Про "Ізгоїв"

Зараз багато розмов про індексацію і перерахунки пенсій, що мали відбутись станом на 1 березня 2020 року і не здійснюються, не зважаючи на обіцянки, у зв'язку з провалом у виконанні бюджету за минулий рік і перший квартал цього року.

Слід зазначити, що індексація пенсій  мала здійснюватись без ідеологічних розмов в усі часи незалежності України, як і до того, на фактичний відсоток інфляції, не кажучи, що істинний набагато вищий і не показується суспільству. Реальний видно на вартості робіт, послуг, цін, тарифів у магазинах,  на ринках тощо.

Висловити точку зору з цього приводу мене наштовхнуло питання пані Людмили зі Львова на одному із теперішніх ефірів до лідера Радикальної партії, як він про себе наголошує,  Олега Ляшка.  Питання полягало у тому,  що він у Верховній Раді України у 2015 році був ініціатором  виключення з-поміж пенсіонерів для перерахунків пенсій колишніх державних службовців, теперішніх пенсіонерів (багато з них уже знаходяться в інших світах). Він делікатно обминув це питання у відповіді, продовживши акцентувати на більш корисній для себе політичній  індексації, взагалі без поділу на "касти".

Так і сталось. Вони випали (болюче дотепер) із цих процесів. Багато з них вірою і правдою усе свідоме життя працювали на державу і людей, маючи одну з найнижчих зарплат, а зараз пенсію у межах двох тисяч гривень, що менше прожиткового мінімуму. Крім того, на жаль, як показав час, їм суворо забороняли займатись будь-якою підприємницькою діяльністю, залишивши без перерахунків на рівні бідності.

Тепер у процесі рекламних для політиків і прикрих для зубожілих пенсіонерів дебатів про індексацію (зрозуміло, причиною є невиконання державного бюджету) знову тиша щодо колишніх державних службовців, теперішніх пенсіонерів.

Згадую слова колишньої працівниці державної служби, яка із прикрістю назвала цю категорію громадян "Ізгоями у суспільстві".

Хотілось би почути з цього приводу позицію, не думку, теперішнього Парламенту,  чергового нового Уряду,  Прем'єра - колишнього податківця і працівника інших державних служб щодо статусу такої категорії пенсіонерів при проведенні уже майбутньої індексації і можливих перерахунків пенсій, у тому числі "Ізгоям".

До речі, тепер аналізуючи інформацію про результати роботи податкової і митної системи, із такими, вперше за часи незалежності України, провалами у виконанні бюджету по доходах (як наслідок і по видатках) дивуюсь, як колишній працівник контролюючих органів, зокрема і податкової служби,  який в області відповідав за основні податки і збори, включаючи митні, створеною, діючою (може свідомо) теперішньою системою мобілізації доходів.

Хочу нагадати за податок на прибуток, не податок на додану вартість (ПДВ) і акцизний збір, що автоматично при потребі у виконанні бюджету накладаються без усяких затрат у відсотках на вартість продукції, робіт і послуг, а у перспективі кишені громадян.

Так от, названий податок формувався після ретельного аналізу собівартості зі складовими, чітко визначеними державою, без "ізлішеств" і кроків вліво, чи вправо, тобто він, як правило, завжди був реальний. Тільки після сплати податку на прибуток і інших зборів за його рахунок, суб'єкт підприємництва мав право здійснювати капітальні видатки, додаткові грошові виплати персоналу тощо, і то у певних межах,  для резервних залишків сум прибутків.

Таким чином, не було безмежних, навіть у сотнях тисяч або мільйонних виплат "ізбранним" при мінімальних тим, хто на низу. Суспільство не будоражилось від ненависті, разючої нерівності у державі, що так довго із надією йшла до незалежності для себе і народу.

Скажіть, чому зараз відсутні навіть розмови про досягнення у виконанні від податків на прибуток бюджетів різних рівнів. А що говорити про місцеві бюджети, які знаходяться щодо названих прибутків і податку у колапсі як до, так і при децентралізації, особливо від комунального господарства. Ці структури працюють в основному збитково, не дивлячись на високі тарифи, платежі і збори, оскільки основні під рекламою "децентралізації" пливуть на верх. Де там податок на прибуток?

Вертаючись до перерахунків пенсій та індексації колишнім державним службовцям, теперішнім пенсіонерам, не розумію, чому політики, влада, судді, які не вирішують позови об'єктивно відповідно до законодавства цій категорії громадян (із такими доходами можна виконувати "команди, прохання"), ділять суспільство, формуючи ідеологію ненависті  до себе? Думаю, у нас уже давно немає "ворогів народу", тим більше створених незаслужено штучно.  Де хвалена любов до народу і національна державна політика, не кажучи про їх заінтересованість, навіть при втраті рейтингу, у результатах виборів, залежних від  думки суспільства.

Де Ви, "слуги народу", і опозиція?  Вам легше акцентувати рекламну увагу до військових, "міліціонерів",  які більш організовані для спротиву і захисту своїх інтересів через виконання  професійних обов'язків впродовж життя. Чим відрізняються державні службовці із ненормованим робочим днем, вимогою наявності  відповідного терміну трудового стажу, службою, при потребі у вихідні і святкові дні, щоб зараз бути настільки приниженими матеріально та психологічно???


10.03.2020 Костишин Антон 15180 2
Коментарі (2)

Peto 2020.03.12, 17:17

будоражилось

Зеновій 2020.03.15, 08:04

Поважаю автора і підтверджую викладену інформацію. Такі факти дійсно мають місце. На жаль.

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

635
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1836 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1114 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

536
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6890 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11359 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

319

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1053

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1098

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1094
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

263
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1066
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

832
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

726
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

649
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2930
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4422
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18424
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

294
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

339
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

649
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

754