навіть блага) не завжди виправдовує засоби (негідні). (Хоча очевидно наші юні розумом депутати-«макіявелівці» вважають інакше…)

 

Комусь не подобається стиль ведення телепрограм. Хтось сумнівається в якості телевізійного продукту ОТБ «Галичина». З чимось погоджуся, а з чимось і ні.

 

Взагалі комунальні (та й ширше – місцеві) ЗМІ в Україні за рідкісним виключенням не є модерними, «швидкими»,  сучасними, креативними, стильними, концепуальними та цікавими (як на мій, можливо «недолугий», смак:)). І наша «Галичина» в їх ряду виглядає якраз далеко не найгірше . Хороший середній рівень, так би мовити. А є і абсолютно цікаві речі (і це вже оцінка директору, - не як журналісту, а, власне, як менеджеру). Якщо хтось бачив телепрограми обласних державних телекомпаній з інших регіонів України, то в більшості – це реально, –  жахіття. Крім того, глядач є різний, є немала частина шанувальників «галичанського» класичного формату телевиробництва. Це «не моє», але ігнорувати чи зневажати смаки поціновувачів такого стилю не беруся. А в плані інформування, прямих ефірів, рівності доступу до ефіру різних політичних сил, навіть критики влади (що як правило взагалі "неймовірне" для комунальних ЗМІ) - все "більш-менш" навіть пристойно...

 

Хтось написав в коментарі на Фіртці: «То нічого, що більше, як 20 років вона (Ольга Бабій) тягла на собі весь вантаж необлаштованості нашого провінційного ТВ? То нічого, що з тою технікою і з тим колективом робила, що могла, аби не втратити себе як українців? А зараз - геть? І що, мало хто може добре слово сказати??? Синдром зрадництва - навіть через невтручання і промовчування - у нас процвітає...» І не погодитися з написаним складно.

 

Наостанок, запитання до ініціаторів (сценаристів) кадрової революції на «Галичині»:

 

1. Чому всі 20 років ОТБ «Галичина» всім все подобалося, і «раптом» все кардинально змінилося? («Хтось» почувся в силі «прихватизнути» методом призначення «свого» керівника для «своєї» політичної сили та ще й за бюджетні кошти?)

 

2. Чому телевізійні «революціонери» в облраді навіть не намагалися зважити на думку колективу «Галичини»? ЗМІ – це «тонкий» організм, це вам не Спецкомбінат, і, навіть, не Асфальтний завод. Організація не та, і наслідки революціонерам для «карми» (в тому числі і політичної) можуть бути сумними.

 

3. Чи справді ви вважаєте, що ленінська теза про кухарок здатних державою керувати – вірна? (Пояснення: кухарки – це в даному конкретному «телевізійному» випадку, – ви).

 

4. Якщо у вас є конкретні побажання щодо роботи «Галичини», окрім мотивацій «політичної доцільності», то де вони? Хто їх виписав, хто їх бачив? Але навіть якщо вони і є (що сумнівно – бо думати, як виглядає, не ваша сильна риса, то, знову, - мета не виправдовує негідні засоби).

 

5. Що далі?:)

 


19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

888 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

803
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1619
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2247
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4226 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3233

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

226

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

454

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

395

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

864
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

636
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

681
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

965
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1090
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

678
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6263
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1755
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31770 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1558
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

762 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

727